Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 23 listopada 2019 r., imieniny Adeli, Klemensa

Jubileusz „Barvinoka” i „Sylaby”

(Zam: 10.09.2014 r., godz. 17.15)

Niesamowity wieczór pełen wrażeń zagwarantował występ Narodowego Zespołu Pieśni i Tańca Ukrainy „Barvinok”. 29 sierpnia w hali Wyszkowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji razem z Rewią Dziecięcą „Sylaba” wystąpił przed mieszkańcami miasta.

Na zaproszenie burmistrza Grzegorza Nowosielskiego grupa po raz kolejny odwiedziła zaprzyjaźniony Wyszków. W tym roku oba zespoły obchodzą jubileusz trzydziestolecia istnienia, nie zabrakło zatem tortu, życzeń i radosnego świętowania okrągłych rocznic.

„Barvinok” i „Sylabę” łączy przyjaźń. W trakcie obchodów jubileuszu rewii dziecięcej w marcu nie zabrakło ukraińskich znajomych. Niestety, „Sylaba” nie była obecna na trzydziestoleciu „Barvinoka” w Winnicy, stąd w piątkowy wieczór burmistrz postanowił wyprawić mu urodziny w Wyszkowie. Wstęp na wydarzenie był wolny, obejrzało go setki osób siedzących na trybunach i na krzesłach rozstawionych na boisku. Przybyłych na koncert witali Nina Wilczyńska oraz Zasłużony Pracownik Kultury Aleksander Oniszczuk. Goście zatańczyli, zaśpiewali i zagrali. Było skocznie, żywiołowo i radośnie. Występ „Barvinoka” składał się z dwóch części. Zaprezentowali m.in. tańce podkarpackie, melodie rodzimego folkloru, ale również zaśpiewali polskie piosenki ludowe, takie jak: „Szła dzieweczka”, „Płynie Wisła”, „Miała baba koguta”. Publiczność w sposób szczególny przyjęła wykonanie utworu „Hej sokoły”, który „Barvinok” zaśpiewał w języku polskim i ukraińskim. Rewia Dziecięca „Sylaba” zaprezentowała choreografie, dzięki którym na festiwalu „Magia Italiana” we Włoszech, zdobyła Grand Prix. Gościnnie wystąpili słuchacze działającego w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik” Studia Piosenki Ireny Zdunek: Karolina Pujer – zdobywczyni brązowego medalu na festiwalu „Magia Italiana”, dobrze znany wyszkowianom Mateusz Nasiadka – pierwszy Supertalent Wyszkowa i Monika Turek – tegoroczny Supertalent Wyszkowa.
Po występach, przewodnicząca Rady Miejskiej Elżbieta Piórkowska dziękowała „Barvinokovi” za przybycie i wspaniały występ.
– Jak zwykle dostarczacie nam moc pozytywnych emocji. Dziś są to emocje radości i wzruszenia – rozpoczęła. – Śpiewaliście dzisiaj pięknie „Płynie Wisła, płynie, a dopóki płynie Polska nie zaginie”. A ja chcę powiedzieć, że dopóki Ukraina ma taką wspaniałą młodzież i nauczycieli jak państwa Piotra i Lubę Bojków oraz instruktorów, na pewno Ukraina nie zaginie, czego życzymy wam z całego serca – zaznaczyła.
– Jak nie kochać Ukrainy, skoro ma tak wspaniałych ambasadorów i łączy nas głęboka przyjaźń – dodał zastępca burmistrza Adam Mróz. – To dzięki „Sylabie” i Irenie Zdunek pojawiła się przyjaźń z „Barvinokiem” i włodarzami miasta Winnica, skąd pochodzi zespół – podkreślił.
Założyciel i kierownik artystyczny zespołu Piotr Bojko wyraził wdzięczność za zaproszenie i wieloletnią współpracę zespołów oraz Wyszkowa i Winnicy.
„Barvinok” na swoim koncie ma niezliczoną ilość występów w blisko trzydziestu krajach świata. Za każdym razem zaskarbiał sobie serca publiczności, czego dowodem mogą być prestiżowe nagrody, które zdobywał w trakcie występów. Od 1987 r. jest Reprezentacyjnym Zespołem Dziecięcym Ukrainy. W minioną niedzielę „Barvinok” wystąpił też podczas dożynek powiatowych w Zabrodziu.
M.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl