Politechnika wywalczyła Puchar Burmistrza

(Zam: 17.09.2014 r., godz. 16.20)

W dniach 5-6 września w hali WOSiR w Wyszkowie rozegrany został Turniej Siatkarski „O Puchar Burmistrza Wyszkowa”. Pierwsze miejsce spośród czterech drużyn biorących udział w zawodach wywalczyła Politechnika Warszawska.

W towarzyskim turnieju, będącym elementem cyklu przygotowawczego Campera Wyszków do rozgrywek I ligi, wystartowały drużyny reprezentujące Pekpol Ostrołęka (I liga), Ślepsk Suwałki (I liga) oraz AZS Politechnikę Warszawską (PlusLiga) oraz zespół gospodarzy.
Pierwszego dnia rozgrywek doszło do dwóch spotkań. W premierowym, gospodarze zmierzyli się ze Ślepskiem Suwałki. Wyszkowianie rozpoczęli mecz w składzie: Konrad Wroniecki, Łukasz Kaczorowski, Sebastian Wójcik, Jakub Peszko, Dariusz Szulik, Jakub Kowalczyk, Damian Sobczak (libero). Podopieczni trenera Jana Sucha kontrolowali boiskowe wydarzenia od pierwszej do ostatniej akcji meczu. Camper triumfował odpowiednio 25:18, 25:19 oraz 25:18 (tym samym 3:0 w całym spotkaniu) oraz 15 do 11 w dodatkowym secie.
Camper Wyszków – Ślepsk Suwałki 4:0 (25:18, 25:19, 25:18, 15:11)
Camper: Konrad Wroniecki, Łukasz Kaczorowski, Sebastian Wójcik, Jakub Peszko, Dariusz Szulik, Jakub Kowalczyk, Damian Sobczak (libero), a także: Tobiasz Wojtkowski, Rafał Faryna, Bartosz Zrajkowski, Tomasz Rutecki.
W wieczornym meczu Politechnika Warszawska stoczyła dość zacięty bój z ostrołęckim Pekpolem. Podopieczni trenera Jakuba Bednaruka ani na chwilę nie mogli spuścić z tonu, bowiem ostrołęczanie wykorzystywali każdy błąd stołecznych. Ostatecznie triumfowali wyżej notowani warszawianie, jednak siatkarzom Pekpolu należy oddać honor za ładną walkę.
AZS Politechnika Warszawska – Pekpol Ostrołęka 3:1 (25:23, 22:25, 25:18, 15:12)
Sobotnie rozgrywki rozpoczął mecz pomiędzy Ślepskiem Suwałki a Politechniką Warszawską. Pierwsze trzy sety pewnie wygrali faworyci ze stolicy, suwalczanie natomiast obronili honor triumfując w dodatkowej partii.
AZS Politechnika Warszawska – Ślepsk Suwałki 3:1 (25:17, 25:22, 25:16, 13:15)
W starciu Campera Wyszków z Pekpolem Ostrołęka padł niecodzienny w siatkówce wynik remisowy. Spotkanie lepiej rozpoczęli goście, którzy bardzo pewnie wygrali premierową odsłonę do 14. Wyszkowianie podnieśli się po „ciężkim laniu” i po zaciętej końcówce drugiego seta, wygrali 25:23. Podopieczni trenera Sucha kontynuowali dobrą grę w partii numer trzy, wygrywając ją do 18. W dodatkowym secie więcej koncentracji zachowali jednak ostrołęczanie, którzy wygrywając 15:13 wyrównali stan meczu na 2:2.
Camper Wyszków – Pekpol Ostrołęka 2:2 (14:25, 25:23, 25:18, 13:15)
Camper: Bartosz Zrajkowski, Rafał Faryna, Tobiasz Wojtkowski, Tomasz Rutecki, Maciej Główczyński, Dariusz Szulik, Damian Sobczak (libero), a także: Sebastian Wójcik, Jakub Peszko, Jakub Kowalczyk, Konrad Woroniecki.
Ostatnią kolejkę spotkań rozpoczęło starcie Pekpolu Ostrołęka ze Ślepskiem Suwałki. Ostrołęczanie pewnie pokonali rywali nie pozwalając im „ugrać” nawet jednego seta. Emocje przyniosła jedynie partia numer dwa, którą Ślepsk „oddał” dopiero po walce na przewagi.
Pekpol Ostrołęka – Ślepsk Suwałki 4:0 (25:20, 28:26, 25:21, 15:12)
Ostatni mecz turnieju, pomiędzy drużyną gospodarzy a zaprzyjaźnioną warszawską Politechniką, decydował o tym, który z zespołów wygra cały turniej. Premierową odsłonę po ładnym widowisku wygrali gospodarze. Stołeczni odegrali się w drugim secie, zapisując go pewnie na swoje konto po zwycięstwie 25:17. Kolejne dwa sety miały bardzo podobny przebieg, mimo ładnej walki, wyszkowianie nie potrafili przełamać wyżej notowanych przeciwników i ostatecznie ulegli odpowiednio do 21 i do 20. Tym samym AZS Politechnika Warszawska odniosła triumf w całym turnieju.
Camper Wyszków – AZS Politechnika Warszawska 1:3 (25:23, 17:25, 21:25, 20:25)
Warto wspomnieć, że kibice mogli zobaczyć na parkiecie byłych już zawodników Campera, którzy bronią obecnie innych barw, m. in. Waldemara Świrydowicza, Jakuba Urbanowicza, czy znanego z nieco dawniejszych czasów, Daniela Saczko.
W najbliższym tygodniu Camper Wyszków weźmie udział w kolejnym turnieju towarzyskim, tym razem rozegranym w Ostrołęce. Wyszkowianie zmierzą się tam z zespołami reprezentującymi: Kazhany Barkom Lwów, KPS Siedlce, Ślepsk Suwałki oraz Pekpol Ostrołęka.