Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 21 czerwca 2024 r., imieniny Alicji, AlojzegoRodzice trojaczków ze specjalnym wsparciem

(Zam: 11.06.2014 r., godz. 16.41)

Rodzice trojaczków mogą liczyć na specjalną zapomogę od gminy Wyszków. Na każde dziecko wypłaci ona jednorazowo 3 000 zł. O tym, jakim wyzwaniem także finansowym, jest przyjście na świat trojaczków przekonuje się niewielu rodziców – statystycznie taki poród to jeden na sześć i pół tysiąca przypadków.

Jednej z wyszkowskich rodzin w ostatnich miesiącach zdarzyło się takie potrójne szczęście, a dodajmy, że rodzice nowo narodzonych dzieci mieli już trójkę starszego potomstwa. Podczas majowej sesji miejscy radni zatwierdzili pomysł przyznania im, a także innym rodzicom trojaczków, o ile będą w gminie przypadki takich porodów, specjalnej pomocy finansowej, o którą będą mogli się ubiegać na podstawie złożonego wniosku. Dostaną pieniądze bez względu na to, ile zarabiają.
– Jeśli będzie nas na to stać nie jest wykluczone, że rozszerzymy tę pomoc na dwoje lub nawet jedno dziecko – deklarował burmistrz Grzegorz Nowosielski.
J.P.

Komentarze

Dodane przez Sprzątaczka, w dniu 13.06.2014 r., godz. 17.39
Miasto stać na trzech trojaczków na funkcjach burmistrza po 12 tysięcy zł co miesiąc dla każdego, to może będzie stać i na większą pomoc dla dzieci.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta