Dziś jest 19 kwietnia 2024 r., imieniny Adolfa, Leona

Camper kończy rundę porażką, w play-offach gramy ze Stalą

(Zam: 05.03.2014 r., godz. 16.18)

Camper Wyszków po raz pierwszy prowadzony samodzielnie przez trenera Konrada Chrzczonowskiego, przegrał ostatnie spotkanie rundy zasadniczej sezonu z Avią Świdnik 2:3.

Wyszkowski zespół zakończył ten etap rozgrywek na trzecim miejscu w tabeli, w rezultacie w pierwszej rundzie play-off zmierzy się ze Stalą Nysa.

Spotkanie z Avią, zostało rozegrane w sobotę 22 lutego w Świdniku. Wynik tego meczu nie miał już żadnego znaczenia dla pozycji Campera w tabeli. Szanse na czołową ósemką (zapewniającą grę w play-offach) miała natomiast cały czas Avia. W tych okolicznościach, trener Jan Such wyznaczył do „dowodzenia” zespołem, nominalnie drugiego szkoleniowca, Konrada Chrzczonowskiego. Do kadry meczowej po kilku miesiącach absencji, powrócił również Jacek Obrębski. Premierową odsłonę wyszkowianie rozpoczęli w składzie: Bartek Zrajkowski, Łukasz Kaczorowski, Sebastian Wójcik, Tomasz Rutecki, Dariusz Szulik, Maciej Główczyński, Adrian Stańczak (libero). Set rozpoczął się od udanego bloku wyszkowian. Rywale szybko doprowadzili do wyrównania i przez pierwszą część widowiska walka toczyła się punkt za punkt. W środkowej fazie seta wyszkowianie zdołali przeprowadzić dwie skuteczne kontry, które pozwoliły im na kilkupunktowe prowadzenie (17:13). Przewaga ta, w mniejszym lub większym stopniu, utrzymała się do końca partii, którą siatkarze Campera rozstrzygnęli ostatecznie na swoją korzyść 25:22.
W drugim secie gra wyszkowskiego zespołu nieoczekiwanie całkowicie się posypała. Po kilku dosłownie minutach gry Camper przegrywał aż ośmioma punktami (2:10). Mimo ambitnej postawy w środkowej fazie seta nasi zawodnicy nie zdołali już odwrócić jego losów. Avia wygrała 25:16 doprowadzając tym samym do wyrównania stanu meczu.
Drużyna z Lubelszczyzny kontynuowała dobrą grę w secie numer trzy. Co prawda, zdecydowanie większy opór stawiali tym razem wyszkowianie, ale to Avia w momencie odgwizdania drugiej przerwy technicznej prowadziła 16:11. W ostatniej fazie seta niesamowity finisz zaliczył jednak Camper. Wyszkowski team po świetnych zagraniach Sebastiana Wójcika i Jakuba Urbanowicza zaczął zdobywać punkty seriami. Zaowocowało to remisem po 22, a chwilę później zwycięstwem do 23.
W czwartej partii sytuacja po raz kolejny odwróciła się o 180 stopni. Bardzo mocno seta zaczęli gospodarze. Efektowna gra środkiem oraz skuteczne bloki, wyprowadziły drużynę ze Świdnika na wysokie prowadzenie (16:9, 19:10). Camper w końcówce zdołał nieco zniwelować straty, jednak na wygranie seta wysiłki te nie wystarczyły. Ostatecznie gospodarze wygrali 25:18, doprowadzając tym samym do tie breaka.
Przebieg piątej partii bardzo dobrze oddał całe, szarpane w wykonaniu obu drużyn, spotkanie. Do zmiany stron zdecydowanie lepiej wyglądali wyszkowianie, którzy dzięki skutecznej grze skrzydłami prowadzili 8:5. W drugiej części tie breaka gra podopiecznych trenera Chrzczonowskiego, niestety się posypała, rywale odrobili straty i wypracowali sobie pierwszą piłkę meczową przy stanie 14:11. Zawodnicy Campera zdołali obronić jednego meczbola, drugi okazał się jednak ostatnim. Wyszkowianie przegrali 12:15, a tym samym 2:3 w całym meczu.
Avia Świdnik – Camper Wyszków 3:2 (22:25, 25:16, 23:25, 25:19, 15:12)
Camper: Bartek Zrajkowski, Łukasz Kaczorowski, Sebastian Wójcik, Tomasz Rutecki, Dariusz Szulik, Maciej Główczyński, Adrian Stańczak (libero), a także: Dominik Zalewski, Jakub Urbanowicz, Paweł Pietkiewicz, Konrad Woroniecki, Jacek Obrębski (libero).
Zwycięstwo Avii nie wystarczyło drużynie ze Świdnika do awansu do czołowej ósemki ligi. Dziesiąta lokata oznacza dla zespołu z Lubelszczyzny walkę o utrzymanie w lidze w fazie play-out. Camper natomiast w pierwszej rundzie play-off zmierzy się ze Stalą Nysa. Pierwsze spotkanie z rywalizacji do trzech wygranych meczów, zostanie rozegrane w Wyszkowie, w sobotę 8 marca. Drugie, dzień później również w hali WOSiR. Potem rywalizacja przeniesie się do Nysy, a przypadku konieczności rozegrania piątego meczu – wróci do Wyszkowa. Szczegółowej analizy rundy zasadniczej w wykonaniu Campera Wyszków oraz sytuacji w fazie play-off i play-out, dokonamy dla Czytelników w przyszłym numerze naszego tygodnika.