Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 13 kwietnia 2024 r., imieniny Hermenegildy, PrzemysławaOkiem rzuciłam

(Zam: 24.09.2014 r., godz. 17.48)

Ależ ten czas pędzi! Wydaje się, jakby dopiero zaczęło się lato, a już na niebo wychodzi jesienne słońce i gazetki niecierpliwie czekają na przedwyborcze newsy.
Niemały problem na koniec kadencji ma gmina Zabrodzie. Naczelny Sąd Administracyjny orzekł, że państwu Michalikom z Zabrodzia należy się odszkodowanie w wysokości ponad 180 tys. zł za grunt zajęty pod drogę gminną.

(„Nowy Wyszkowiak” artykuł „Sąd orzekł, gmina zapłaci”).
Sprawa ciągnie się od 2006 r. i gdyby wówczas gmina wypłaciła odszkodowanie państwu Michalikom w wysokości 40 tys. zł, dzisiaj nie byłoby o czym pisać. Podobno negocjacje z państwem Michalikami były skomplikowane, ale zapewne nikt dokładnie nie wie, jak one wyglądały. Ja jednak gratuluję ludziom, którzy mieli odwagę i siłę walczyć o to, co im się należało. Moją uwagę zwróciła również wypowiedź pani Michalik, która do radnych zwróciła się „Powinniście służyć ludziom, gmina powinna być dla ludzi, nie ludzie dla gminy. (…) Nie służycie ludziom, tylko dla swojego dobra”. Za chwilkę będą miały miejsce kolejne wybory samorządowe i uważam, że słowa pani Michalik należy skierować do wszystkich tych, którzy będą kandydować na radnych powiatowych lub gminnych, by w końcu zrozumieli, że powinni służyć nie dla swojego, lecz dla naszego dobra.

***

Ponownie krótko o konkursie „Radny na medal”, który ogłosił „Nowy Wyszkowiak”. Z zainteresowaniem przeczytałam regulamin konkursu, z którego wynika, że dla super radnych gazetka przygotowała nagrodę w postaci darmowego ogłoszenia (15 modułów o wartości 540 zł). Super radny, całkowicie za darmo, na łamach prasy, w dowolnym czasie będzie mógł się zareklamować lub pochwalić swoimi osiągnięciami. To świetny podarunek dla tych, którzy zamierzają startować na radnych (lub co gorsza na burmistrza) w najbliższych wyborach. Co jednak z tymi, którzy zostaną radnym na medal, ale nie zamierzają dalej „społecznie” pracować dla lokalnej społeczności? Czy swój moduł ogłoszeniowy będą mogli scedować na kogoś innego, czy też sami będą zmuszeni go wykorzystać? W regulaminie konkursu brak również informacji, kto zajmie się liczeniem oddanych głosów. Czy redakcja zrobi to sama pod biurkiem, czy też urządzi „dzień otwarty”, w trakcie którego policzy głosy o określonej godzinie i w określonym miejscu wspólnie z mieszkańcami powiatu?

***

W „Wyszkowiaku” ukazała się informacja „W. Falba na listach dwóch komitetów”. Okazuje się, że pan Wiesław Falba będzie kandydował na wójta gminy Rząśnik z KWW Gmina Rząśnik Razem, z komitetu Wspólnota Samorządowa (czyli komitetu obecnego burmistrza) będzie kandydował do rady powiatu oraz będzie popierał komitet pana Zdzisława Bociana Bezpartyjny Powiat Wyszkowski. Powyższa sytuacja jest troszkę skomplikowana i zaczęłam się zastanawiać się kogo pan Falba popiera i na czyich listach powinien się znaleźć, na listach komitetu obecnego burmistrza pana G. Nowosielskiego (Wspólnota Samorządowa), czy na listach konkurenta pana Nowosielskiego, kandydata na burmistrza pana Z. Bociana (Bezpartyjny Powiat Wyszkowski)? Pomyślałam, że być może komitet pana Bociana i pana Nowosielskiego to tak naprawdę komitety jednego człowieka, tylko nazwy mają różne, zaś rzekoma rywalizacja między panem Bocianem i panem Nowosielskim jest mocno przemyślaną współpracą, wspólnym wyścigiem do władzy.

***

W „Wyszkowiaku” ukazał się artykuł „Zmiany w parku miejskim”. W parku pojawiły się urządzenia do ćwiczeń dla dorosłych, czyli tzw. siłownia na świeżym powietrzu. Jestem wewnętrznie rozdarta i nie wiem, czy mam się cieszyć z tego powodu, czy też nie. Siłownia na świeżym powietrzu to niezły pomysł, ale czy umiejscowienie siłowni w ciemnym parku jest najlepszym rozwiązaniem? W listopadzie ubiegłego roku odbyła się społeczna debata na temat bezpieczeństwa w powiecie wyszkowskim (nr 48/2013 „Wyszkowiaka” artykuł „Jak czuć się bezpiecznie?”), na której mieszkańcy postulowali m.in. o oświetlenie miejskiego parku. Burmistrz Grzegorz Nowosielski powiedział wówczas „Nie wydaje mi się zasadne oświetlenie parku w środku. Bo jakich atrakcji tam szukać w nocy?”. Dzisiaj w parku pojawiły się urządzonka do ćwiczeń, czyli pojawiła się atrakcja. I mamy problem, bo albo będziemy z nich korzystać w dzień, a jeśli będziemy jednak chcieli poćwiczyć wieczorem, to tylko z latarką w ręku. Być może jednak władza tuż przed wyborami dostrzeże potrzebę oświetlenia parku, skoro pojawiła się tam siłownia.

***

Na koniec krótkie gratulacje
W „Wyszkowiaku” ukazała się obszerna relacja z uroczystości związanych z 20-leciem istnienia Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Wyszkowie („To już 20 lat!”). Z całego serca podziwiam ludzi, którzy angażują się w pracę z osobami niepełnosprawnymi, wykazując przy tym olbrzymią cierpliwość, okazując im bezinteresowną miłość, ucząc ich zwyczajnego życia. Ja również życzę im wszystkiego najlepszego.
Judyta
judyta@wyszkowiak.pl

Komentarze

Z całego serca podziwiam ludzi, którzy angażują się w pracę z osobami niepełnosprawnymi...
Dodane przez Kaliope, w dniu 24.09.2014 r., godz. 18.32
Ja podziwiam tech, którzy z pracy na rzecz innych nie robią sobie trampoliny do lokalnej polityki. Pamiętam zasługi pani liderki w duecie WaldUla.
Dodane przez Judyta, w dniu 24.09.2014 r., godz. 20.10
W pełni zgadzam się z Kaliope. PSOUU to nie "liderka" Stowarzyszenia, to przede wszystkim ludzie, którzy tam pracują ale ich nie widać. Im gratuluję z całego serca.
Dodane przez Ptzaszki na wierzbie, w dniu 24.09.2014 r., godz. 20.44
Skoro tak, to i ja przyłączam się do gratulacji. Wszystkiego dobrego wszystkim pozostającym w cieniu za szerokimi plecami Mikołajczykowej. Przyznam, że podobnie do Kaliope zrozumiałem wypowiedz Judyty. Najważniejsze, że wiadomo już o co chodzi.
Dodane przez Kaliope, w dniu 24.09.2014 r., godz. 22.06
Mówmy otwarcie o tym na co dziś "liderka" Mikołajczykowa zamieniła swoje poświęcenie dla PSOUU. Na koryta dla siebie i dla swojego męża. Najbardziej niekompetentnego naczelnika w historii wyszkowskiego urzędu.
Dodane przez Listonosz, w dniu 24.09.2014 r., godz. 22.48
Cieszę się z sukcesu Państwa Michalików. Wygrali bądź co bądź z tamtejszą urzędniczą szałajdą. My w Wyszkowie też wygramy z szałajdą.
Dodane przez Jacek, w dniu 25.09.2014 r., godz. 00.22
"zaś rzekoma rywalizacja między panem Bocianem i panem Nowosielskim jest mocno przemyślaną współpracą, wspólnym wyścigiem do władzy." Ktoś już podjął ten temat Bociano-Nowosielskiej, cichej współpracy. Coś na rzeczy jest.
Aogancja ala dres
Dodane przez Lokis, w dniu 25.09.2014 r., godz. 09.05
Burmistrz Grzegorz Nowosielski powiedział wówczas "Nie wydaje mi się zasadne oświetlenie parku w środku. Bo jakich atrakcji tam szukać w nocy". Wnioski wyciągnijcie Państwo sami.
Święte słowa. Ludzie otwórzcie oczy. Okradają was na każdym kroku
Dodane przez Dosyć tego!, w dniu 25.09.2014 r., godz. 21.01
Moją uwagę zwróciła również wypowiedź pani Michalik, która do radnych zwróciła się "Powinniście służyć ludziom, gmina powinna być dla ludzi, nie ludzie dla gminy. (...) Nie służycie ludziom, tylko dla swojego dobra". Za chwilkę będą miały miejsce kolejne wybory samorządowe i uważam, że słowa pani Michalik należy skierować do wszystkich tych, którzy będą kandydować na radnych powiatowych lub gminnych, by w końcu zrozumieli, że powinni służyć nie dla swojego, lecz dla naszego dobra.
Wyszkowski PiS idzie w odstawkę
Dodane przez C14, w dniu 25.09.2014 r., godz. 23.25
Za chwilkę będą miały miejsce kolejne wybory samorządowe i uważam, że słowa pani Michalik należy skierować do wszystkich tych, którzy będą kandydować na radnych powiatowych lub gminnych, by w końcu zrozumieli, że powinni służyć nie dla swojego, lecz dla naszego dobra... Sobczak, Warpas, Tauter, Sobieski - to do was mieszkańcy kierują te zarzuty. Nie ma juz dla was miejsca w przyszłej Radzie. Jeśli ludzie wierzą w zmiany, które dla Polski zwiastuje PiS, partia ta musi oczyścić się z takich niskosprzedajnych hipokrytów jak wy, wielce oburzeni towarzysze.
Dodane przez knom, w dniu 01.10.2014 r., godz. 06.10
Szkoda życia, żeby robić czteroletnie prezenty typom pokroju czerwonych nosów z wyszkowskiego Psisu. Przyjrzyjcie się kogo oni tak naprawdę reprezentują? Na pewno nie Nas!

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta