Dziś jest 17 kwietnia 2024 r., imieniny Klary, Roberta

Camper wygrał turniej w Ostrołęce

(Zam: 24.09.2014 r., godz. 16.59)

W dniach 12-13 września w Ostrołęce odbywał się Turniej o Puchar Prezydenta Ostrołęki, w którym udział wziął Camper Wyszków. Podopieczni trenera Jana Sucha zanotowali trzy zwycięstwa i jeden remis, dzięki czemu wywalczyli trofeum.

Oprócz Campera Wyszków w turnieju wystartowały również zespoły reprezentujące Pekpol Ostrołęka, Ślepsk Suwałki, KPS Siedlce oraz ukraiński klub Kazhany Barkom Lwów. Rywalizacja miała charakter gry „każdy z każdym”. Bez względu na wynik zawsze grano cztery sety (możliwe były więc również nietypowe dla siatkówki remisy lub wygrane rzędu 4:0).
W pierwszym spotkaniu Camper zmierzył się z gospodarzami turnieju – Pekpolem Ostrołęka. Mecz był bardzo wyrównany, każdy z setów rozstrzygał się dwoma punktami. Ostatecznie wyszkowianie wygrali 3:1 Warto wspomnieć, że w zespole z Ostrołęki wystąpił były siatkarz Campera Dominik Zalewski.
Pekpol Ostrołęka – Camper Wyszków 1:3 (25:27, 26:24, 25:27, 13:15)
Camper: Konrad Woroniecki, Tobiasz Wojtkowski, Sebastian Wójcik, Dariusz Szulik, Jakub Kowalczyk, Łukasz Kaczorowski, Damian Sobczak (libero), a także: Maciej Główczyński, Bartosz Zrajkowski.
W drugim spotkaniu wyszkowianie zmierzyli się z zespołem z Ukrainy. Mecz miał bardzo jednostronny przebieg. Wyszkowianie dominowali w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, siejąc w szeregach rywali szczególne spustoszenie swoją zagrywką.
Camper Wyszków – Khazany Barkom Lwów 4:0 (25:16, 25:20, 25:13, 15:11)
Camper: Bartosz Zrajkowski, Rafał Faryna, Sebastian Wójcik, Maciej Główczyński, Jakub Kowalczyk, Łukasz Kaczorowski, Damian Sobczak (libero), a także: Tobiasz Wojtkowski.
Sobotnie występy rozpoczął mecz Campera ze Ślepskiem Suwałki. Wyszkowianie dobrze zagrali w dwóch pierwszych setach, wygrywając je odpowiednio do 22 i do 23. Dobrze prezentowali się Tomasz Rutecki i Rafał Faryna. W setach nr 3 i 4 dominowali już niestety, rywale. Z podopiecznych trenera Jana Sucha ewidentnie „uszło powietrze”. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 2:2.
Camper Wyszków – Ślepsk Suwałki 2:2 (25:22, 25:23, 22:25, 10:15)
Camper: Bartosz Zrajkowski, Rafał Faryna, Tomasz Rutecki, Maciej Główczyński, Dariusz Szulik, Sebastian Wójcik, Damian Sobczak (libero), a także: Tobiasz Wojtkowski, Konrad Woroniecki, Łukasz Kaczorowski.
W ostatnim mecz turnieju, kibice mogli zobaczyć powtórkę z ostatniego finału rozgrywek I ligi, naprzeciw siebie stanęły bowiem drużyny Campera Wyszków i KPS-u Siedlce. Pierwszy set przebiegał pod dyktando wyszkowian, którzy bardzo mocno zagrywali i skutecznie kontrowali. Wynik 25:17 mówi sam za siebie. W drugiej odsłonie rywale postawili wyszkowianom dużo cięższe warunki. Walka toczyła się do samej końcówki, którą ostatecznie na przewagi wygrali siatkarze KPS-u (27:25). Partia numer trzy miała wyrównany przebieg do stanu po 16. Potem „drugi bieg” wrzucili wyszkowianie. Silna zagrywka w połączeniu ze skuteczną grą blokiem przyniosły efekty – Camper wygrał 25:20. W ostatniej partii siatkarze z Wyszkowa kontynuowali dobrą grę. Wygrana 15:11 dała ostatecznie siatkarzom trenera Sucha zwycięstwo zarówno w tym meczu, jak i w całym turnieju.
Camper Wyszków – KPS Siedlce 3:1 (25:17, 25:27, 25:20, 15:11)

Ostateczne turniejowa klasyfikacja:
1. Camper Wyszków – 12 pkt.
2. KPS Siedlce – 10 pkt.
3. Ślepsk Suwałki – 8 pkt.
4. Pekpol Ostrołęka – 7 pkt.
5. Kazhany Barkom Lwów – 3 pkt.
W najbliższy weekend wyszkowianie będą mieli okazję do kolejnych zwycięstw. Podopieczni trenera Jana Sucha wezmą udział w V Memoriale im. Józefa Gajewskiego, który odbędzie się w Suwałkach. Będzie to dla naszego zespołu ostatni przedsezonowy turniej towarzyski.