Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 21 września 2019 r., imieniny Mateusza, Miry

Jakie rozwiązanie dla Targowej?

(Zam: 23.04.2014 r., godz. 17.14)

Ulica Targowa w Rybienku Leśnym będzie przebudowana. Kiedy? Wiele zależy od materiału, jakiego zdecyduje się użyć samorząd realizując inwestycję. W przygotowanej przez siebie koncepcji Przemysław Woźniak proponował rozwiązania uczestnikom ubiegłotygodniowych konsultacji dotyczących drogi.

W Urzędzie Miejskim spotkali się przedstawiciele władz oraz mieszkańcy, którzy przez godzinę dyskutowali na temat możliwych rozwiązań dla ul. Targowej. Wiadomo, że budową ma być objęte 1430 m drogi – będzie to ciąg pieszo-jezdny o szerokości 5,5 m, ze zjazdami do nieruchomości i metrowej szerokości poboczem. Przemysław Woźniak wskazywał na problem odwodnienia ulicy – ta w alei Wolności, w którą można by włączyć ul. Targową jego zdaniem jest słaba, a większość wody trafia do rzeki Rudy, która ze względu na wahania stanu często podtapia okoliczne posesje.
Inny problem to sieci, które są pod ul. Turystyczną, m.in. kanalizacja, wodociąg, gazociąg. W przypadku zastosowania nawierzchni z kostki betonowej lub betonu asfaltowego trzeba będzie je przebudować – wpływa to z kolei na wyższą cenę inwestycji. Przemysław Woźniak zasugerował alternatywne rozwiązanie – nawierzchnię z kruszywa. Nie wymagałaby ona przebudowy podziemnej infrastruktury, a co za tym idzie, inwestycja byłaby znacznie tańsza. Czy jednak kruszywo jest trwałe? Burmistrz Grzegorz Nowosielski zasugerował wykonanie w tej technologii na próbę krótkiego odcinka którejś z dróg.
– Przy wyborze tańszego wariantu inwestycja mogłaby być w przyszłym roku. Nam jednak zależy na wyborze optymalnych rozwiązań – zaznaczył.
J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl