Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 11 grudnia 2023 r., imieniny Daniela, WaldemaraWyszków liderem?

(Zam: 25.06.2014 r., godz. 17.38)

Podczas niedawnych „podsumowań” w związku z dziesięcioleciem naszej obecności w Unii Europejskiej w gazetach „Nowy Wyszkowiak” oraz „Głos Wyszkowa” ukazały się artykuły o tym jak „Unia nam daje …”. Tzn. jaki to mamy wspaniały okres funkcjonowania naszego państwa i narodu, a także lokalnych społeczności, ponieważ dostajemy od UE jakieś niewyobrażalne dotacje, które stymulują nasz rozwój.

 
Druga strona medalu

Wobec jednostronności i propagandowego charakteru tych materiałów prasowych napisałem felieton „Radośnie budujemy Eurokołchoz” odnoszący się jednak głównie do ogólnopolskich aspektów naszej obecności w UE. Oczywiście ważny jest również, a być może w prasie lokalnej ważniejszy, wątek lokalny. Otóż w wymienionych wyżej pseudopodsumowaniach brylował okrutnie nasz wspaniały burmistrz. Nasza gmina wg niego zdobywa fundusze, realizuje projekty i w ogóle wspaniale sobie radzi. Otóż prawda jest taka, że radzi sobie w tych sprawach bardzo kiepsko. Piszę o tym od dawna w moich felietonach, a także w dyskusjach na forum „Wyszkowiaka”. Żeby nie być gołosłownym – zwracałem na to uwagę w felietonach „Czytając wyszkowska prasę” z 22 stycznia 2013 i „Sok o smaku malinowym” z 17 września 2013. Jeden z naszych wspaniałych burmistrzów próbował nawet bezczelnie okłamywać wyszkowian, że jesteśmy liderem w pozyskiwaniu funduszy zewnętrznych!!! Wystarczy jednak wejść w Internet, poświęcić trochę czasu na poszukiwania, żeby szybko stwierdzić, że to nieprawda. Bowiem od lat pozyskujemy wielokrotnie mniej niż liderzy. Zwrócił na to niedawno uwagę w wywiadzie na łamach naszego tygodnika radny Adam Szczerba, który jako jedyny z radnych ma odwagę czasem powiedzieć odrobinę prawdy. W ostatnim „Wyszkowiaku” ukazały się natomiast materiały, z których wynika, że pomimo kiepskich wyników naszej gminy w przeszłości w rankingach lądujemy ostatnio jeszcze niżej. Ciekawe, kiedy osiągniemy dno?
Kiedy przed ostatnimi wyborami samorządowymi pan burmistrz Mróz opowiadał wyszkowskiemu ludowi bajeczki o tym, ze Wyszków jest liderem, to pan burmistrz Nowosielski dyskretnie milczał. Nasza wspaniała prasa natomiast zamieszczała te wypowiedzi skwapliwie. Taką wiedzę objawioną skapującą z ust burmistrza należy bowiem niezwłocznie przekazać dalej i upublicznić. Nie sprawdzając oczywiście jej prawdziwości, bo przecież nie od tego jest prasa. Każdy może sobie przecież sprawdzić. Dziś, kiedy te bajeczki nie są w stanie się obronić, pan burmistrz Nowosielski przejmuje inicjatywę i w materiale prasowym z „Wyszkowiaka” wyjaśnia, że fundusze należy pozyskiwać z umiarem oraz, że dużo pozyskują gminy zapóźnione w rozwoju. Wydaje mi się jednak, że to niestety… kolejne bajeczki. Dobrym przykładem będzie tu gmina Grodzisk Mazowiecki. Twierdzenie, że to gmina opóźniona w rozwoju zakrawałoby na żart. Od lat jest bowiem w wielu poważnych rankingach gmin bardzo wysoko. Na poziomach dla naszej gminy, niestety niedostępnych. A w ubiegłym roku zrealizowała w swoim budżecie ponad 11 mln zł z funduszy unijnych, w tym ponad 10 mln zł na inwestycje. Tymczasem w naszym budżecie rocznym nie spotkałem nigdy sum z zewnętrznych funduszy większych niż ok. 3 mln zł. Sądzę również, że należałoby dobrze przyjrzeć się temu, co się stało z pieniędzmi z UE na III i IV etap obwodnicy śródmiejskiej, które przepadły. To sprawa wymagająca wg mnie poważnej analizy. Pan burmistrz w artykule z „Wyszkowiaka” zatytułowanym „Pozyskiwanie z umiarem” twierdzi, że stało się to bez winy osób odpowiedzialnych za to w naszej gminie (zgadnij kotku, o kim mowa?). Wydaje się jednak na podstawie tego przypadku, że gmina Wyszków, rządzona od ponad 10 lat przez burmistrza Nowosielskiego jest liderem, ale w traceniu szans na potencjalne środki inwestycyjne z zewnątrz.

Komentarze

Dodane przez Kaliope, w dniu 25.06.2014 r., godz. 21.04
Burmistrz chyba sam nie może tego czytać. Tę sprawę warto jasno przedstawić. Żeby wszyscy zrozumieli tę nieudolność i niekompetencję.
Wyszków liderem!
Dodane przez hajke, w dniu 25.06.2014 r., godz. 21.11
Wyszków leserem!
Liczby nie kłamią - nie jesteśmy liderem
Dodane przez Hultaj, w dniu 25.06.2014 r., godz. 22.01
Liczby nie kłamią, ale pan burmistrzu kłamie: ...To, że ten projekt znalazł się na wstępnej liście rankingowej i nie mógł być realizowany, nie jest żadną winą gminy Wyszków, ani żadnego urzędnika w gminie Wyszków... Kłamie pan w zaparte. Starosta pana Nowosielskiego demaskuje: ......Zgodnie z przepisami prawa, projekt techniczny planowanej inwestycji powinien być wykonany na aktualnej mapie do celów projektowych. Mapy do celów projektowych nie są wydawane przez starostwo, lecz wykonują je jednostki wykonawstwa geodezyjnego na zlecenie inwestora. Po zbadaniu dokumentacji przyjętej do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego ustalono, że mapy do celów projektowych dla III i IV etapu obwodnicy miasta Wyszkowa wykonała, na zlecenie Urzędu Miejskiego w Wyszkowie, firma ........ Na mapach tych został oznaczony i opisany teren PKP jako teren zamknięty. W związku z powyższym jednoznacznie stwierdzam, że powodem nieotrzymania dofinansowania przez Gminę Wyszków nie były mapy wydane przez starostwo...
Dodane przez Temidka, w dniu 25.06.2014 r., godz. 22.50
Kłamca Kłamca, Mamhaka POwinien POwołać komisję ślędczą, a POlicjant Mróz udzielić na koniec rozrzeszenia w POstaci reprymendy.
Dodane przez Ela, w dniu 25.06.2014 r., godz. 23.38
Gorący temat się z tego robi. Zbyt poważna sprawz, żeby byle kłamstwem burmistrz mógł ja zamieść pod dywan. Korki będą już tylko większe. Wyszków bardzo na tym traci.
Dodane przez cynizm, w dniu 26.06.2014 r., godz. 09.05
W jednym jesteśmy liderem - obecna ekipa rozrasta się, dołączają następni partyjni fachowcy a co za tym idzie niekompetencja. Strata dofinansowania obwodnicy to będzie pikuś, stracimy Wyszków jako ważne miasto na tym terenie,sądy, urzędy itp. To obecna ekipa PO-PSL mówi ustami swojego ministra, pie....lić Polskę wschodnią. Czas na zmiany.
DO ELI
Dodane przez bez emocji, w dniu 26.06.2014 r., godz. 10.34
kORKI BĘDĄ ZAWSZE W GODZINACH SZCZYTU,BO TWORZY JE LOKALNA SPOŁECZNOŚĆ,A NIE NAPŁYWOWA.LUDZIE JADĄC DO PRACY,SZKÓŁ,URZĘDÓW KORKUJĄ ULICE PRZY KTÓRYCH ONE SIĘ ZNAJDUJĄ.OBWODNICA NIE NAKARMI NIKOGO ANI NIE ODZIEJE,A WY ZACHOWUJECIE SIĘ TAK JAKBY DZIĘKI NIEJ MIAŁA WAM SPŁYNĄĆ MANNA Z NIEBA.
Dodane przez TiR, w dniu 26.06.2014 r., godz. 13.15
Ten zwększony ruch tranzytowy przez Wyszków już nie zmaleje, nawet po zakończeniu warszawskich remontów. Kierowcy uznali, że lepiej im jechać przez Wyszków i dlatego nadal będziemy mieli drogowy horror. Zaprzepaszczenie małej obwodnicy miasta to wielki błąd Nowosielskiego i jego doradców.
wciskanie ciemnoty
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 26.06.2014 r., godz. 17.11
Wciskanie ciemnoty wyszkowianom, że jesteśmy liderem to nie jedyny przejaw cynizmu naszych wspaniałych burmistrzów. Można ich wymieniać wiele. Przykładowo ostatni medal z okazji dnia samorządowca dla pani Ś. to po aferze z informowaniem "turystów" po prostu kpiny z nas wszystkich. Bardzo jestem ciekaw, kto wnioskował o ten medal i jakie było jego uzasadnienie ? Wracając jednak do tematu. Jakie Państwo macie zdanie - oni nie potrafią zdobywać funduszy, czy im się po prostu nie chce, a ponieważ sądzą, że ich i tak nikt nie wysadzi z siodła to gwiżdżą na wszystko ?
bez emocji?
Dodane przez DK62, w dniu 26.06.2014 r., godz. 18.01
Korki tworzą się dlatego, że porzez Wyszków ciągnie nieprzerwana struga tranzytowych aut. Dodać do tego wzmożony ruch w godzinach wyszkowskiego szczytu i mamy horror. Trasa Pułtuska też kieruje tranzyt na rondo z Sowińskiego i dalej przez centrum koło galerii do ronda przy kościele. Pojmujesz już co się dzieje? Widać, że nie masz zielonego pojęcia o wyszkowskiej organizacji ruchu. Co do "nakarmienia", to na pewno nikogo nie nakarmi remont fontanny za 100 tys zł.
Dodane przez W., w dniu 26.06.2014 r., godz. 20.42
Chętnie przyłączę się do siły, która chciałaby zmienić coś w tym mieście. Sama nie mam ambicji startowania w wyborach, ale dorosłam do świadomości, która każe mi zadbać o to, aby reprezentujący mnie ludzie byli na imponującym mi poziomie. Posiadający odpowiednią wiedzę i doświadczenie, a także wysoką kulturę osobistą. Jest wielu ludzi, którzy uważają, że nie maja odpowiednich reprezentantów w samorządzie, wielu wstydzi się za radnych swojego okręgu. Należy wykorzystać ten fakt i zacząć promować przyzwoitych ludzi. Dosyć już tej mielizny!
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 26.06.2014 r., godz. 21.08
Nie wiem, czy Państwo pamiętacie te czołówki wszystkich naszych gazet lokalnych, kiedy ogłoszono w 2009 roku wielki sukces naszej władzuni. Zawirowały w powietrzu miliony na potężne inwestycje. Właśnie posprawdzałem w starych numerach gazet. Potwierdza się informacja, którą podano w dyskusji na forum pod artykułem z poprzedniego tygodnia. Najważniejszą z inwestycji miała być obwodnica śródmiejska - dofinansowanie 24 mln zł. Niewątpliwie wpłynęło to na zwycięstwo burmistrza Nowosielskiego w ostatnich wyborach samorządowych. Potem po wyborach jedynie krótkie notatki, że się nie udało. Burmistrz tłumaczył, że to wina starosty, starosta, że to nieprawda i potem sprawa ucichła. Dziś wiemy, że to blamaż i skandal, a władza udaje głupiego. Zawsze ktoś uwierzy.
Dodane przez bibi, w dniu 26.06.2014 r., godz. 21.37
naprawde czas na zmiany
Dodane przez W., w dniu 26.06.2014 r., godz. 22.24
Panie Głowacki, dziś wiemy, że słowa Nowosielskiego to "blamaż i skandal, a władza udaje głupiego. Zawsze ktoś uwierzy". Dziś, to co wcześniej ucichło, powraca jak bumerang. Dlatego kiedy słyszę, kiedy ten sam człowiek zaczyna swoją inwestycyjną mantrę, zaczynam smiać się sama z siebie, że był czas kiedy dałam sie na to wszystko nabrać temu nicponiowi. Dosyć już tego warcholstwa!
Dodane przez blamaż i skandal, w dniu 27.06.2014 r., godz. 17.11
W Głosie Wyszkowa dowiedzieliśmy się, że Zarząd Powiatu nie dostał absolutorium. Co bardziej sensacyjne, że wicestarosta Bocian głosował przeciw sobie. Artykuły w prasie zaczęły się sklejać w całość. Artykuł panów Laskowskiego i Woźniaka okazał się artykułem ludzi Nowosielskiego i koalicji gminnej, oskarżającego Powiat za zaniedbania. Po tym fakcie okazuje się, że ci panowie wykorzystali osoby niepełnosprawne do gry politycznej. Bezczelnie wykorzystali. W NW pojawił się artykuł o cenie w Dębinkach 6 tysięcy za jednego wychowanka domu dziecka. Zastanawiałem się dlaczego dostał w Gminie stanowisko Wężyk. Pewnie chcą odwołać starostę Pągowskiego a brakuje im jeszcze głosów, żeby mieć 12 za i chcą przekabacić radnego Wężyka. Widać, że układ gminny zaczyna gnić i destabilizować samorząd na kilka miesięcy przed wyborami. To też może być dobre na Wyszkowa bo w końcu Jastrzębski i Kalinowski zrobią porządek w PSL w Wyszkowie i wyrzuci tych, którzy są w kilku ekipach, jak Mikołajczyk, Wróbel, czy inni. Na tych pozostałych można postawić jak na Ewę Ćwik czy innych.
do W
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 28.06.2014 r., godz. 07.33
Nowosielski to specjalista od opowiadania bajeczek. Ostatni wywiad z Kuriera o tym również świadczy. Będzie teraz rozwijał przemysł. Ho, ho, hoooo. Powinien to robić przez 12 lat. A on ma teraz pomysł. Akurat przypadkowo przed wyborami. Przypominam ratusz i przenoszenie stadionu. W obu przypadkach opowiadanie bajeczek o partnerstwie publiczno-prywatnym oraz sciąganiu funduszy. Czy została zrealizowana jakakolwiek inwestycja w Wyszkowie na zasadzie partnerstwa publiczno-prywatnego ? Nie. Czy burmistrz ściąga do Wyszkowa fundusze ? Nie. Ale bajeczki są i będą opowiadane. Ludzie przecież lubią je słuchać.
Dodane przez Dodane blamez I skandal, w dniu 28.06.2014 r., godz. 17.16
Piszesz,ze Jastrzebski I Kalinowski powinni zrobic porzadek w PSLu usuwajac niektore osoby,hmm zabawne co piszesz. ci panowie powinni zaczac przede wszystkim od siebie,a jeeeest co porzadkowac oj jest.
Dodane przez Asia, w dniu 28.06.2014 r., godz. 19.13
Młodzi też zaczynają kpić z wyszkowskiego kiczu firmowanego przez obecne władze. Każdy dzieś wyjeżdza, jest odnosnik do porównań. W mieście jest tyle brakow, ale nie bedę wymieniać, żeby nie stało się to pożywką do przedwyborczych obietnic.
Dodane przez POkłosie, w dniu 29.06.2014 r., godz. 23.22
Jak wynika z raportu GUS - połowy polskich rodzin nie stać na wakacyjny wypoczynek. Ale w Wyszkowie są też tacy, którzy z budżetowych wypłat PO 3-4 razy opalają zady w ciepłych krajach.
Łunja dała
Dodane przez Złożyła baba na dziada, w dniu 30.06.2014 r., godz. 16.18
Ten niby "Głos Wyszkowa" zupełnie inaczej odbiera pojęcie naszej przynależności do UE i wynikających z tego konsekwencji. Unia dała i już. Na osiedlu Prosta/Okrzei mówią ze swoistym temu miejscu akcentem: Łunja dała.
Dodane przez Upadek, w dniu 30.06.2014 r., godz. 22.30
Jesteśmy liderem w tandecie.
Ukrzyżowany
Dodane przez Cieć, w dniu 01.07.2014 r., godz. 00.23
Pycha kroczy przed upadkiem!

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta