Wisła pokonana po ciężkim meczu

(Zam: 02.04.2014 r., godz. 16.39)

Bug Wyszków pokonał po zaciętym meczu rezerwy Wisły Płock 2:1. Bramki dla drużyny trenera Ogrodzińskiego zdobyli Adam Matejak i Łukasz Kowalczyk.

Spotkanie zostało rozegrane w niedzielę 23 marca w Gąbinie (na mocy porozumienia pomiędzy Wisłą II Płock a Błękitnymi Gąbin). Wyszkowianie rozpoczęli mecz z Mateuszem Maciakiem na ławce (zmaga się z anginą). W jego miejsce na pozycji stopera wystąpił Bartosz Szydłowski. Długo pod znakiem zapytania stał również występ Alana Wróbla (problemy z żebrami), kapitan Bugu jednak pojawił się na boisku od pierwszych minut. Wyszkowianie zagrali systemem 4-5-1 z Adamem Matejakiem „na szpicy” i Łukaszem Kowalczykiem w pomocy. Zespół z Wisły został z kolei wsparty kilkoma zawodnikami z pierwszej drużyny.
Pierwsza połowa od początku była bardzo wyrównana, ale również, niestety niezbyt ciekawa dla kibiców. Walka toczyła się głównie w środku pola. Wyszkowianie swoich szans upatrywali w grze z kontry. W 23. minucie taktyka ta przyniosła efekt. Po szybkim wyprowadzeniu piłki z własnej połowy w sytuacji sam na sam z bramkarzem z Płocka znalazł się Adam Matejak. Wyszkowski napastnik pokonał golkipera strzałem z ostrego kąta, wyprowadzając tym samym Bug na prowadzenie. Do końca pierwszej połowy bramki już nie padły.
Druga odsłona rozpoczęła się od kontrowersyjnego rzutu karnego na korzyść Wisły. Jeden z zawodników z Płocka pokonał Łukasza Derejkę i tym samym mecz zaczął się od nowa. Wyszkowianie nie złożyli jednak broni. Podopieczni trenera Ogrodzińskiego po stracie bramki zdecydowanie przejęli inicjatywę. W 65. minucie Bug ponownie wyszedł na prowadzenie. Adam Matejak bardzo ostro dośrodkował w pole karne wprost na głowę wbiegającego Kowalczyka, który nie dał bramkarzowi najmniejszych szans na udaną interwencję. Ostatni kwadrans spotkania był bardzo chaotyczny w wykonaniu obu zespołów, za co w dużej mierze odpowiedzialny był sędzia główny. Arbiter wyraźnie nie poradził sobie z prowadzeniem meczu, rozdając na prawo i lewo żółte kartki w sytuacjach do tego zdecydowanie nieadekwatnych. Wywołało to sporo spięć i niepotrzebnych dyskusji. Na szczęście wynik meczu nie został w żaden sposób bardziej wypaczony. Bug wygrał 2:1 i utrzymał pozycję lidera tabeli.
Wisła II Płock – Bug Wyszków 1:2 (0:1)
Bramki dla Bugu: A. Matejak 23., Ł. Kowalczyk 65.
Bug: Ł. Derejko – K. Skoczeń, B. Szydłowski, A. Wróbel, Ł. Damętko – Sz. Salwin – D. Gałązka (85. – M. Gołębiowski), Ł. Kowalczyk (80. – Ł. Szala), J. Rejnuś, N. Litun – A. Matejak (90. – M. Maciak).
Warto podkreślić bardzo dobry występ w sobotnim meczu Adama Matejaka. Wyszkowski napastnik zdobył bramkę, a także zanotował asystę, przez całe spotkanie pozostając bardzo aktywnym. Dobrą informacją dla wyszkowskich kibiców jest przegrana MKS-u Ciechanów, który nie sprostał Ostrovi Ostrów Mazowiecka. W wyniku porażki wicelidera, przewaga Bugu nad MKS-em wzrosła do 3 punktów. Trzecia w tabeli Polonia traci do naszego zespołu nadal 5 oczek.
Mławianka Mława – Czarni Węgrów 2:1
W najbliższej kolejce Bug zmierzy się na wyjeździe z KS Łomianki. Mecz zostanie rozegrany w sobotę 29 marca. MKS Ciechanów podejmie na własnym stadionie Narew Ostrołęka, natomiast Polonia spotka się w Żurominie z miejscową Wkrą.