Bug pokonuje Przasnysz na zakończenie sezonu

(Zam: 02.07.2014 r., godz. 13.57)

W ostatnim meczu sezonu 2013/14, Bug Wyszków pokonał na własnym stadionie zespół MKS-u Przasnysz 2:1. Obie bramki dla gospodarzy zdobył Łukasz Kowalczyk.

Spotkanie zostało rozegrane w sobotę 21 czerwca na stadionie WOSiR w Wyszkowie. Był to mecz z gatunku tych „o nic” (kolejkę wcześniej Polonia Warszawa zapewniła sobie kosztem Bugu awans do III ligi), gospodarze mieli szansę godnie pożegnać się z własnymi kibicami. Sztuka ta się udała.
Początek należał jednakże do gości, którzy w 10. minucie, objęli po strzale z rykoszetem, prowadzenie. Na szczęście jeszcze w pierwszej połowie wyszkowianie odpowiedzieli, i to z nawiązką. Bramka wyrównująca padła po ładnym podaniu Damiana Gałązki i skutecznym strzale Łukasza Kowalczyka. Drugą zdobył ten sam zawodnik, dobijając piłkę o niepewnej interwencji bramkarza MKS-u.
W drugiej połowie obie ekipy miały swoje szanse, jednak wynik nie uległ już zmianie. W wyszkowskiej bramce świetnie spisywał się Karol Ponichtera, który w przerwie zmienił Łukasza Derejkę. Na boisku pojawili się również m. in. Narek Hakobyan i debiutujący w seniorskiej piłce Kacper Rzemek. Miejmy nadzieję, że wymieniona trójka już niedługo będzie stanowiła o sile wyszkowskiej ekipy.
Bug Wyszków – MKS Przasnysz 2:1 (2:1)
Bramki dla Bugu: Ł. Kowalczyk (2).
Bug: Ł. Derejko (45. – K. Ponichtera) – K. Kaput, A. Wróbel, R. Nogaj, Ł. Damętko – Sz. Salwin, J. Rejnuś, D. Gałązka, Ł. Szala (75. – N. Hakobyan), A. Matejak – Ł. Kowalczyk (82. – K. Rzemek).
Ostatecznie Bug zakończył sezon na drugim miejscu, ulegając jedynie po heroicznej walce Polonii Warszawa. Taka sytuacja oznacza, że wyszkowską drużynę czeka kolejny sezon w rozgrywkach IV ligi. Dokładne podsumowanie sezonu w przyszłym numerze naszego tygodnika.
Bzura Sochaczew – Polonia Warszawa 1:3
Wisła II Płock – Korona Ostrołęka 8:0
Amator Maszewo – Czarni Węgrów 2:4
MKS Ciechanów – Mławianka Mława 1:1
Naprzód Skórzec – Mazur Gostynin 2:2
Błękitni Raciąż – Błękitni Gąbin 1:0
Wkra Żuromin – Ostrovia Ostrów Mazowiecka 1:1
KS Łomianki – Narew Ostrołęka 3:1