Dziś jest 27 kwietnia 2024 r., imieniny Teofila, Zyty

Camper lepszy od KPS-u

(Zam: 15.10.2014 r., godz. 16.16)

W sobotę 4 października w hali WOSiR w Wyszkowie, rozegrane zostało spotkanie II kolejki KrispolLigi pomiędzy Camperem Wyszków a KPS-em Siedlce. Gospodarze wygrali 3:1.

Wyszkowianie rozpoczęli premierową odsłonę w składzie: Konrad Woroniecki, Łukasz Kaczorowski, Sebastian Wójcik, Tomasz Rutecki, Jakub Kowalczyk, Dariusz Szulik, Damian Sobczak (libero). Pierwszą partię zdecydowanie lepiej będą wspominać rywale, którzy od początku do końca dyktowali warunki na parkiecie. Ostatecznie swoją dobrą postawę KPS przypieczętował zwycięstwem 25:22.
W drugiej odsłonie oba zespoły toczyły wyrównany bój. W drugiej fazie seta nieznaczną przewagę osiągnęli goście. Wyszkowianie wygrali jednak bardzo nerwową końcówkę. Świetnie spisywali się skrzydłowi Campera, w szczególności zaś niezawodny Łukasz Kaczorowski. Ostatecznie po grze na przewagi gospodarze wygrali 27:25.
Trzeci set to koncertowa gra w wykonaniu Campera. Na uwagę zasługuje wynik na pierwszej przerwie technicznej – 8:0 dla gospodarzy. Taki rezultat był w dużej części zasługą Tomasza Ruteckiego, który rozbił rywali serią świetnych zagrywek. Seta gospodarze wygrali do 17, obejmując tym samym prowadzenie w meczu.
W czwartej, i jak się później okazało, ostatniej partii, rywale zdołali odbudować swoją grę. Wyszkowianie jednak jak zwykle mogli liczyć na swojego asa. Łukasz Kaczorowski, bo o nim oczywiście mowa, nękał rywali zarówno w polu zagrywki, jak i w ataku. Duże wsparcie dał mu na lewym skrzydle Rutecki. Ostatecznie Camper wygrał odsłonę 25:21, a tym samym cały mecz 3:1.
MVP spotkania wybrano Tomasza Ruteckiego.
Camper Wyszków – KPS Siedlce 3:1 (22:25, 27:25, 25:17, 25:21)
Camper: Konrad Woroniecki, Łukasz Kaczorowski, Sebastian Wójcik, Tomasz Rutecki, Jakub Kowalczyk, Dariusz Szulik, Damian Sobczak (libero), a także: Tobiasz Wojtkowski, Maciej Główczyński, Rafał Faryna, Jakub Peszko.
SMS Spała – Caro Rzeczyca 3:0
AGH 100RK Kraków – Avia Świdnik 3:0
Kęcznin Kęty – Pekpol Ostrołęka 3:1
Warta Zawiercie – Krispol Września 0:3
Victoria Wałbrzych – Stal Nysa 2:3
Ślepsk Suwałki – Espadon Szczecin 2:3
W najbliższej kolejce Camper zmierzy się ze Ślepskiem Suwałki. Mecz zostanie rozegrany w sobotę 11 października w Suwałkach.