Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 19 kwietnia 2024 r., imieniny Adolfa, Leona



Szkoły otworzyły drzwi

(Zam: 07.05.2014 r., godz. 17.24)

I Powiatowy Dzień Otwarty Szkół Ponadgimnazjalnych za nami. 28 kwietnia wszystkie szkoły, również specjalne prowadzone przez powiat wyszkowski, zaprosiły do siebie uczniów trzecich klas gimnazjów.

Do przedsięwzięcia dołączył również Zespół Szkół nr 3 i Zakład Doskonalenia Zawodowego. Gospodarzami były Zespoły Szkół nr 1 i nr 2.

W tym roku władze powiatowe postanowiły nieco zmodyfikować formułę odbywających się do tej pory Targów Edukacyjnych. Tym razem każda z placówek już od godz. 10.00 była przygotowana na odwiedziny zainteresowanych uczniów, a czas między 16.00 a 18.00 został zarezerwowany szczególnie dla rodziców tegorocznych absolwentów gimnazjów. To kolejne novum w porównaniu do ubiegłych lat, gdy tego typu spotkania kończyły się o 16.00. Jak mówi wicestarosta Zdzisław Bocian, wydłużenie czasu to odpowiedź na potrzeby rodziców, którzy również chcieliby zapoznać się z placówką, do której zamierzają aplikować ich dzieci.
W salach gimnastycznych Zespołów Szkół nr 1 i 2 swoje stoiska przygotowały: I Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida, Zespół Szkół w Długosiodle, Zespół Szkół w Zabrodziu, Towarzystwo Wiedzy Powszechnej, Centrum Kształcenia Praktycznego, Powiatowy Urząd Pracy i Wojskowa Komenda Uzupełnień. Swoje stoisko miała również wyszkowska Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna, gdzie można było porozmawiać z psychologiem na temat własnych pomysłów na dalszą drogę edukacyjną lub wykonać profesjonalny test predyspozycji zawodowych.
Dni Otwarte to nie tylko próba ułatwienia młodym ludziom dokonania wyboru, to też czas, gdy swoją wiedzę i umiejętności mają okazję zaprezentować uczniowie już kształcący się w szkołach ponadgimnazjalnych. Tak było i w tym roku. Przy stoisku Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych można było skosztować naleśników i innych wypieków, napić się kawy, herbaty, a uczniowie Technikum Budowlanego wykonali specjalny pokaz murowania. W Zespole Szkół nr 2 można było z kolei porozmawiać z uczniami liceum bezpieczeństwa publicznego, jedynej wyszkowskiej szkoły mundurowej. Placówki edukacyjne zadbały także o zaprezentowanie umiejętności, które uczniowie mogą zdobyć uczestnicząc w szkolnych kołach zainteresowań. Były pokazy żonglerki, umiejętności wokalnych, fitnessu i wiele innych. Równocześnie na pobliskim „Orliku” trwały rozgrywki piłkarskie.
Tegoroczni absolwenci gimnazjów będą mieli trudny orzech do zgryzienia, bo oferta wyszkowskich szkół jest naprawdę imponująca.
Zespół Szkół w Zabrodziu oferuje Liceum Ogólnokształcące (nowy kierunek) o profilu społeczno-medycznym oraz Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych, a także Zasadniczą Szkołę Zawodową kształcącą w zawodzie kucharz/piekarz i wielozawodową, gdzie kształcenie praktyczne odbywa się w zakładach pracy.
Nowością w Zespole Szkół w Długosiodle jest Technikum Handlowe, oprócz tego szkoła zaprasza do Technikum Agrobiznesu i Zasadniczej Szkoły Zawodowej.
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Wyszkowie oferuje Zasadniczą Szkołę Zawodową kształcącą w kierunkach: kucharz, stolarz, fryzjer, monter sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych. Nowością w SOS-W jest specjalny kierunek dla uczniów z autyzmem – pracownik pomocniczy obsługi hotelowej. Placówka zaprasza także do Szkoły Przysposabiającej do Pracy, której oferta jest skierowana do uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym.
Nauka w Centrum Kształcenia Praktycznego w Wyszkowie z kolei daje możliwość praktycznej nauki w zawodach: elektryk, technik elektryk, mechanik pojazdów samochodowych, technik mechanik, technik budownictwa, monter instalacji i urządzeń sanitarnych, kucharz, kucharz małej gastronomii, stolarz.
Zespół Szkół nr 1 w Wyszkowie oferuje naukę w II Liceum Ogólnokształcącym w oddziałach: dyplomacja europejska, prawno-administracyjny, lingwistyczno-społeczny. Dla osób, które chcą uzyskać tytuł technika szkoła proponuje Technikum Budownictwa, Obsługi Turystycznej, Żywienia i Usług Gastronomicznych, Cyfrowych Procesów Graficznych, Hotelarstwa. ZSZ kształci w zawodach: sprzedawca, krawiec, fryzjer, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, murarz, tynkarz, monter sieci instalacji i urządzeń sanitarnych, tapicer, stolarz, kucharz, wędliniarz, cukiernik, piekarz, elektryk, mechanik pojazdów samochodowych.
Zespół Szkół nr 2 zaprasza do Liceum Ogólnokształcącego o profilu bezpieczeństwo publiczne, bądź do Technikum Elektrycznego, Handlowego, Logistycznego, Spedycyjnego, Informatycznego, Organizacji Reklamy, Pojazdów Samochodowych, Mechanicznego, Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej. Do tego ZSZ proponuje naukę w zawodzie elektryk.
I Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida w Wyszkowie zaprasza do klas: matematyczno-informatycznej, matematyczno-geograficznej, matematyczno-przyrodniczej, społeczno-geograficznej, filologiczno-prawniczej i przyrodniczej.
Zespół Szkół nr 3 im. Jana Kochanowskiego proponuje Liceum Ogólnokształcące z klasami o profilach: matematyczno-informatyczno-przyrodniczym, lingwistyczno-humanistycznym, sportowym, społeczno-ekonomicznym. Do wyboru jest też technikum kształcące w zawodach: informatyk, ekonomista i technik organizacji reklamy.
Zakład Doskonalenia Zawodowego w Warszawie, którego częścią jest Centrum Kształcenia w Wyszkowie zachęca do nauki w I Technikum Poligraficzno-Usługowym dającym tytuły technika usług fryzjerskich, obsługi turystycznej, organizacji reklamy, cyfrowych procesów graficznych, technologii odzieży. W ZDZ działa też Liceum Ogólnokształcące psychologiczno-pedagogiczne. Nauka w szkole jest bezpłatna.
A.B.

Komentarze

Dodane przez Kazik, w dniu 09.05.2014 r., godz. 09.47
Dosyć mamy niekompetentnych magistrów. Teraz trzeba taniej siły roboczej, Berlin się buduje.
Technikum Agrobiznesu
Dodane przez Staś, w dniu 10.05.2014 r., godz. 14.40
To moze być strzał w 10 !

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta