Remis z Raciążem, skuteczność bolączką Bugu

(Zam: 23.04.2014 r., godz. 16.41)

„Tylko” remis, wywalczył w ostatnią sobotę w Raciążu zespół Bugu Wyszków w starciu z miejscowymi Błękitnymi. Tylko, ponieważ podopieczni trenera Ogrodzińskiego byli zespołem zdecydowanie lepszym, a o wyniku zdecydował brak skuteczności.

Spotkanie zostało rozegrane w sobotę 12 kwietnia w Raciążu. Wyszkowianie przystępowali do niego jeszcze jako lider tabeli, jednak czując już na karku oddech „Czarnych Koszul” z Warszawy. Presja z pewnością była więc nieobca piłkarzom trenera Ogrodzińskiego.
Spotkanie z Błękitnymi wyszkowianie rozpoczęli w bardzo ofensywnym ustawieniu 4-3-3, z Matejakiem, Litunem i Gałązką w ataku. Od pierwszych minut inicjatywa znajdowała się po stronie Bugu. Pierwszej dobrej sytuacji do otworzenia wyniku meczu nie wykorzystał w 12. minucie Adam Matejak, który dostał ładne podanie od Lituna na 6. metr, jednak uderzył wprost w bramkarza. Ciągła presja ze strony Bugu przyniosła efekt bramkowy w 25. minucie, w bardzo specyficznych okolicznościach. Po dośrodkowaniu Lituna, bramkarz miejscowych tak niefortunnie wybijał piłkę, że odbiła się ona od Jakuba Rejnusia i wpadła do bramki Błękitnych. Nietypowy gol to jednak nadal gol. Niestety, po zdobyciu bramki wyszkowianie nie poszli za ciosem i ewidentnie „stanęli”. Wykorzystali to rywale, którzy zaczęli sobie coraz śmielej poczynać w okolicach pola karnego Bugu. Z pierwszej groźnej sytuacji w naszej „szesnastce”, obronną ręką wyszedł jeszcze Derejko, jednak w kolejnej wyszkowski bramkarz nie zdołał już obronić mocnego strzału rywala z lewej strony. W tej sytuacji biernie zachowywali się obrońcy Bugu. Do końca pierwszej połowy utrzymał się wynik remisowy.
W drugiej odsłonie Bug pozbierał się po stracie bramki i wrócił do ataków. Zawodziła jednak skuteczność. W poprzeczkę trafił Nazar Litun, sytuacji sam na sam nie wykorzystali natomiast Matejak i Gałązka. Rywale odpowiadali groźnymi kontrami, które również nie przyniosły efektu bramkowego. Ostatecznie mecz zakończył się 1:1, który jest krzywdzący dla Bugu.
Błękitni Raciąż – Bug Wyszków 1:1 (1:1)
Bramka dla Bugu: J. Rejnuś 25.
Bug: Ł. Derejko – K. Skoczeń, A. Wróbel, M. Maciak, Ł. Damętko – J. Rejnuś (55. – Ł. Kowalczyk), Sz. Salwin, B. Szydłowski – D. Gałązka, A. Matejak (85. – Ł. Szala), N. Litun.
Trzeci remis z rzędu w zestawieniu z passą zwycięstw w wykonaniu Polonii Warszawa spowodował, że stołeczni zmienili Bug na fotelu lidera rozgrywek IV ligi. Najbliższa okazja do poprawienia sobie humorów przed zbliżającymi się świętami, czeka piłkarzy Bugu w sobotę 19 kwietnia. Tego dnia wyszkowianie podejmą na własnym stadionie Naprzód Skórzec. Początek meczu o godz. 13.00. Wszystkich sympatyków drużyny zapraszamy na stadion!
Mazur Gostynin – Wisła II Płock 1:4
Mławianka Mława – Błękitni Gąbin 0:0
Czarni Węgrów – Ostrovia Ostrów Mazowiecka 2:2
Korona Ostrołęka – Narew Ostrołęka 0:1
Amator Maszewo – MKS Przasnysz 1:3
MKS Ciechanów – Bzura Chodaków 1:3
Naprzód Skórzec – Polonia Warszawa 0:4
Wkra Żuromin – KS Łomianki 1:2.