Camper pokonuje Spałę na inaugurację

(Zam: 08.10.2014 r., godz. 16.33)

W sobotę 27 września ruszyły rozgrywki I ligi siatkarzy, którą wskutek pozyskania sponsora tytularnego nazywać należy obecnie KrispolLigą. W premierowej kolejce Camper Wyszków pokonał we własnej hali SMS PZPS Spałę 3:1.

Pierwsza odsłona należała od początku do końca do zawodników Campera. Wyszkowian do walki poprowadził Łukasz Kaczorowski. Atakujący już na samym początku rozbił rywali serią asów serwisowych, po której gospodarze prowadzili już 10:3. W kolejnych minutach gry nadal dominował Camper. Rywale, mimo ambicji, musieli uznać wyższość podopiecznych trenera Jana Sucha. Po punktowym bloku w wykonaniu Macieja Główczyńskiego, wyszkowianie wygrali pierwszą odsłonę 25:18.
Drugą odsłonę lepiej rozpoczęli rywale. Młodzi zawodnicy SMS-u bardzo dobrze zagrywali dokładając do tego skuteczną grze na kontrze. Wyszkowianie odzyskali inicjatywę dopiero po pierwszej przerwie technicznej. Skuteczne ataki Kaczorowskiego i Ruteckiego pozwoliły gospodarzom na odrobienie strat, a następnie na uzyskanie wysokiego prowadzenia. Ostatecznie druga partia zakończyła się 25:17 na korzyść Campera.
W trzeciej partii goście pokazali drzemiący w nich potencjał. Zespół ze Spały grał na bardzo wysokim procencie w ataku. Praktycznie przez cały czas trwania seta rywale nieznacznie prowadzili. W końcówce wyszkowianie zaliczyli serię udanych kontr, która pozwoliła na doprowadzenie do remisu, a następnie gry na przewagi. W tej ostatniej więcej zimnej krwi zachowali jednak goście, którzy ostatecznie wygrali 27:25, tym samym wygrywając „kontaktowego” seta.
W czwartej, i jak się później okazało, ostatniej partii, Camper jak przystało na obecnych mistrzów ligi, dyktował warunki. Rywale nie potrafili przebić się przez szczelny blok gospodarzy. Wyszkowianie natomiast cyklicznie budowali coraz większą przewagę punktową. Doprowadziła ona ostatecznie do zwycięstwa 25:18, a tym samym 3:1 w całym meczu.
Camper Wyszków – SMS PZPS Spała 3:1 (25:18, 25:17, 25:27, 25:18)
Camper: Konrad Woroniecki, Łukasz Kaczorowski, Dariusz Szulik, Jakub Kowalczyk, Sebastian Wójcik, Tomasz Rutecki, Damian Sobczak (libero), a także: Tobiasz Wojtkowski, Maciej Główczyński, Rafał Faryna, Jakub Peszko, Bartosz Zrajkowski.
W drugiej kolejce wyszkowian czeka kolejne starcie we własnej hali. Podopieczni trenera Jana Sucha zmierzą się z wicemistrzami ligi sprzed roku – KPS-em Siedlce. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę 4 października w hali WOSiR w Wyszkowie. Początek meczu o godz. 18.00. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na trybuny hali przy ul. Geodetów 45.
KPS Siedlce – Espandon Szczecin 1:3
Ślepsk Suwałki – Victoria Wałbrzych 0:3
Stal Nysa – Warta Zawiercie 3:1
Krispol Września – Kęczanin Kęty 3:0
AGH 100RK Kraków – Pekpol Ostrołęka 1:3
Avia Świdnik – CARO Rzeczyca 3:2
Pozyskanie sponsora tytularnego to nie jedyna zmiana jaka zaszła w rozgrywkach I ligi. Ponad 40 spotkań KrispolLigi zostanie pokazanych na kanale TVP Sport, który wykupił prawa do transmitowania rozgrywek.