Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 marca 2024 r., imieniny Eustachego, Wiktora



Przedsiębiorcy są zainteresowani stażystami

(Zam: 05.02.2014 r., godz. 16.42)

Powiatowy Urząd Pracy w Wyszkowie rozpoczyna realizację kolejnej edycji projektu zatytułowanego „Maksymalna pomoc”. Trzy spotkania organizacyjne skierowane do przedsiębiorców odbyły się w miniony piątek w sali konferencyjnej Starostwa.

„Maksymalna pomoc” to nic nowego. Projekt jest realizowany przez PUP od 2008 r. W ciągu tych lat wartość projektu wyniosła łącznie prawie 18 mln zł, w tym prawie 16 mln pochodziło z Europejskiego Funduszu Społecznego, a ponad 2 mln to wkład własny wyszkowskiego urzędu pracy.
W tym roku PUP planuje zrealizować trzy szkolenia pt. „Podstawy prowadzenia działalności gospodarczej” dla 115 bezrobotnych, 556 staży, a 115 osobom zostaną przyznane środki na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. Ogółem zaktywizowanych ma zostać 671 osób.
Jak powiedziała Grażyna Polak, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Wyszkowie, cały projekt został podzielony na dwa etapy. Przejście do drugiej fazy będzie możliwe dopiero po zrealizowaniu wskaźników zaplanowanych na pierwszy etap.
Ze wsparcia będą mogły skorzystać osoby po 50 roku życia (105 staży w I etapie i 5 dotacji w II), osoby przed 25 rokiem życia (68 staży dla młodzieży, która się nie uczy i jest zarejestrowana w Urzędzie Pracy przez mniej niż 4 miesiące – I etap, 158 staży i 30 dotacji w II etapie), niepełnosprawni (25 staży – I etap), pozostali (200 staży i 80 dotacji w II etapie).
Warunkiem dla pracodawców, którzy zdecydują się przyjąć stażystów jest zapewnienie im co najmniej 3-miesięcznego zatrudnienia po zakończonym stażu. Z projektu wyłączeni są niestety bezrobotni, którzy już brali w nim udział.
Nabór wniosków rozpoczął się w poniedziałek 27 stycznia i potrwa do osiągnięcia wskaźników założonych na pierwszy etap. Pracownicy Urzędu będą oceniać dokumenty pod względem czterech kryteriów: stanu zatrudnienia (wzrost – 1 pkt, bez zmian – 0 pkt, spadek – 1 pkt), zapewnienia zatrudnienia po zakończeniu stażu (umowa o pracę – 3 pkt, umowa zlecenie – 2 pkt, umowa o dzieło – 1 pkt), okresu zatrudnienia po zakończeniu stażu (na czas nieokreślony – 4 pkt, 6 miesięcy i więcej – 3 pkt, 3-6 miesięcy – 2 pkt), dotychczasowej współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy obejmującej ostatnie 3 lata przed złożeniem wniosku (pozytywna – 2 pkt, brak zatrudnienia z przyczyn leżących po stronie bezrobotnego – 1 pkt, rozpoczęcie współpracy – 1 pkt, negatywna współpraca, w tym brak zatrudnienia, nieterminowe dostarczanie dokumentów, nieterminowe zgłaszanie zmian – 1 pkt). Wniosek zostanie pozytywnie zaopiniowany, gdy pracodawca uzyska minimum 5 punktów (maksymalna liczba 10 pkt).
A.B.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta