Camper wygrał turniej w Suwałkach

(Zam: 01.10.2014 r., godz. 17.23)

Drużyna Campera Wyszków okazała się najlepszym zespołem V Memoriału im. Józefa Gajewskiego, który rozgrywany był w ostatni weekend w Suwałkach. W finale turnieju wyszkowianie pokonali gospodarzy 3:2.

Obok Campera Wyszków oraz pełniącego funkcję gospodarza – Ślepska Suwałki, w turnieju wystąpił I-ligowy Pekpol Ostrołęka, a także występujący w PlusLidze zespół AZS-u Politechniki Warszawskiej. Turniej został rozegrany w formie play-offów, po losowaniu zespoły trafiły od razu do półfinałów. Wyszkowianie trafili w nich na najgroźniejszego „na papierze” rywala, a więc stołecznych Akademików. Początek spotkania z wyżej notowanym rywalem przebiegał pod dyktando podopiecznych trenera Jakuba Bednaruka. Politechnika zaskoczyła Camper przede wszystkim bardzo mocną zagrywką. Wyszkowianie nie potrafili skończyć pierwszej akcji, co skrupulatnie wykorzystywali rywale, wyprowadzając zabójcze kontry. Podopieczni trenera Jana Sucha przegrali pierwszą odsłonę 15:25.
W drugiej partii Camper wrócił do gry. Po skutecznych atakach wyszkowskich skrzydłowych, prowadziliśmy już 10:4. Niestety, w środkowej fazie seta rywale zdołali dogonić wyszkowian, co zaowocowało remisem po 15. Końcówka partii była bardzo zacięta, ostatecznego zwycięzcę wyłoniła dopiero rywalizacja na przewagi. W tej, na szczęście, więcej zimnej krwi zachowali wyszkowianie i ostatecznie wygrali 26:24.
W trzecim secie to Camper dyktował warunki. Wyszkowianie zdominowali walkę na siatce, co owocowało cykliczni budowanym prowadzeniem. Niezagrożeni mistrzowie I ligi wygrali tę odsłonę do 19.
W czwartej, i jak się później okazało ostatniej partii, Camper przez długi czas prowadził. Chwila dekoncentracji w końcówce, pozwoliła jednak rywalom na doprowadzenie do remisu 24:24. W grze na przewagi ponownie górą byli jednak wyszkowianie, którzy po punktowym zbiciu Jakuba Kowalczyka wygrali 29:27.
Camper Wyszków – AZS Politechnika Warszawska 3:1 (15:25, 26:24, 25:19, 29:27)
Camper: Bartosz Zrajkowski, Tobiasz Wojtkowski, Łukasz Kaczorowski, Sebastian Wójcik, Dariuz Szulik, Jakub Kowalczyk, Damian Sobczak (libero), a także: Konrad Woroniecki, Rafał Faryna, Tomasz Rutecki, Jakub Peszko.
W drugim półfinale gospodarze pokonali drużynę z Ostrołęki 3:0. Tym samym o trzecie miejsce zagrały ze sobą Politechnika i Pekpol. Podrażnieni przegraną z Camperem stołeczni dosyć pewnie ograli rywali z północnej części województwa mazowieckiego 3:1. W finale Camper stoczył natomiast pasjonujący bój ze Ślepskiem Suwałki.
Pierwsze dwa sety przebiegały niemal w całości pod dyktando gospodarzy. Siatkarze z Suwałk bardzo mocno zagrywali, dobrze grali również w obronie. Camper, mimo kilku zrywów, nie był w stanie nawiązać z rywalami wyrównanej walki. Ostatecznie Suwalczanie wygrali dwa sety odpowiednio do 21 i do 20.
Wyszkowianie wrócili do gry w secie numer trzy. Aż do stanu po 21 był on wyrównanym widowiskiem, w końcówce podopieczni trenera Jana Sucha wrzucili jednak drugi bieg i odjechali gospodarzom na 25:22.
W czwartej odsłonie nasi siatkarze grali wręcz koncertowo. Wyraźne załamanie można było z kolei dostrzec u zawodników Ślepska. Skuteczne ataki Rafała Faryny dały wyszkowianom ostatecznie zwycięstwo 25:17.
Podobny przebieg miał tie break, chociaż w nim rywale postawili wyszkowianom nieco cięższe warunki. Od początku do końca seta to siatkarze Campera byli jednak stroną przeważającą. Ostateczne zwycięstwo 15:12, dało naszym siatkarzom triumf 3:2 w całym meczu i zwycięstwo w V Memoriale im. Józefa Gajewskiego. Gratulujemy!
Ślepsk Suwałki – Camper Wyszków 2:3 (25:21, 25:20, 22:25, 17:25, 12:15)
Camper: Konrad Woroniecki, Jakub Peszko, Łukasz Kaczorowski, Dariusz Szulik, Tomasz Rutecki, Jakub Kowalczyk, Damian Sobczak (libero), a także: Tobiasz Wojtkowski, Rafał Faryna, Sebastian Wójcik, Bartosz Zrajkowski.
Triumf w ostatnim przedsezonowym sprawdzianie nastraja optymistycznie przed rozpoczęciem rozgrywek ligowych, które będzie miało miejsce już w najbliższą sobotę (27 września). O godz. 18.00 w hali WOSiR rozpocznie się spotkanie Campera Wyszków z SMS PZPS Spała. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na trybuny hali przy ul. Geodetów 45. Sympatykom siatkówki, którzy nie będą mogli oglądać meczu z trybun, polecamy natomiast relację telewizyjną, którą przeprowadzi stacja TVP Sport. Sportowy kanał Telewizji Polskiej będzie w tym roku transmitował spotkania I ligi siatkarzy.