Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 20 kwietnia 2024 r., imieniny Agnieszki, TeodoraKomentarze, emocje i… apel

(Zam: 08.10.2014 r., godz. 16.58)

Wybory samorządowe zbliżają się wielkimi krokami i... pojawił się apel. Na rynku pojawiło się kilka komitetów wyborczych, które przedstawiły (lub być może dopiero przedstawią) swoich kandydatów na burmistrza. Co tydzień w lokalnych gazetkach mamy relacje z konferencji prasowych komitetów wyborczych. Mieliśmy już konferencję prasową komitetu PiS, Bezpartyjny Powiat Wyszkowski, Wyszków Od Nowa, Masz Wybór.

Mieliśmy relację z oficjalnego rozpoczęcia kampanii wyborczej trzech komitetów wyborczych G-P Wspólnoty Samorządowej, Razem dla Ziemi Wyszkowskiej oraz PO. Prawdziwym zaskoczeniem była informacja o wspólnej konferencji prasowej komitetów Wyszków Od Nowa i Czas na Zmiany, na której panowie Adam Kępka i Jerzy Osęka poinformowali o połączeniu sił i wystawieniu wspólnego kandydata na burmistrza (pana Osęki) oraz o wspólnych listach na radnych pod szyldem KWW Czas na Zmiany.
Być może zaskoczą nas jeszcze kolejne informacje, że ktoś z kimś siły połączył lub może ktoś się jednak wycofa. Jak na razie komitety wyborcze nie ruszają temacików związanych z programami wyborczymi. Programy zapewne już są lub w tej chwili szlifowane są ich ostateczne wersje.
Niektórzy z nas mają już swoich faworytów w biegu do fotela burmistrza, niektórzy zaś zaczynają obserwować komitety i zastanawiają się na kogo oddadzą swój głos.
Dla komitetów wyborczych zaczął się pracowity okres. Trzeba bowiem przekonać do siebie tych jeszcze niezdecydowanych. Tych, którzy już zdecydowali jak będą głosować trzeba utwierdzić w przekonaniu, że podjęli jedynie słuszną decyzję, zaś z objęć konkurencji można jeszcze wyszarpnąć kolejnych potencjalnych wyborców.
Pracowity okres zaczął się również dla internautów. Czytam wpisy na forach internetowych lokalnych gazet i coraz bardziej jestem ciekawa, kto kryje się za internetowymi nickami. Czy jeden nick to jedna osoba, czy też jedna osoba kilka nicków sobie przywłaszczyła i jak maszyna rąbie komentarz po komentarzu na internetowym forum. Dla jednych pisanie komentarzy to rozrywka, dla innych sposób walki z konkurencją. Większość piszących ma swój nick, nieliczni podpisują się swoim imieniem, jeszcze inni podpisują się z imienia i nazwiska.
Z rozbawieniem przeczytałam na forum taki wpis „Chciałabym doczekać chwili, kiedy pod anonimowymi loginami, nazwami, skrótami powyższych wypowiedzi pojawią się autentyczne osoby z imienia i nazwiska. Miejcie odwagę podjąć otwartą dyskusję, która mogłaby wpłynąć na kształt wyborczych decyzji obywateli (…)”. Podpisane – obserwatorka.
Nie wiem niestety, kim jest obserwatorka, wiem jedynie, że zganiła piszących anonimowo za ich anonimowość i… zapomniała się podpisać.
Komentarze to kopalnia plotek, jak również przeogromne pokłady cennych informacji.
I tak na przykład dowiadujemy się kto pisze komentarze „Negatywne komentarze na temat Z. Bociana piszą głównie urażeni urzędnicy, którym wice każe pracować i wymaga od nich efektywnej pracy”. Możemy się dowiedzieć, który kandydat ma głowę na karku „Podobno wyszkowska lewica wystawi Radosława Oleksiaka to dobry kandydat ma głowę na karku”. A kto wywalczył węzeł w Knurowcu?: „(..) I nie wierzcie, że o tym czy taki węzeł powstanie na drodze międzynarodowej rzeczywiście może zdecydować zaangażowanie jakiejś nauczycielki z pipidówka w środku lasu. To zwykły wyborczy kit. Podpięła się żaba do wozu i tyle. Bocian przypisuje sobie i swojej drużynie wszystko, nawet to czego nie zrobili”. Możemy również dowiedzieć się, kto jakie wykształcenie, na jakiej uczelni zdobyte: „Studiował? A co ukończył? Licencjata we „Włodkowicu”? (…)” lub gdzie kiedyś pracował: „Czy to prawda, że w czasach komunistycznych Pan Osęka miał się bardzo dobrze? Co robił w tamtym okresie? Czy był na placówce w NRD?”. W komentarzach możemy również znaleźć opis wyglądu kandydatów i osobisty stosunek do niego: „Brzydala z prawej to znam a to z lewej to co to za straszydło?” albo „Ten dziadziunio z nosem klowna jeszcze sobie na pani Trzaskowej zęby połamie. Słusznie ktoś zauważył, że słabiutko wygląda (…)”. Internauci zauważyli również, że kandydaci przed konferencją prasową dbają o depilację swoich męskich nóżek.
Odezwą na pojawiające się komentarze (oczywiście nie te, o których napisałam powyżej) jest apel „Zachowujmy wzajemny szacunek” przedstawicielek trzech komitetów wyborczych (PO, Razem dla Ziemi Wyszkowskiej, G-P Wspólnota Samorządowa). Panie poprosiły o merytoryczną i nieagresywną kampanię samorządową „Chciałybyśmy – my kobiety (…) zwrócić się z prośbą do wszystkich kandydatów, by kampania wyborcza w tych wyborach, która już się rozpoczęła, była taka, jak my – kobiety – z klasą i elegancją. (…) w kampanii mówmy więcej o sobie, mniej o kontrkandydatach”.
Moim zdaniem, każda kampania wyborcza polega na tym, że mówi się i o sobie, i o swoich konkurentach. O sobie zawsze mówi się dobrze (co jest bardzo logiczne). Konkurentom zaś wytyka się ich błędy, potknięcia, opieszałość, niekompetencję, zarozumiałość, samouwielbienie, kolesiostwo i wiele, wiele innych niemiłych rzeczy oraz rzadko chwali się ich za to, co zrobili (tak naprawdę to wcale się tego nie robi). Od paru lat obserwuję kampanie wyborcze parlamentarne, prezydenckie, samorządowe i jak dotąd nie spotkałam się z kampanią prowadzoną z klasą, z kampanią elegancką. Być może dlatego, że mimo, iż „kampania” jest rodzaju żeńskiego, nie ma nic wspólnego z kobietą elegancką, a tym bardziej z kobietą z klasą.
Apel „Zachowujmy wzajemny szacunek” spotkał się z dużym zainteresowaniem internautów, którzy uważają, że jest to cynizm i obłuda i apel wyśmiali. Niektórzy uważają, że „Komentarze są słuszne drogie panie, są wyrazem opinii jakie mieszkańcy mają prawo wypowiadać na temat swoich obecnych i przyszłych reprezentantów. Tym bardziej w czasie kampanii. To forum jest świetną przeciwwagą do tej całej informacyjnej papki za pieniądze”.
Pojawiające się przedwyborcze komentarze śmieszą, irytują, zaskakują, zastanawiają. Nie raz jeszcze przeczytamy kto jest ładny, kto mądry, a kto wręcz odwrotnie. Przeczytamy również opinie na temat obecnych i przyszłych radnych (często nie będą to opinie pozytywne). Na komentarze można się obrazić i ich nie czytać lub można je czytać, gdyż często pojawiają się w nich rzeczy naprawdę ważne. Czytam i będę czytała dyskusje toczące się na internetowych forach. Jestem przekonana, że będą je czytali również ci, którzy zadeklarowali ich bojkot.
Judyta
judyta@wyszkowiak.pl

Komentarze

Światło zostało rzucone
Dodane przez kaliope, w dniu 08.10.2014 r., godz. 18.42
Dodane przez Po co krytykować jak samemu się gra nieczysto., w dniu 07.10.2014 r., godz. 13.46 Przejrzałem dzisiejsze gazety i wydaje mi się że autorką tego apelu, który napisano dla komitetów Nowosa jest pani Elwira. Oto jej podsumowanie w gazecie. - Apel okazał się "chwytliwy". Szkoda jednak, że nie podchwycili go kandydaci w wyborach a anonimowi komentatorzy lokalnych portali. Liczba prymitywnych komentarzy pod apelem o brak chamstwa pokazuje, że część społeczeństwa Wyszkowa nie umie inaczej egzystować w społeczeństwie. Pani redaktor powinna pani pójść na urlop na czas kampanii i pisać dla jednego komitetu. To już lepiej postąpił Wróbel, naczelny gazety Wyszkow24, który kandyduje z komitetu Nowosa do powiatu. Po co to ukrywać, jak większość komitetów o zaangażowaniu wie.
Dodane przez Jątek, w dniu 08.10.2014 r., godz. 18.59
Nie od dziś wiadomo, że komentarze, szczególnie te niewygodne, są sola w oku tych co z polityki uczynili sobie sposób na wygodne życie na koszt podatników mieszkańców. Taki Sobczak (powinien już odejść do lamusa), Warpas (niech się zajmie rehabilitacją), Sobieski (z czerwonym nosem), Mróz (nic nie potrafię do końca dobrze załatwić). J.
Dodane przez kkkk, w dniu 08.10.2014 r., godz. 21.29
A ja mam nadzieje, że w końcu ktoś zajmie się biletami miesiecznymi z Wyszkowa do Warszawy. Autobusy nie kosztują mało, a osób dojezdzajacych do pracy całe mnóstwo. Popre każdego kto ułatwi mi dojazd do pracy i obniży koszty dojazdu.
W San Francisco jest 11 radnych ! Nie są to zachłanni cwaniacy , tylko znani szanowani obywatele .
Dodane przez Gest Kozakiewicza, w dniu 09.10.2014 r., godz. 18.45
Komentarze, emocje i nawet dziwny apel , ponieważ nasuwa się pytanie skąd tak ogromne zainteresowanie wygrania tych wyborów na burmistrza czy radnego Ogromna liczba radnych następnie zostanie wybrana i może 5 radnych odpowiednich. Po 2002 r . /bezpośrednie wybory burmistrzów i wójtów/ zaszły zmiany których nie zauważamy. Rola burmistrzów i wójtów obecnie sprowadza się do "klepnięcia" budżetu. Sprawy lokalne są coraz bardziej złożone. Realna siła sprawcza tychże burmistrzów i wójtów sprowadza się do wyrażania opinii. Jednak , aby zwiększyć oddziaływanie burmistrz ogranicza jak może radę. Po co stroszyć piórka skoro radni nie posiadają narzędzi wspomagających sprawowanie władzy.Czy kto słyszał o ekspertyzie jakiegoś radnego , choć była by taka potrzeba ! Radni uzależnieni są od urzędników gminy! Dlatego ci urzędnicy ,kolesie i różne pociotki biorą kasę niemal za darmo w gminie ! Radni nie ponoszą odpowiedzialności za podejmowane działania ! Wielu radnych jest zupełnie nieprzygotowanych intelektualnie do decydowania w sprawach finansowych, samorządu, uchwalania planów zagospodarowania przestrzennego , czy innej aktywności. Przez zasiedzenie się tych umiejętności nie zdobywa tylko nauką ! Nie są i nie mogą być popularni, pobierając diety, właściwie za nic ! Nic dziwnego ,że brak zachwytów a nawet pojawiają się głosy o zbędności rady.Apele to za mało! Radni włączając się w bieżące zarządzanie wspólnotą zajmowali by się się kierowaniem działaniami w konkretnych dziedzinach . Tak jest w państwach skandynawskich. Tam radni mają odpowiedzialność analogiczną jak urzędnicy., ale tam wyspecjalizowali się w danych kwestiach !
Dodane przez hajke, w dniu 09.10.2014 r., godz. 21.48
Co powiecie o "czerwonych nosach" z PiS-du? Do czego oni są przygotowani?
Dodane przez Cieć, w dniu 10.10.2014 r., godz. 01.04
Z apelu zaradnych i bezradnych pań śmieje się pół Wyszkowa.
Komentarze Pani Piórkowska sa również kopalnią ważnej z punktu widzenia wyborów wiedzy.
Dodane przez Królowa Bona, w dniu 10.10.2014 r., godz. 07.49
Wiele z nich warto przypomnieć, czy się to pani podoba czy nie. Jak ten: ., w dniu 09.11.2013 r., godz. 16.57 Mnie się wydaje że sprawom kadrowym w Szkole Podstawowej nr 2 powinni przyjrzeć się nie tylko radni ale może i prokurator i to za sprawą nepotyzmu. Sprawy kadrowe prowadzone przez Chryniewicza mają ciekawy wydzwięk. Zatrudnianie "odpowiednich" nauczycieli i odpowiedniej kadry kierowniczej.Wcześniej zatrudniono tam na stanowisku kierowniczym radnego Karpińskiego a po jego odejściu prezesa WCMB Przybysza. Może były ogłoszone konkursy nie wiem. Jeżeli nie to obu panów zatrudnionu niezgodnie z zasadami. Pikanterii dodaje fakt, że pan Przybysz jest mężem pani wicedyrektor w tej szkole pani Przybysz. Grunt to rodzinka. Patrząc z zewnątrz burmistrz pozwalał emerytowi Chyniewiczowi pełnić rolę dyrektora a ten zatrudnia "kogo trzeba".Sami swoi. Najbardziej śmieszne to fakt reklamy byznesu żony burmistrza na tabicach służbowych w szkole. A z takim poświęceniem pracował ten Chryniewicz, tak się chwali, tylko czy miał na celu dobro społeczne?
Dodane przez Lokis, w dniu 11.10.2014 r., godz. 11.46
Dziękuję za przypomnienie. Otwiera oczy na "nieskazitelnie białe rękawiczki pana burmistrza. On, jako zwierzchnik jest za wszystko odpowiedzialny. Kandydowanie pana ex dyrektora jest kpiną. Ale świadczy również o tym, jak kiepską drużynę posiada nasz watażka.
12 lat wystarczy, szkoda życia na tych hipokrytów
Dodane przez TD, w dniu 11.10.2014 r., godz. 13.47
Ta definicja doskonale wpisuje się w waszą towarzyszu Nowosielski działalność i charakter. Niech ludzie sądzą! HiPOKRYTA - HiPOKRYZJA - - - człowiek, który nie mówi prawdy, jest dwulicowy i fałszywy; obłudnik, kłamca, faryzeusz - hipokryzja jest stałą cechą ludzkich społeczeństw. Wynika ona z jednej strony z konfliktu między indywidualnym interesem poszczególnych osób i normami moralnymi panującymi w danym społeczeństwie, a z drugiej strony z konfliktu między normami obyczajowymi i moralnymi. - wymyślanie rozmaitych teorii, które w pokrętny sposób tłumaczą stosowanie różnych norm moralnych przy różnych sytuacjach - oficjalne głoszenie przestrzegania określonych zasad moralnych i jednoczesne ich "ciche" łamanie, gdy nikt ważny tego nie widzi - fałszywość, dwulicowość, obłuda. Zachowanie lub sposób myślenia i działania charakteryzujący się niespójnością stosowanych zasad moralnych - udawanie serdeczności, szlachetności, religijności, zazwyczaj po to, by wprowadzić kogoś w błąd co do swych rzeczywistych intencji i czerpać z tego własne korzyści.
czołem obywatelu nauczycielu
Dodane przez czołem klasa, w dniu 12.10.2014 r., godz. 13.58
Hryniewicz był dyrektorem dwójki ponad 25 lat a zastępcą około 10. Opisywany prze Królową Bonę przykład to tylko jedna z kilkuset nepotycznych decyzji tego pana i to do tego w ostatnich latach dyrektorowania.A przykładów z lat wcześniejszych można podawać setki.
Pozdrowienia dla tow. Hryniewicza
Dodane przez Pracownik, w dniu 12.10.2014 r., godz. 17.39
Hryniewicz współpracował zawsze ze wszystkimi z którymi "trzeba". Wpierw z komunistami i to nadzwyczaj usłużnie a ilu przy tym ludzi "wygryzł" ilu ludziom zaszkodził dla koryta i przyjemności pewnie sam już nie wie. Po przemianach współpracowa z Solidarnością i też mając na uwadze tylko i wyłącznie własne korzyści - koryto i przyjemności. Teraz współpracuje z Nowosielskim też dla własnych korzyści bo do przyjemności już mniej się nadaje. W zamian za kandydowanie on i jego koleżanka pani B. też kandydatka zostali zatrudnieni jako nauczyciele mimo wieku emerytalnego i braku godzin nadliczbowych dla innych nauczycieli. Oślizły kombinator i megaloman. Sprawą jego "dyrektorowania" prędzej czy później zajmie się jakaś komisja a sprawą jego zachowań moralnych winni zająć się współpracownicy i wskazać mu należne miejsce.
Czy to etyczne panie burmistrzu - zapytała
Dodane przez P.B., w dniu 13.10.2014 r., godz. 09.21
Pani Błaszczakowa to również chodząca etyczność zawodowa, ale o tym później :)
Dodane przez P.B., w dniu 14.10.2014 r., godz. 13.31
Będę mieć pytanie w związku, do pani wrażliwej, porządnej, etycznej i moralnej Piórkowskiej, jako do osoby piastującej prestiżowe stanowiska przewodniczącej Rady Miejskiej oraz dyrektorki. Dotyczące...?
Dodane przez J-23 nadaje, w dniu 14.10.2014 r., godz. 21.31
A na osiedlu gdzie kandyduje pani Elżbieta Piórkowska są rozwieszane ciekawe ogłoszenia podpisane przez pana Zdzisława Mikołajczyka. Z treści wynika że w 2015 roku jest planowana modernizacja placu zabaw oraz budowy strefy rekreacji . Realizacja projektu zależy od akceptacji Radnych Miejskich. Kiełbasa wyborcza ruszyła.
Czy to etyczne Pani zacna Piórkowska?
Dodane przez PR kwadrat, w dniu 14.10.2014 r., godz. 22.05
Może zrobi Panie z koleżankami konferencyjkę na temat etyki urzędniczej w kampaniii wyborczej. Taka Pani wrażliwa.
klan
Dodane przez Anonim, w dniu 15.10.2014 r., godz. 15.14
Wszędzie gdzie się da obsadzone stanowiska rodziną i znajomymi. W szkołach nawet nauczyciele zatrudniani sa z polecenia burmistrza.radnych tez to tyczy jeden wielki przekret.nie dajmy się oglupiac i mówić ze nic nie mozemy.mozemy tylko trzeba iść zaglosowac a najlepiej na mlodyvh co maja jeszcze energie i chęci a dziadki niech wnukami sie zajmą bo czasy ciepłych posadek się kończą. Trzeba ludzi do pracy a nie pierdzenia w stolek.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta