Dziś jest 28 marca 2024 r., imieniny Anieli, Sykstusa

Zwycięstwo na początek

(Zam: 27.08.2014 r., godz. 16.17)

Bug Wyszków rozpoczął sezon 2014/2015 od zwycięstwa na własnym stadionie. Podopieczni trenera Krzysztofa Ogrodzińskiego pokonali po emocjonującym widowisku Błękitnych Gąbin 4:2.

Spotkanie zostało rozegrane w sobotę 16 sierpnia na stadionie w Wyszkowie. Początek meczu należał do gości. Błękitni nadawali ton boiskowym wydarzeniom, co potwierdzili zdobytym w 20. minucie golem. Po stracie bramki nieco przebudzili się gospodarze, którzy odpowiedzieli ładnym strzałem z rzutu wolnego w wykonaniu Roberta Nogaja. Bramkarz gości jednak wybił futbolówkę na rzut rożny. Upragnioną wyrównującą bramkę zdołał strzelić Łukasz Kowalczyk. Niestety, na trafienie „Kowala”, jeszcze przed przerwą odpowiedzieli goście z Gąbina. Po gwizdku kończącym pierwszą połowę rywale prowadzili 2:1.
W drugiej odsłonie zgromadzeni na stadionie przy ulicy Koś-ciuszki 54 fani zobaczyli zupełnie inny Bug. Podopieczni trenera Ogrodzińskiego całkowicie zdominowali boiskowe wydarzenia. W 64. minucie Damian Gałązka zdobył wyrównującą bramkę. Pięć minut później Bug prowadził po bramce z rzutu karnego Jakuba Rejnusia. Ostateczny cios rywalom zadał natomiast Gałązka, który wpisując się po raz drugi na listę strzelców, ustalił jednocześnie wynik spotkania na 4:2. Pozostaje napisać – brawo Panowie!
Bug Wyszków – Błękitni Gąbin 4:2 (1:2)
Bramki dla Bugu: Ł. Kowalczyk, D. Gałązka (2), J. Rejnuś (k).
Pewne zwycięstwa w pierwszej ligowej kolejce odniosły zespoły Huraganu Wołomin, Mazovi Mińsk Mazowiecki i Narwi Ostrołęka. Po ciekawym meczu remis zanotowały silne Olimpia Warszawa i Wisła II Płock.
W najbliższym tygodniu Bug rozegra dwa kolejne spotkania ligowe. W środę 20 sierpnia wyszkowianie zmierzą się na wyjeździe z Wkrą Żuromin. W sobotę 23 sierpnia z kolei, piłkarze Krzysztofa Ogrodzińskiego podejmą na własnym stadionie Ostrovię Ostrów Mazowiecka. Początek spotkania o godz. 15.00. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy!