Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 20 kwietnia 2024 r., imieniny Agnieszki, TeodoraDarmowa reklamka nie dla każdego

(Zam: 01.10.2014 r., godz. 18.10)

Zbliżają się wybory. Jak grzyby po deszczu wyrosły komitety wyborcze, które wystawiły swoich kandydatów na radnych powiatowych, gminnych, kandydatów na wójtów i na burmistrza Wyszkowa. Dwa tygodnie temu KWW Masz Wybór przesłał do lokalnych gazet informację o utworzeniu komitetu. „Wyszkowiak” i „KurierW” opublikował ją w całości.

Natomiast jak dowiedziałam się od KWW Masz wybór „Nowy Wyszkowiak” okroił tekst o fragment, bo zdaniem gazety stanowił tekst wyborczy komitetu. Fragment ten brzmiał: „Zarówno gmina jak i powiat przesiąknięte są układami, brakiem wizji i energicznych działań. Obóz władzy poprzez swoje działania próbuje doprowadzić do zabetonowania sceny politycznej tak, żeby już przed wyborami ustalić powyborczy porządek. To nieprawda, że nie ma alternatywy. Tylko zaangażowanie, rzetelna praca i kompleksowe podejście do rozwiązywania problemów, a nie cwaniactwo, kombinowanie i propaganda mogą zmienić nasze miasto”. Nieśmiało pomyślałam, że być może gazetka postanowiła być neutralna i nie będzie się opowiadała, nie będzie promowała żadnego z potencjalnych kandydatów na burmistrza Wyszkowa. Bardzo się zdziwiłam, gdy w kolejnym tygodniu w „Nowym Wyszkowiaku” ukazał się artykuł pt. „Miasto trzeba budować z wizją”. Właściwie to nie artykuł, to wywiad rzeka z miłościwie nam panującym burmistrzem Grzegorzem Nowosielskim. Tekścik przeczytałam z lekkim rozbawieniem, zdziwieniem i odrobiną niesmaku. Dowiedziałam się między innymi co zawdzięczamy burmistrzowi, a z czego burmistrz nie jest zadowolony.
Dowiedziałam się, że to co powstało w trakcie 12-letniej kadencji burmistrza, mamy dzięki niemu, dzięki jego inicjatywie i jego staraniom. Mamy więc szereg stowarzyszeń działających w dziedzinie kultury, mamy Campera i dzięki burmistrzowi nowoczesne miasto bez drewnianych chatek. Dzięki niemu mamy również scentralizowaną gminną oświatę. Jeśli, według burmistrza, centralizacja oświaty polega na likwidacji szkół wiejskich, to moim zdaniem pan Grzegorz ma marne powody do dumy.
Burmistrz pochwalił się, iż mimo swojego młodego wieku nie zachłysnął się władzą. Dlatego też do tej pory nie ma limuzyny, kierowcy, a sekretarka burmistrza Malinowskiego w dalszym ciągu jest jego sekretarką. Moim zdaniem, pani sekretarka przez następne lata powinna być wdzięczna burmistrzowi za jego dobre serce i za to, że jednak może dla niego pracować. Niestety, pozostała część miejskich urzędników nie może spać spokojnie, ponieważ pan Grzegorz planuje przeprowadzenie personalnych zmian po wygranych wyborach, gdyż jak mówi „Nawet prezydent USA po wygranych wyborach robi odnowę swojego gabinetu”. Pan burmistrz postanowił, że nie będzie gorszy. Nie dziwi mnie, że nowa osoba na stanowisku burmistrza może dokonać częściowej wymiany personelu (każdy ma przecież prawo otoczyć się ludźmi, którym ufa i z którymi chce pracować), ale pan Grzegorz jest starym burmistrzem i dziwi mnie, że przez 12 lat rządów w dalszym ciągu nie dobrał sobie kadry, z którą chce współpracować i której wierzy.
W trakcie, gdy pisałam felietonik, w sali widowiskowej WOK „Hutnik” odbyła się imprezka z okazji prezentacji nowego-starego komitetu wyborczego pana Nowosielskiego. Na imprezkę tłumnie przybyli miejscy urzędnicy. Czytając relację z imprezy zaczęłam się zastanawiać, czy urzędnicy przeczytali wywiad z burmistrzem i dlatego tłumnie, w obronie swoich miejsc pracy, pobiegli na nie do „Hutnika”, czy też wywiadu nie czytali jeszcze i na spotkanie pobiegli z czystej sympatii do burmistrza nie wiedząc, że zapowiedział on zwolnienia w urzędzie.
W trakcie wywiadu pan Grzegorz nie omieszkał pochwalił się swoimi znajomościami „Dzisiaj załatwienie jakiejś sprawy zajmuje mi 10 minut, bo dzwonię np. do dyrektora w urzędzie marszałkowskim czy wojewódzkim, a wtedy musiałem przecierać szlaki, czekać na spotkanie miesiąc, gdy decyzja powinna zapaść w jeden dzień”. No, no – pomyślałam sobie – jaki kontrkandydat pana burmistrza może się dzisiaj pochwalić takimi znajomościami i takim tempem załatwienia sprawy? Żaden! Każdy nowy burmistrz od początku będzie musiał szukać dojścia do wojewody lub marszałka. Każdy nowy burmistrz żadnej, podkreślam żadnej (!!) sprawy nie zdoła załatwić w tak szybkim tempie jak robi to dzisiaj pan Nowosielski.
Pan burmistrz opowiada ma również o swoich problemach. Żali się, że pomimo starań ludzie krytycznie oceniają jego pracę. Zastanawia się więc, czego ludziom brakuje? Może ludzie chcą dyskusji, a może nie zgadzają się z decyzjami radnych? Panie burmistrzu, moim zdaniem ludzie nigdy nie wiedzą czego chcą. Co by człowiek nie zrobił i tak będzie źle. Proponuję w dalszym ciągu nie przejmować się opinią ludzi i robić to, co dla Pana jest najlepsze. Burmistrz ma również problem z radnymi, którzy zaczęli „podkreślać swoją odrębność”, lecz ma nadzieję, że jest to tylko chwilowa niesubordynacja radnych związana ze zbliżającymi się wyborami i po wyborach radni znowu staną się grzeczni.
Mam wrażenie, że pan burmistrz boi się przegranej. Zwrócił się więc o poparcie do pozostałych komitetów wyborczych i jak mówi „(…) Rozmawiałem z innymi komitetami, ale tylko w PO takie pytanie padło na podatny grunt”. No, no, nieładnie – kłamczuszek. Czy na pewno tylko PO udzieliło panu poparcia? „Na mieście” ptaszki klekoczą, że liderzy co niektórych komitetów wyborczych, w obawie przed utratą wygodnych posadek popierają pana po cichu, w tajemnicy, nieoficjalnie.
Gdy dokonałam głębokiej analizy wywiadu rzeki, w Internecie ukazały się relacje z parady próżności zorganizowanej w WOK „Hutnik” przez komitet wyborczy wodza Nowosielskiego – Wspólnota Samorządowa oraz komitety jego koalicjantów – PO i Razem dla Ziemi wyszkowskiej (czyli także PO). Sala widowiskowa podobno pękała w szwach, a na forum internetowym pojawił się taki oto wpis, którego nie trzeba komentować „Byłem dzisiaj na pewnym spotkaniu, na którym służalczość osiągnęła szczyt. Chyba cały urząd przyszedł z własnej nieprzymuszonej woli na prezentację komitetu wodza. Pół było na widowni dla frekwencji, a drugie pół było na scenie prezentując się jako kandydaci na radnych. „The Best” – Tiny Turner na początku dumnie zabrzmiało i burmistrzunio wyskoczył na scenę. Oklaski, oklaski, oklaski po prostu nie było końca Nie wiem czy Nowosielski zna język angielski, ale sądząc po wyborze piosenki to raczej nie. Refren tego utworu idzie tak: Po prostu jesteś najlepszy, Lepszy niż cała reszta, Lepszy niż ktokolwiek, Ktokolwiek, kogo poznałam. To trzeba być bufonem zakochanym w sobie żeby taką piosenkę wybrać”.
Promocja burmistrza trwa od dawna, teraz jednak nabrała rozpędu i ruszyła pełną parą. Moim zdaniem „Nowy Wyszkowiak” opublikował wywiad, który jest tekstem wyborczym burmistrza. Nie rozumiem więc, dlaczego tydzień wcześniej redakcja gazetki ocenzurowała krótki tekst konkurencyjnego KWW Masz Wybór, uważając że jest to tekst wyborczy. Odnoszę wrażenie, że promocją burmistrza zajmuje się nie tylko miejski wydział promocji. Darmową promocją burmistrza zajęły się również niektóre lokalne media.
Judyta
judyta@wyszkowiak.pl

Komentarze

Jak psy ogrodnika
Dodane przez Michał, w dniu 01.10.2014 r., godz. 20.57
To tak jakbyscie Wy pisali wszystko o innych komitetach... może Wyszkowiak opublikował całość, bo ktoś z KWW Masz Wybór jest związany z Waszą gazetą? ja tam nie wiem, ale ptaszki ćwierkają ;)
Dodane przez absurd, w dniu 01.10.2014 r., godz. 21.35
Pani Judyta zwróciła uwagę na ważną sprawę czyli media, które relacjonują kampanię wyborczą. szkoda, że trzeba brać pod uwagę ich nieobiektywność. A już naprawdę dziwne zjawisko to udział naczelnego jednej z gazet w wyborach po stronie burmistrza. Niektórzy się oburzali gdy padało słowo sitwa.
Dodane przez hajke, w dniu 01.10.2014 r., godz. 21.38
POczytaj sobie "niewiedzący" gniota Barbi-szewskiej :) nazwanego wywiadem. Może dojdziesz do wniosku, że burmistrz to cichy udziałowiec w nowokomuchu? Który za "wkład własny" ładuje tam nasze publiczne pieniądze? Warto przed wyborami POkusić się o mały bilans, może poprosić zaprzyjaźnioną Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej żeby to sprawdziła?
do Michała
Dodane przez Lepszy niż cała reszta - nie sądzę!!!, w dniu 01.10.2014 r., godz. 21.39
Marek Głowacki pisał to już w komentarzu. Odszukaj sobie, jakieś dwa tygodnie temu. Związany jest także z "Wyszkowianką" bo zjadł tam kiedyś obiad :) Co do burmistrza to widać, że sztab główny z nowego wyszkowiaka czyta komentarze u konkurencji. Widać to po wywiadzie i tekście Simply the best. Trzeba się wytłumaczyć za żenadę roku z piosenką Tiny :) :) :) Burmistrzu Nowosielski jeszcze raz refren dla ciebie - "Po prostu jesteś najlepszy, Lepszy niż cała reszta, Lepszy niż ktokolwiek, Ktokolwiek, kogo poznałam"
Dodane przez Bull, w dniu 01.10.2014 r., godz. 21.42
Nie ptaszki, tylko kolejarz :)
Dodane przez atu., w dniu 01.10.2014 r., godz. 22.03
Skoro wszyscy zaglądają na Wyszkowiaka i go cytują to znaczy, że jest to gazeta niezależna. Felietony Głowackiego i Judyty są wisienkami, Bodio po odejściu z palikociarni da się znieść. Podobnie jak Judyta wiem na kogo zagłosuję - na komitet Masz Wybór, burmistrza Głowackiego, jego człowieka do rad miejskiej i do powiatu. Burmistrz mówi, że tylko krytykują. Trzeba na początku podsumować te jego 12 letnie bezbarwne rządy a ostatnie 4 lata są cienkie.
Dodane przez atu., w dniu 01.10.2014 r., godz. 23.43
Nowosielski tak dzwonił do kolegów z Warszawy, że do tej pory nie odzyskał 24 milionów na obwodnice śródmiejską. Te dziesięć minut to już 4 lata trwa. To raczej oni dzwonią i w dziesięć minut załatwiają.
Dodane przez kxux, w dniu 02.10.2014 r., godz. 08.15
Fortuna kołem się toczy. Burmistrz Nowosielski jest w tym samym punkcie co Burmistrz Malinowski 12 lat temu. Ciekawe jak to się zakończy.
Dodane przez Czerwony Nos, w dniu 02.10.2014 r., godz. 09.14
Poleci z hukiem, jak ludzie zobaczą, że nie dał rady wygrać w pierwszej turze (czym się tak ostatnio zachwycał), to zobaczą w nim starzejącego się Piotrusia. Wtedy dopiero pójdą całą ławą przeciwko niemu i jego szałajdzie. Nie pomogą poparcia ani oficjalne ani ciche. Niechęć weźmie górę.
Dodane przez wyborca, w dniu 02.10.2014 r., godz. 09.17
Dla mnie jak na czele komitetu jest sportowiec a szczególnie bokser, to jest to dziwne a komitet jest celebrycki. Nie mam też ostatnio dobrego skojarzenia z boksem, bo Polacy dostali mocno w Rosji a Diablo stracił pas.Co do Wyszkowa to gale to mordobicia na niskim poziomie. A były też podejrzenia, że ten co pobił z skutkiem śmiertelnym Roberta Czajkowskiego przy LOKu ćwiczył u Delugi. Ta konstrukcja trzech komitetów też jest dziwna. Nie konkurują ze sobą a pewnie będą blokować kandydatów innych komitetów . To nie jest normalne, komisje, które zajmują się rejestrowaniem powinna się tym zainteresować. To może być ustawka.
Dodane przez Kolekcjoner, w dniu 02.10.2014 r., godz. 09.51
Ten co PObił pod LOKiem chłopaka jednak trenował POd okiem lidera Delugi. Ten wypierał się tego do końca. Aż mu ktoś przypomniał za POśrednictwem Faceboooka jak było.
Psychologicznie...
Dodane przez Pies, w dniu 02.10.2014 r., godz. 11.05
marnie to świadczy o panu Deludze, swoją zaprzeczającą postawą udowodnił tylko, że nie potrafi zachować się odpowiedzialnie w sytuacjach kryzysowych. Postanowił odrzucić od siebie wszelką odpowiedzialność, a nawet zaprzeczył jakimkolwiek związkom ze sprawcą pobicia. Pies zna dobrze Bogobojna mamę pana lidera, niech ta mu przypomni cytat z Pisma Świętego, w którym Jezus mówił - nim kur zapieje trzy razy się mnie wyprzesz... Pan Deluga wyparł się łobuza, którego trenował. Kogo i kiedy wyprze się będąc radnym? Psychologia skreśla takiego kandydata.
Dodane przez Kaliope, w dniu 02.10.2014 r., godz. 13.15
Mam nadzieję, że celebryta bokser nie będzie radnym. Jakie to niby wartości miałby wnieść do samorządowego ciała?
Dodane przez Hołota z Pułtuskiej, w dniu 02.10.2014 r., godz. 15.37
Jaki wartości? Tchórzostwo, bo jak inaczej nazwać jego postawę, z pomocą Świtalskiego chciał schować głowę w piasek. To ma być nasz reprezentant? POmyliły mu się światy.
Dodane przez ..., w dniu 02.10.2014 r., godz. 20.00
A co z tym świtalskim, bo nie wiem? Mógłby ktoś opowiedzieć?

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta