Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 19 stycznia 2019 r., imieniny Henryka, Mariusza

Dwa konkursy na ordynatorów

(Zam: 29.01.2014 r., godz. 16.28)

Na dniach w branżowej „Gazecie Lekarskiej” mają się ukazać ogłoszenia o konkursach na ordynatorów dwóch oddziałów wyszkowskiego szpitala – położniczo-ginekologicznego oraz chirurgii ogólnej i pododdziału urazowo-ortopedycznego.

Obecnie obowiązki ordynatorów pełnią lek. Tadeusz Cichocki (oddział chirurgiczny) i lek. Sławomir Piwowarczyk (oddział ginekologiczno-położniczy).
Wybór ordynatora to procedura długotrwała. Najpierw trzeba powołać komisję konkursową, która opracuje regulamin konkursu oraz projekt ogłoszenia, a w następnej kolejności zajmie się rozpatrzeniem zgłoszonych kandydatur i wyborem właściwej osoby. Procedura konkursowa na wyłonienie ordynatorów w wyszkowskiej placówce rozpoczęła się miesiąc temu.
– Pierwsze posiedzenia komisji odbyły się w grudniu – informuje dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej Cecylia Domżała. – W trzecim tygodniu stycznia pojawią się ogłoszenia w „Gazecie Lekarskiej”.
T. Cichocki i S. Piwowarczyk to nie jedyni ordynatorzy p.o. Szpital nie zamierza jednak na razie uruchamiać procedury konkursowej na stanowisko ordynatora Szpitalnego Oddziału Ratunkowego i Izby Przyjęć (obecnie obowiązki pełni lek. Dymitr Książek).
– W tym wypadku mamy pewne bariery, ponieważ do konkursu muszą przystąpić osoby ze specjalizacją z ratownictwa medycznego, a ponieważ w skali kraju takich lekarzy jest bardzo mało, a co za tym idzie, prawdopodobieństwo odbycia się konkursu jest niewielkie, dlatego zdecydowaliśmy nie ogłaszać postępowania – wyjaśnia C. Domżała.
Wyszkowski szpital czeka na ukończenie przez doktora Dymitra Książka specjalizacji z ratownictwa medycznego, co ma nastąpić za kilka miesięcy i wtedy najprawdopodobniej ogłosi konkurs.
A.B.

Komentarze

Dodane przez SMICHY, w dniu 30.01.2014 r., godz. 13.55
Ha, Ha,

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl