Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 18 stycznia 2019 r., imieniny Małgorzaty, Piotra

Burmistrz: standard odśnieżania to kwestia pieniędzy

(Zam: 22.01.2014 r., godz. 17.07)

Wraz z opadami śniegu co roku powraca temat niedostatecznego usuwania białego puchu, oblodzonych nawierzchni, chodników i dróg nieposypanych mieszkanką solno-piaskową. Mieszkańcy narzekają, władze się tłumaczą.

Wszystko to kwestia pieniędzy, utrzymanie ulic w najwyższym standardzie kosztowałoby miliony złotych – zwraca uwagę burmistrz.

W tej chwili za odśnieżanie dróg gminnych i powiatowych w gminie Wyszków odpowiada miejski samorząd, na którego zlecenie prace wykonuje wyłoniona w przetargu firma FHU Anna Milewska z Ciechanowa. Wykonanie kontraktu w okresach od 1 listopada 2013 r. do 31 marca 2014 r. oraz od 1 listopada 2014 r. do 31 marca 2015 zaoferowała za 854 000 zł.
Jak przyznaje burmistrz, w mieszance służącej do posypywania jezdni, którą stosowała firma, w ubiegłym tygodniu nie było soli. Zapewnia jednak, że urzędnicy od razu zwrócili uwagę właścicielce firmy na to uchybienie, a ta naprawiła błąd. Gmina wykonuje odśnieżanie na drogach powiatowych na podstawie porozumienia ze Starostwem, które na ten cel przekazuje pieniądze – Grzegorz Nowosielski chce, by powiat rozszerzył zlecenie tak, by możliwe było posypywanie mieszanką dróg powiatowych położonych w mieście na całej ich długości, a nie tylko na skrzyżowaniach.
– Na tę chwilę nie możemy zlecić wykonania prac, które nie są objęte umową ze Starostwem – podkreśla burmistrz.
Chodzi tu między innymi o ul. I Armii Wojska Polskiego – w poniedziałek trzeba było nią jeździć bardzo ostrożnie, bo było ślisko.
– Dwadzieścia pięć kilometrów na godzinę to maksymalnie, ile można jechać w tym miejscu – mówił „Wyszkowiakowi” kierowca, który na chwilę przystanął w sznurze aut na wysokości biurowca dawnej fabryki mebli. – Na rondzie mnie po prostu zarzuciło.
Inna sprawa to chodniki. „Od ulicy Kościuszki do ul. I AWP (okolice sklepu Mediaexpert) chodniki były niczym obecnie płyta Stadionu Narodowego. I o ile tam ktoś pokusił się o posypanie zrobionego lodowiska solą (w ramach kiepskiego żartu), to w Wyszkowie „na szczęście” nikt nie wpadł na pomysł, żeby mieszkańcom Wyszkowa zepsuć przyjemność korzystania z uroków zimy i sprawdzenia swoich zdolności łyżwiarskich. Mieszkam w Wyszkowie od niedawna, ale tak hardkorowych przeżyć to jeszcze nie miałem okazji zaznać” – napisał do naszej redakcji jeden z Czytelników.
Inny dzwonił: – Dziś jechałem do Rząśnika i tam drogi są super, a to co się dzieje z nimi w Wyszkowie to tragedia – zwracał się do naszej redakcji w poniedziałek. – Z Leszczydołu Nowin przez miasto do trasy S8 jechałem aż 45 minut, a stamtąd do Warszawy 30. Czy w tym mieście jest jakaś firma odśnieżająca? – pytał retorycznie.
Jego zdaniem, skoro w listopadzie, grudniu, do połowy stycznia zima była łagodna, to gmina powinna mieć oszczędności
– Przecież płacimy podatki – mówi, choć sam zaznacza, że z uwagami do Urzędu Miejskiego nie dzwonił w tej sprawie.
Pracownicy Urzędu i tak odbierają mnóstwo podobnych uwag. Grzegorz Nowosielski tłumaczy, że drogi gminne, czy powiatowe nie są odśnieżane w takiej jakości, jak wojewódzkie, czy krajowe, bo to kosztuje.
– Gdyby gmina zdecydowała się na taki standard byłoby to nieodpowiedzialne, bo kosztowałoby to bardzo dużo – podkreśla burmistrz. – Nie jest więc tak, że nie potrafimy tego zrobić, ale gdybyśmy się zdecydowali na taką jakość cena byłaby kwotą sześciocyfrową, a w budżecie byłoby przez to mniej inwestycji.
Firma odśnieżająca, zgodnie z wymaganiami gminy, powinna się stosować do tzw. kolejności odśnieżania. Najszybciej wyjeżdża na drogi w mieście – tu wykonawca ma obowiązek odśnieżyć nawierzchnie w ciągu dwóch godzin od ustania opadów. Inne drogi, w zależności od zakwalifikowania, w ciągu 8, 16, 36 godzin.
J.P.

Foto
.
fot. Justyna Pochmara

Foto
.
fot. Justyna Pochmara

Foto
.
fot. Justyna Pochmara

Komentarze

SORRY
Dodane przez ABC, w dniu 22.01.2014 r., godz. 17.45
Sorry Wyszkowianie , taki mamy klimat ...
MIŚ
Dodane przez Anonim, w dniu 22.01.2014 r., godz. 18.16
Jak jest zima to musi być zimno. Jak nie będzie burmistrza Mroza - to się zrobi cieplej ?
Dodane przez oserwator, w dniu 22.01.2014 r., godz. 20.36
a może tak ci co tak krytykują wzięli się do ośnieżania koło siebie, domu a nie tylko narzekać. Słusznie twierdzi Burmistrz jężeli chcą ludzie żeby była czarno to niech pożniej nie drą się ze niema pieniędzy na inne rzeczy. Jaki problem jest wydać miliony w błoto a pózniej co co teraz krzyczą bedą dzwonić ,ze są dziury w drodze. Budżet nie jest z gumy. a ci co twierdza że płacą jakoby podatki to niech powiedzą ile ich płaca a dopiero niech wymagaja
Dodane przez Niestety, w dniu 22.01.2014 r., godz. 20.43
Kwestia odśnieżania to kwestia priorytetów. Można prowadzić politykę wizerunkową i budować świetlice wiejskie a można przyłożyć się do warunków przetargów i wymusić wyższy standard odśnieżania, odśnieżanie chodniczków, posypanie piaskiem lub solą dróg i sprawdzenie czy firma ma właściwy sprzęt i jego odpowiednią ilość. Lodu na ulicach jest zbyt wiele.
Dodane przez Fan, w dniu 22.01.2014 r., godz. 21.20
Taaa, wracam zmarznięty do domu, otwieram lodówkę, a tam Mróz!
Dodane przez bibi, w dniu 22.01.2014 r., godz. 22.29
a ile to ma pójsc na remont fontanny? bezpieczeństwo jest ważne
Dodane przez brz przesady, w dniu 22.01.2014 r., godz. 23.20
Bez przesady, nie musi być czarno, po sniegu da się jeździć, ale skrzyżowaniapowinny być czarne. Sam ostatnio hamowałem ze 100 m a jechałem ledwie 30 km/h ratowałem się zjechaniem na chodnik, cale szczęście, ze bylo gdzie uciekac. Bo bym walnął w koparkę.
Dodane przez Anonim, w dniu 23.01.2014 r., godz. 00.25
Szkoda, że nawet na odśnieżanie wybrano obcą firmę z Ciechanowa. Była POzornie tańsza, ale idę o zakład, że na koniec będzie trzeba do tego dziadostwa słono dopłacić. Dziwnie POdejrzana ta POlityka
Dodane przez O.N.A., w dniu 23.01.2014 r., godz. 08.17
Pierwszy raz słychać taką śpiewkę burmistrza. Parafrazując można rzec, - jaka władza takie zarządzanie. Pamiętając, że POdpisano z tą firmą odśnieżającą kontrakt hurtowo od razu na dwa lata :( O co więc chodzi?
Dodane przez odśnieżanie, w dniu 23.01.2014 r., godz. 09.05
Jeśli przez pół okresu odśnieżania nie było śniegu to firma powinna się przyłożyć i odśnieżać uczciwie a magistrat powinien to kontrolować i wytykać co poprawić. Drogi ziemne odśnieżane w ostatniej kolejności są pokryte lodem i powinni z tym coś zrobić.
zimowe kwiatki
Dodane przez obserwator, w dniu 23.01.2014 r., godz. 09.32
Firma z Ciechanowa - do kiedy 100% kryterium wyboru oferty będzie stanowiła cena to tak długo bedą "zimowe kwiatki" z utrzymaniem dróg. W Rząśniku obsługuje miejscowy- nie tylko wie gdzie, jak i ile posypać to jeszcze tam płaci podatki. Firma z Ciechanowa może i dobrze odsnieża w Ciechanowie - jeżeli odsnieża - tylko skoro była najtańsza to teraz musi na czymś zaoszczędzić - efekt jest widoczny. Gdzie oni maja zaplecze sprzętowe, śmieszą mnie te ciągniczki z rozsiewaczami do nawozów w które mieści sie garść piachu z solą.
Dodane przez Grześ, w dniu 23.01.2014 r., godz. 09.56
Jak bokserom z burmistrzem na czele mało jednej gali boksu, to na drugą powinni sobie zapracować odśnieżaniem. Z tym jeszcze karateką i Kalidovem.
Dodane przez Zołza, w dniu 23.01.2014 r., godz. 12.43
Miejscowy opiekował się słynną fontanną na Sowińskiego, to Mikołajczyk w święta i niedziele potrafił dzwonić, że nie sika. W swojej złości wynajął firmę z Wołomina, do której przy awarji nie mógł się dodzwonić całe tygodnie z interwencją. Przestoje bywały nawet 2 miesięczne. To zielony naczelnik postawił na swoim, i zaoszczędził.,sobie i nam. Teraz traci twarz z odśnieżaniem.
Dodane przez Nun, w dniu 23.01.2014 r., godz. 14.53
To nie są przecież małe pieniądze, wasze przetargi są kiepskie.
Dodane przez Jan4P, w dniu 23.01.2014 r., godz. 16.47
Szkoda, że wybory nie są w styczniu. Wszędzie mielibyśmy czarno.
Dodane przez Roland, w dniu 23.01.2014 r., godz. 17.00
Drodzy mieszkancy,jak wiemy i widzimy w naszym miescie dzieje sie nie tylko złe,ale wręcz dramatycznie .Rzady obecnej wladzy to rzady nic robienia.Kolesiostwo,nepotyzm,cwaniactwo,znieczulica na problemy mieszkancow,sobiepanstwo,ukladzikiprzetargi pod zamówienie itd itd itd.To tylko to czym mozna ich zareklamowac.Wkrotce wybory,podejdzmy do nich z wielka powagą i odpowiedzialnoscia zah nasze miasto.Nazwiska obecnej nibywladzy i nieskutecznych,wygodnych dla nich radnych powinny zniknąć raz na zawsze.Wybierzmy nowych,niekoniecznie doskonałych,ale niech beda to ludzie przede wszystkim uczciwi,rozsądnie działający,dla ktorych funkcja,ktora beda sprawować bedzie wielka odpowiedzialnoscia i zarazem honorem.Czego obecnym brakuje.Obecnie wpycha sie do zarządów swoich.Rozbawilo mnie,gdzie przeczytałem ze w sporcie,rowniez ,,zasłużeni dla miasta sportowcy" którzy weszli w skład zarzadu,to Chodkowski Liwartowski,paranoja,Liwartowski jest dobry w podkopywaniu,bo w ten a nie inny sposob wskoczył haniebnie na szefa Sanepidu niszcząc skutecznie poprzedniego.Zona malozdolna,tez ma posadę.To wszystko jest obrzydliwe.Taki to mamy obraz kumoterstwa na wielka skale.
Dodane przez Do oserwatora, w dniu 23.01.2014 r., godz. 17.25
Zamiast pouczac sam weź sie za odsniezanie, Michalowi zrobiloby to dobrze na zdrowie psychiczne.
zima
Dodane przez grześ1, w dniu 23.01.2014 r., godz. 17.47
Wolałbym przyzwoicie odśnieżone drogi niż kilkuminutowe fajerwerki na Sylwestra
Priorytety
Dodane przez Ja, w dniu 23.01.2014 r., godz. 18.28
A ja zamiast Kalidova i dwóch mordobić na koszt mieszkańców.
Nigdy nie ufaj nagiemu kierowcy autobusu, a szczególnie zimą!
Dodane przez RóżaL., w dniu 23.01.2014 r., godz. 20.00
Burmistrz: standard odśnieżania to kwestia pieniędzy. - No to wiem gdzie znaleźć potrzebne pieniądze. W naszym mieście brakuje na odśnieżanie, ale na trzech niepotrzebnie burmistrzów są pieniądze. W PWiK na kacyka Wiśniewskiego wiceprezesa niepotrzebnego też pieniądze są. O co chodzi panie Nowosielski, że Nie ma pan pieniędzy?
nie było odśnieżone
Dodane przez zew23, w dniu 23.01.2014 r., godz. 23.25
ulica Latoszek nie została odśnieżona po ustaniu opadów lecz po kilku dniach......uprzejmie donosze Panie Burmistrzu
Dodane przez Samson, w dniu 24.01.2014 r., godz. 00.27
To był przecież pierwszy poważny atak tegorocznej zimy i śniegu nie było aż tak dużo, co będzie jak naprawdę popada ze 3 dni? Tez jestem za tym, żeby takie zlecenia były realizowane przez miejscowe firmy. W razie co wiedzielibyśmy komu za co podziękować :) a na poważnie, jak ktoś napisał, znają realia i jako mieszkający tu kierowcy, którzy tez przeklinają dzisiejsze braki, są dużo lepiej zorientowani. To jest bezcenne. Mikołajczyk we wszystko wikła politykę i swoje prywatne animozje. Nie powinien tak postępować reprezentując burmistrza stanowisku, które dostał na wyrost i na próbę, ale się zasiedział... i mamy. Zima ślisko, latem wodotryski w latarniach i sucha fontannę. Czy skończą się te szłajdziarskie eksperymenty na żywym organizmie?
Dodane przez k, w dniu 24.01.2014 r., godz. 09.05
a moze by bezrobotnych zatrudnic do odsniezania tych co zasilek biora zaraz by bezrobocie spadlo w wyszkowie bo kazdy by sie wyrejestrowal
Dodane przez osevatorre, w dniu 24.01.2014 r., godz. 09.48
Strach pomyśleć co byśmy mieli gdyby śnieg popadał jeszcze kilka dni. Ciechanowska firma co prawd korzysta z usług miejscowych podwykonawców, ale ci rekrutowani są z tzw. "łapanki". wiadomo, ze dziś na wsiach w gospodarstwie stoi, jak nie tir, to koparko ładowarka. każdy żywy chłop chce na miastowych zarobić. Ale jak to z chłopami, się nie narobić. Za dużo w tym wszystkim jest przypadkowości i spontanicznego działania na tzw. "fuksa". Powszechnie wiadomo i wie to pan Mikołajczyk: że są dwa uda, albo się uda, albo się nie uda.
On mówi: standard odśnieżania to kwestia pieniędzy
Dodane przez oSa, w dniu 24.01.2014 r., godz. 13.00
Ja odpowiadam: standard dobrego zarządzania gminą to kwestia burmistrza!
Do oSa
Dodane przez ..., w dniu 24.01.2014 r., godz. 15.31
Trafna parafraza
Dodane przez Iza, w dniu 24.01.2014 r., godz. 17.11
Nie rozumiem co dobrego niby wynika z takiego lansowania obcych firm w naszym terenie. Pan Mikołajczyk z burmistrzami niech zaczną w końcu dbać o własny elektorat, bo to my będziemy na was głosować lub nie, a nie ci z Ciechanowa czy Wołomina. Cena w przetargach niczego nie usprawiedliwia tej, trzeba przyznać, klapy.
Dodane przez Stan, w dniu 25.01.2014 r., godz. 09.48
A ja uważam, że nie było aż tak tragicznie. Czasem dwa kroki do pracy czy sklepu warto przejść dla własnego bezpieczeństwa pieszo. O ile właściciele posesji lub spółdzielnia wywiązali się ze swoich obowiązków.
Dodane przez ..., w dniu 25.01.2014 r., godz. 10.53
No to cwaniaczku Stanie przejdz ten kilometr nieodśnieżonymi chodnikami i przedostań się przez nieodśnieżone ulice, gdzie na lodzie ślizgają się w korku samochody, a potem głoś te swoje hymny pochwalne na temat darmozjadów.
standard dobrego zarządzania gminą to kwestia burmistrza!
Dodane przez Hajke, w dniu 25.01.2014 r., godz. 11.10
Mistrzowskie podejście. Lekiem na całe zło będzie zdetronizowanie przeżartego burmistrza! Poza kilkoma sołtysami nie ma on większego poparcia.
Dodane przez Asia, w dniu 25.01.2014 r., godz. 12.05
Firma z Ciechanowa myśli, że jak postara się lepiej odśnieżyć pod burmistrza domem to zapewni sobie spokój. Burmistrz wie, że to jego być albo nie być i mówiąc takie bzdety nie polepsza sobie i tak nadszarpniętej opinii . Zniechęcenie do naprawdę rośnie.
Dodane przez ~(), w dniu 25.01.2014 r., godz. 12.06
standart odśnieżania to kwestia pieniędzy aha w takim razie jak już chodzi o standarty powinno się to odnosić tak samo do zajmowanego stanowiska i otrzymanego wynagrodzenia panie burmistrzu w tym przypadku jak dla pana to 2100 brutto
most
Dodane przez miastowa wieś, w dniu 25.01.2014 r., godz. 12.56
cholery mozna dostać jak idę przez most po lodzie !!!!!!!!!! jak po krze na rzece!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! k.... brać się za odkuwanie !!!!!!!!!!!!!!!jak nie solicie !!!!!!
Dodane przez Bożena, w dniu 25.01.2014 r., godz. 13.15
Społeczeństwo zaczyna z tego gburmistrzowego bełkotu wyciągać mądre wnioski. Po ostatnich słusznych komentarzach widać, jak można ten pseudo filozoficzny bełkot obrócić przeciwko niemu samemu. Brawo "oSa" - "odpowiadam: standard dobrego zarządzania gminą to kwestia burmistrza!", brawo reszta -"~()" -"standardy powinno się odnosić tak samo do zajmowanego stanowiska i otrzymanego wynagrodzenia panie burmistrzu w tym przypadku jak dla pana to 2100 brutto" I z bełkotu zrobiła się igła, którą kuć teraz będziemy ten nadęty różowy balonik". Brawo kochani!
W sprawie śliskiej jezdni w Lucynowie
Dodane przez Darek, w dniu 25.01.2014 r., godz. 13.35
Już tydzień minął a w dalszy m ciągu jest ślizgawka na jezdni nie posypano nawet piachem .Pan Sołtys- Radny stwierdził ,że nie posypie bo nie ma już funduszy na ten cel,a zima dopiero się zaczeła.Tylko jak będą wybory to będzie chciał głosy mieszkańców.
Dodane przez Pirx, w dniu 25.01.2014 r., godz. 14.49
Jak to nie ma funduszy? Pierwszy śnieg i już nie ma. Ładnie nas balonik zostawił z gołymi d... na lodzie. POdziękujemy mu.
Precz z SZAŁAJDĄ!!!
Dodane przez Ja, w dniu 25.01.2014 r., godz. 15.35
Nie ma pieniążków, a typkowi marzy się mowy stadion, nowa hala. Kto będzie te buble kolejne utrzymywał. Lidzie mówię wam otwórzcie oczy, zastanówcie się na kogo oddajecie głos. Głosując na SZAŁAJDĘ, komu zrobicie dobrze? Oni POwsadzają swoich na wszystko co możliwe, a wy znów zostaniecie z wątpliwa satysfakcją frajera, który przez dwie chwile cieszył się ze znajomości z tym towarzystwem, był dwie sekundy ważny. PO miesiącu już nikt nie będzie was na ulicy POznawał, śmiejąc się szyderczo w oczy. SZAŁAJDA tak ma.
w nosie mam swojego zaprzedanego sołtysa
Dodane przez Kolo, w dniu 25.01.2014 r., godz. 15.49
"Lekiem na całe zło będzie zdetronizowanie przeżartego burmistrza! Poza kilkoma sołtysami nie ma on większego poparcia". Nie jest tajemnicą, że sołtysi to siła agitacyjna Nowosa. Ja obu tych panów mam w głębokim POważaniu, al. latarnia jak ma być to będzie.
Dodane przez Sól ziemi, w dniu 25.01.2014 r., godz. 16.33
Skuteczny burmistrz: kwestia naszego wyboru. Zostało 8, 5 mca do wyborów
Dodane przez C14, w dniu 25.01.2014 r., godz. 16.57
Gdzie macie te definicje szałajdy? Teraz i ciągle trzeba to przypominać. Hipokryzja i nepotyzm naszych ojczulków opatrznościowych.
Dodane przez Pirx, w dniu 25.01.2014 r., godz. 18.00
Swój stołek opłacił stołkami dla koalicjantów. Z jakim skutkiem widzimy.
Dodane przez Oburzona, w dniu 25.01.2014 r., godz. 18.47
Dlaczego wy tu ciąkle zmieniacie temat na politykę. O zimie i o tych problemach chyba powinna być dyskusja tu pod artykułem. Co ma zima do wyborów?
Dodane przez Do sól ziemi, w dniu 25.01.2014 r., godz. 18.56
Chyba ktoś tu nie umie liczyć albo nie wie kiedy są wybory
Sorry,taki mamy klimat i władze
Dodane przez baya bongo, w dniu 25.01.2014 r., godz. 19.07
Wyszków i okolice to w tej chwili jedno wielkie lodowisko. A podobno ma być jeszcze 4 lodowiska
Dodane przez Sól ziemi, w dniu 25.01.2014 r., godz. 19.35
Racja, zostało 9, z hakiem do wyborów. I mało i dużo. Dla wielu "ubogich" bogaczy to ostatnie podrygi w radach.
Dlaczego wy tu ciąkle zmieniacie temat na politykę.
Dodane przez Lokis, w dniu 25.01.2014 r., godz. 20.52
Co proszę?
Dla C14 - chcesz to masz: SZAŁAJDA
Dodane przez TD, w dniu 25.01.2014 r., godz. 22.00
"samorządowo-urzędniczo-prywatno-partyjno-medialny układ, żerujący na dobrach publicznych, charakteryzujący się nepotyzmem, hipokryzją i brakiem jakichkolwiek zahamowań w dążeniu do zapewnienia sobie i swoim towarzyszom nieograniczonego dostępu do władzy, stanowisk i przywilejów." To samo zjawisko prezes PiS Lech Kaczyński nazwał - "układem panującym" - "To jest coś szerszego niż układ rządzący. Panujący to są nie tylko politycy, ale także biznesmeni i świat mediów. Tam jest poczucie wspólnego interesu, a nawet poczucie wspólnego władztwa nad III Rzeczpospolitą. Jeżeli to władztwo im się na jakiś czas odbiera, to jest wielki skandal - tam nie ma normalnego rozumienia demokracji - władza ma być zawsze "nasza". Apropos wielkiego skandalu - a Wyszkowie biega się po prokuraturach!
Wietrzy "układ"?
Dodane przez Zdzich, w dniu 25.01.2014 r., godz. 23.36
Do prokuratora z prezesem!
Msza za biała Ojczyznę! (obnowiązkowa)
Dodane przez Iza, w dniu 26.01.2014 r., godz. 00.24
Jest 00:18 a tu pada, mały ale natrętny, do rana napada. Trzeba będzie w tej biedzie ogłosić stan klęski, soli nima, piasku też. Ciechanów nie odbiera, bo pewnie mróz POzrywał linie. Kasy nie ma, klęska jest!. Trzeba na mszę św. dać za Ojczyznę naszą małą, całą białą!
Cud, cud!
Dodane przez :), w dniu 26.01.2014 r., godz. 09.21
Raptem Iza mszę za białą Ojczyznę zapowiedziała, a tu niebiosa nam łaskawe, z samej tylko tej intencji, przez noc cuda tu zdziałały. Mróz nam zelżał, sól stopniała i zaczyna wszystko działać. Jesteśmy uratowani!!! Niech cała niedziela poświęconą będzie tej intencji, połączymy swoje myśli, a zrobi się nam cieplej. Zima w końcu odejdzie. Dziękujemy ci przewodniczący antymrozowych zawieruch, dziękujemy. Chwała ci Izo obrończyni nasza! Chwała obrońcom Małej Ojczyzny!
Dodane przez Zen, w dniu 26.01.2014 r., godz. 12.40
Rzeczywiście cud! Ale czy ocali on przed naszym gniewem tych arogantów, nie wiem? Mnie się wydaje, że zaoszczędzone na pierwszym okresie zimy pieniądze poszły już na zupełnie inne cele. Teraz jak nie w śniegu to, taplać się będziemy w długach.
Dodane przez Warzyniec, w dniu 26.01.2014 r., godz. 14.44
Nalezy skierować skargę do wiadomo gdzie za celowe,swiadome niszczenie miasta i jego mieszkancow.Tak tragiczna sytuacja na oblodzonych jezdniach i chodnikach jest nie do pomyslenia,bowiem naraża to nie tylko na kalectwa,ale i smierć.Pustoglowie i arogancja tych marionetka zza biurka jest przerażająca.Od czasu,do czasu piszą prymitywne komentarze typu,,jak ci złe,to weź sie za łopatę i odsniezajacej"Czynność ta jest jak w sam raz potrzebna tym nierobów niemyslacym w celu przewietrzenia ich małych przestrzeni kory mozgowej.To co aktualnie sie dzieje dla naszego miasta to tylko SKANDAL
Dodane przez Oburzona, w dniu 26.01.2014 r., godz. 14.45
Dlaczego jesteście tacy, myslicie, że nie wiem, z kogo robicie sobie żarty z tymi mszami za niby białą śniegowom Ojczyznę? To chyba nic złego jak ktoś martwi się o los naszego krajhu
Dodane przez Anonim, w dniu 26.01.2014 r., godz. 17.30
Nie jest tak źle, jak jeszcze kilka dni temu wyglądało. Firma nie stąd to i topografii nie zna. Tu raczej marca i wiosny trzeba wyglądać, bo jest jak jest.
;)
Dodane przez Ela, w dniu 26.01.2014 r., godz. 19.31
Sorry, taki mamy klimat w tym Wyszkowie
Dodane przez moralna rewolucja., w dniu 26.01.2014 r., godz. 19.32
Jak patrzę na Ukrainę to też w Polsce przyłączyłbym się do rewolucji, która wyrzuciłaby od władzy kacyków partyjnych i leniwych lokalnych wiecznych samorządowców. Wolny Wyszków.
Całkowity brak odśnieżania
Dodane przez Luki, w dniu 26.01.2014 r., godz. 19.38
Jak można taką firmę wytypować która od początku opadów śniegu ani razu ul.Przemysłowej nie odśnieżyła hyba trzeba wystawić własne faktury za odśnieżenie samemu ulicy Przemysłowej. Poprostu opinie sami sobie psujecie
Nie lubię poniedziałku
Dodane przez O.N.A., w dniu 26.01.2014 r., godz. 22.32
Całą niedzielę chłopaki się uwijali z nocnym, w sumie niewielkim, śniegiem, a tu kolejna zadymka za oknem. Wygląda dużo poważniej niż poprzednio i wszystko wskazuje na to, że od rana znowu czeka nas odśnieżanie. A to w dodatku poniedziałek!
Dodane przez Królowa Bona, w dniu 27.01.2014 r., godz. 09.16
Tak czy nie, te pieniądze, o których mowa, nie są burmistrza czy urzędników a nasze. Trzeba się trzy razy przyglądać każdej złotówce, dlatego nie ma też co panikować po każdym opadzie śniegu i żądać by na 4 cm puch rzucać cały arsenał sprzętu. To kosztuje, bo płacimy nie od ilości śniegu, a od przejechanych kilometrów.
Dodane przez edo, w dniu 27.01.2014 r., godz. 11.30
O, wreszcie jakiś konstruktywny głos. Tylko po co od razu z takimi firmami podpisywać umowę na dwa lata?
Dodane przez miejscowy, w dniu 27.01.2014 r., godz. 14.19
Trochę to dziwne, że czymś nadzwyczajnym jest normalne odśnieżanie dróg. Po co budujemy drogi jak później ich nie odśnieżamy. Dlaczego drogi GDDKiA są odśnieżane na czarno a miejscowych trzech burmistrzów i dwóch starostów nie mogą przypilnować aby firma z Ciechanowa na czas odśnieżyła i posypała piaskiem lub solą.
Dodane przez Do królowej Bony, w dniu 27.01.2014 r., godz. 16.09
Jezeli podpisujemy umowę od ilosci przejechanych kilometrow,to takie są efekty działania ak na zaliczonych fotkach.Nikt myslacy czegoś takiego nie zrobi..Umowa powinna wyraznie byc sprecyzowana o właściwe i skuteczne odsniezanie w razie opadow sniegu i byc egzekwowania włącznie z karami od odstapienia lub zaniechania właściwego odsniezania
Dodane przez Bożena, w dniu 27.01.2014 r., godz. 16.11
Izo droga, nie wiesz, że w tym mieście bogoojczyźniane msze zarezerwowane są dla prawie św. przewodniczącego? Jak Ty w ogóle śmiałaś wejść pisiorkom w paradę i czy zdajesz sobie sprawę, że ta zniewaga może trafić do prokuratury, albo co gorsza do Sądu Metropolitalnego diecezji łomżyńskiej? Możesz zostać ukarana za to istne świętokradztwo ekskomuniką, wykluczeniem z Kościoła!
Do Bożeny
Dodane przez knom, w dniu 27.01.2014 r., godz. 16.54
W tych sprawach ważniejsi od księdza :)
Dodane przez Królowa Bona, w dniu 27.01.2014 r., godz. 19.33
Jednak ilość przejechanych pługiem kilometrów będzie miała zasadnicze znaczenie w kontrakcie. To podstawa do wzoru, za pomocą którego będzie można oszacować przybliżone koszty. Długość tras razy średnia częstotliwość przejazdów. Jakiś punkt wyjścia trzeba przyjąć. Zgadzam się, że nie może to być jeżdżenie dla jeżdżenia, ale efektywna praca. Sama nie wiem jak skutecznie rozwiązać ten problem.
Dodane przez Ącki, w dniu 27.01.2014 r., godz. 20.33
A co się Królowa tak wczuła w rozwiazywanie tego problemu. Jest sztab ludzi, którzy za swoje eksperymenty pobierają sowite wynagrodzenie. A temu kto pozwolił na podpisanie umowy na dwa lata należy się dyscyplinarka, alba polityczna śmierć!
Dodane przez ..., w dniu 27.01.2014 r., godz. 21.23
Już sobie przechlapała...Bożeno nie masz już szans na kandydowanie z PiS owskich list! Doigrałaś się ;)
Do prezesa Kaczynskiego "Układ Panujący" PO wyszkowsku
Dodane przez TD znalezione w sieci :), w dniu 27.01.2014 r., godz. 21.43
\"Szałajda\" nic nie znaczy zarówno w przenośni jak i w pełni tego słowa znaczeniu. Ot ktoś raz komentując nepotyzmi i inne niezbyt chlubne posunięcia burmistrzów tak nazwał naszą samorządową władze i tak się jakoś przyjęło.Niektórzy nie wiedzieć czemu uznali to za słowo obraźliwe. Zwłaszcza obecni włodarze Naszego Miasta są przewrażliwieni na to słowo. Burmistrzowie - choć podpisał się tylko jeden - nazwiska w tej trudnej dla niego chwili nie będę wymieniał. złożyli wniosek do prokuratury o ściganie wszystkich którzy używają słowa \"szałajda\". Oczywiście niezależny prokurator nakazał administratorowi udostępnić I.P. komputerów z których pojawiły się komentarze w których użyto tego słowa (chyba z nudów - nie ma innych naruszeń prawa?). Administrator odwołał się od tej decyzji do sądu. Wówczas wielu komentujących poczynania naszych obrażalskich włodarzy- myślę że w geście solidarności zaczęło podpisywać się \"szałajda\" i aby się jakoś wyróżnić niektórzy zaczeli dodawać sobie inne oznaczenia. Jak dalej to wygląd nie wiem. Chciałbym tylko dodać, że za używanie tego słowa władza choć przez nas wybrana chce nas ciągać po sądach. Jeżeli sobie dobrze przypominam to chyba w okresie rządów Edwarda Gierka był minister o takim nazwisku. Ot i cała \"szałajda\" za którą obraża się nasza władza wykorzystując do ścigania komentatorów usłużnych władzy prokuratorów.
Short story - możliwość alternatywna
Dodane przez Jan4P Szałajda, w dniu 27.01.2014 r., godz. 23.14
Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło - mówi stare przysłowie. Ja również wierzę, że pociągnięty na świadka Jarosław Kaczyński (choć wątpię żeby się osobiście na procesie pokazał) - autor analogicznego do "szałajdy" stwierdzenia, zrobi wiele dobrego dla sprawy. Wyszków stanie się areną, na której dokona się ostatecznego potwierdzenia lub zaprzeczenia istnienia "układu". Co to znaczy? Zanim do tego dojdzie obie ścierające się strony, będą chciały wykazać swoje racje. Sobczak z towarzyszami kontra internauci. Główny, tak bardzo niewygodny dla pisiorków zarzut o stosowanie na masową skalę nepotyzmu, a co za tym idzie hipokryzji, będzie poparty wieloma barwnymi przykładami. Wspomnieć tylko sprawę ex członka zarządu tej partii zatrudnionego bez większych efektów w jednym z wyszkowskich miejskich zakładów budżetowych. Do tego dojdzie kupa podobnych przykładów związanych z radami, komisjami, córkami, zięciami, synami, kolegami, konkursami, zleceniami. Powiedzą normalna sprawa? Ok. - to o ce te poruszenie i donosy do prokuratury, straszenie sadami? Normalne a boli, czy raczej niewygodne w obliczu zbliżających się wyborów? Nie trudno policzyć, że na ten "błogostan" głosowało kilka tysięcy ludzi, a korzysta z tego garstka 20- 40 interesownych osób. Wracając do prezesa Kaczyńskiego, w obliczu przedstawionych faktów będzie musiał nazwać ten stan po imieniu, bez oglądania się na to, że dotyczy jego prowincjonalnego zaplecza. Jeśli zacznie kombinować, podchwycą to media (o które łącznie z innymi pozwanymi zadbamy). Wyjdzie na hipokrytę. Jeśli będzie szczery, uzna to za "układ panujący" wg swojej wypowiedzianej już i przytaczanej tu definicji. A wszystko to będzie oznaczać nic innego, jak uznanie szerzącej się w tym mieście "szałajdy"!W najlepszym dla naszych towarzyszy razie, udzieli im znanej z PWiK "reprymendy". Smród pozostanie na długo, do wyborów rozleje się po całym kraju. Nazwa "szałajda" wejdzie do powszechnego słownictwa i oficjalnie zostanie uznana. Wyszków zabłyśnie, bo są media, które tyko czekają na takie okazje, aby dobrać się do ich świętoszkowatości. W ogólnej perspektywie cieszę się na ten proces. Oby tylko panowie zdążyli wystrzelić w odpowiednim czasie, żeby najgorętsze i najbardziej owocne posiedzenia odbyły się w okolicach września. POzdrawiam obrażonych, nie przepraszam i dalej trwam przy swoim! Szałajda - to rak pożerający ludzi, jak to określiła kiedyś Wanda!!
Dodane przez Królowa Bono, w dniu 27.01.2014 r., godz. 23.48
Przypuszczam,ze całe zamieszanie wynika z tego,ze prawdopodobnie osoba podpisujący kontrakt na odsniezanie nie zna dokładnie miasta i kilometrow,ktore powinny byc przejechane w razie obfitych opadow sniegu..Mozliwe,ze jest biegła w przetargach,remontach itd.Z tego mamy klops jak widac.Druga sprawa,moze zmęczenie osiągnęło taki szczyt,ze juz nie wie co i jak.Musi jak najszybciej udać sie na odpoczynek.Jeszcze przed wyborami.
Dodane przez Lokis, w dniu 28.01.2014 r., godz. 09.56
Janie4P nic tak nie otworzy oczu mieszkańcom jak właśnie stworzenie mapy powiązań partyjno-zatrudnieniowych. Trzeba przyjrzeć się tym wszystkim układzikom i pokazać ludziom na czym ta wielka polityka ludzi małych w tym Wyszkowie polega. Nie dać się nabrać na mydlenie oczu mszami za Ojczyznę, albo patriotycznymi występami...
Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie!
Dodane przez Wanted, w dniu 28.01.2014 r., godz. 10.59
Zachęcam do dzielenia się wiedzą na temat hipokryzji i nepotyzmu wyszkowskiej szałajdy. Do wyborów powinna zostać ułożona siatka wzajemnych zależności między polityką, zatrudnieniem, mediami i przywilejami. Wiesz o lokalnym polityku, którego bliscy czerpią z tego profity w postaci zatrudnienia w gminnych jednostkach? Podziel się tą wiedzą! Straszą sądami, bo podobno nepotyzm tu nie istnieje...czy aby na pewno?
Dodane przez odśnieżanie, w dniu 28.01.2014 r., godz. 11.27
Dlaczego Zdzisław Mikołajczyk jeszcze nie poleciał z swojego stanowiska?
Chcesz to masz! Znalezione w sieci...
Dodane przez TD, w dniu 28.01.2014 r., godz. 11.29
"...Nowosielski to sprytny, cynik dla którego liczy się kasa a tą może zdobyć dzięki układom. To, że wszyskie ugrupowania wyszkowskiej polityki "kupił" i nimi steruje o tym świadczy. Inna sprawa, że Sobczak- PiS czy Mróz - PO to również ludzie pazerni na kasę i stanowiska. (...gdzie pracuje żona Mroza i cała rodzina Sobczaka? Wszyscy jak jeden liczą na to że społeczeństwo to zbiór głupków z którymi oni moga robić co im odpowiada). ... Dla nich nie liczy się zaden człowiek nie mający siły przebicia. Wczorajszych przyjaciół dzisiaj na ulicy nie rozpoznają. Liczy się siła sprawcza w głosowaniu i kasa. O sprycie tego rzekomo "cudownego dziecka demokracji" świadczy fakt, że w Wyszkowie nie ma opozycji. Wszyscy stanowią koalicję. O parciu na kasę świadczy fakt, że w Wyszkowie o decyzjach zagospodarowania terenu tak naprawdę decydują najbogatsi ludzie. ...Co się dzieje wokół stadionu czy wokół terenów nadburzańskich przy dawnym dworcu PKS lub Przedszkolu Nr4 i jakie tam zastosowano pozory demokracji. To pewnie altruizm Nowosielskiego? Niezawodna frekwencja Nowosieksiego na różnych spotkaniach emereytów nie swiadczy o jego dbałości o tę grupę społeczną a o dbałości o tę grupę wyborców naiwnie wierzącą w dobre intencje Burmistrza. Nic to jego samego nie kosztuje bo i tak wszystko organizowane jest na koszt społeczny przez urzędników samorządowych a Burmistrz "pracuje" za dobroczyńcę. Odsunięcie od władzy i późniejsze rozliczenie tych sprytnych pijawek w najbliższych wyborach będzie niezwykle trudne. Brak opozycji, brak zorganizowanej grupy i wyrazistego przywódcy. Nie liczcie na PiS bo jak wcześniej wspomniałem przywódcy wyszkowskiego PiS to ramię obecnego Burmistrza ze wszech miar przyssane do stanowisk i profitów. Burmistrz i jego zaplecze to potężna siła kierowana własnymi interesami i mająca zbyt wiele do starcenia w sytuacji przegranych wyborów. ...dyrektor banku, który będzie kierował oświatą jest w tej grupie wpływów i stąd ta jego nominacja. Zdaje się że startował na radnego z ugrupowania Nowosielskiego. Jedynie co można zrobić to rozpocząć pracę od podstaw nad uświadomieniem społeczeństwa i wyłonieniem ugrupowania i odpowiedniego lidera do przejęcia władzy samorządowej."
Drogi , a szczególnie wjazdy na Skuszewie
Dodane przez znieciepliwiona, w dniu 28.01.2014 r., godz. 12.45
Ludzie tutaj , żeby wydostać sie do Wyszkowa to nie lada wyczyn. Drogi ciasne , ośnieżone i oblodzone. Wjazdy/ zjazd pod górę to katastrofa , jeżeli nie masz dobrego sprzętu i umiejętności zostają Ci sanki .Jeżeli trzebaby było szybko do szpitala jechać do pewnie trwało by to dobrą godzinę, a może i dłużej. Liczy się bezpieczeństwo mieszkańców!?
Dodane przez Pipi, w dniu 28.01.2014 r., godz. 15.58
O co dokładnie chodzi z Jarosławem Kaczyńskim, ma zeznawać w Wyszkowie w sprawie SZałajdy?
Nigdy nie ufaj nagiemu kierowcy autobusu!
Dodane przez RóżaL., w dniu 28.01.2014 r., godz. 20.40
Tak Pipi, sam Kaczyński nazwał "szałajdę", "układem panującym", a nasi świętoszkowaci dalej w uparte twierdzą, że coś takiego w ogóle tu nie istnieje. Donoszą za to do prokuratury, jak usłużni za czasów betonowej komuny. Jak im udowodnić przed sądem, że "szałajda", to prawda? Wezwać prezesa Kaczyńskiego na świadka, przedstawić mu niezbite dowody na hipokryzję i nepotyzm w wyszkowskim bagnie, i poprosić o opinię na temat, czy to, co się tu dzieje, nie jest żywym przykładem na jego definicję "układu panującego" przez nas zwanego "szałajdą"? !
"Układ panujący"
Dodane przez ..., w dniu 28.01.2014 r., godz. 21.54
- "To jest coś szerszego niż układ rządzący. Panujący to są nie tylko politycy, ale także biznesmeni i świat mediów. Tam jest poczucie wspólnego interesu, a nawet poczucie wspólnego władztwa nad III Rzeczpospolitą. Jeżeli to władztwo im się na jakiś czas odbiera, to jest wielki skandal - tam nie ma normalnego rozumienia demokracji - władza ma być zawsze "nasza". Jarek Kaczyński - znajdzie się odważny co złoży na prezesa doniesienie do prokuratury?
Dodane przez knom, w dniu 28.01.2014 r., godz. 22.50
Taki "układ" jest w Wyszkowie. Ktoś zaprzeczy, więc o co ta chucpa z tym straszeniem sądami?
Dodane przez Bożena, w dniu 28.01.2014 r., godz. 23.18
Minęło trochę czasu od sławetnego artykułu pt. "Obrażony za szałajdę". Trochę też więcej wiemy na temat nepotyzmu i hipokryzji naszych władz w tym pisowskich koalicjantów. Czy rzeczywiście panie Sobczak było się na co obrażać? Okazuje się, że taplacie się w nepotyzmie i kolesiostwie po same uszy. Tu zięć, a tam córka partyjnego kolegi... Jak widać na każdy wirus społeczny organizm prędzej czy później zacznie wytwarzać przeciwciała. Tracicie w oczach aż miło!
Dodane przez Anonim, w dniu 29.01.2014 r., godz. 01.49
A dawniej wydawało się, że jest to forum raczej antyPOwskie. PO co przeklejacie tu te cytaty z Nowego Wyszkowiaka, jak ten "Chcesz to masz! Znalezione w sieci..." z 11:27, mało wam własnych?
Dzień dobry TVN! Kawa czy herbata?
Dodane przez Hajke, w dniu 29.01.2014 r., godz. 09.05
PiS w kraju musi tak czy inaczej zwyciężyć. Jaki w tym udział będą mieli nasi działacze, zależy dziś tylko od nich. Ja jednak trzy razy zastanowię się na kogo zagłosuję, ale wiem jedno arogancja, buta, a przede wszystkim szemrane układy zatrudnieniowe nie maja u mnie szans. Nie na takim PiS mi zależy. Konieczna jest wymiana pokoleniowa w wyszkowskich strukturach. Obecnym najlepiej wychodzi korytnictwo.
odśnieżanie
Dodane przez Jan, w dniu 29.01.2014 r., godz. 10.34
dziś - 29.01, godz. 6.40, ul. Warszawska, pseudo pług - Mitsubishi L200 - szanownej firmy odśnieżającej niby odśnieża ul. Warszawską (jedzie od strony Lucynowa w kierunku Wyszkowa) - jedzie sobie z podniesionym pługiem, a trasa cała zaje*ana w śniegu... BEZ KOMENTARZA
Do anonima 1.49
Dodane przez Asia, w dniu 29.01.2014 r., godz. 11.30
Tu nie chodzi o anty ta czy tamta partia. We wszystkich można znaleźć dobre i złe strony. To forum jest anty- SZAŁAJDZIARSkie, a jak wiadoma ta nieokrzesana bestia jest ponadpartyjna.
Dodane przez Wiśniowa, w dniu 29.01.2014 r., godz. 14.06
Wiadomo dlaczego w tak represyjny sposób pisiorki chcieli zakneblować usta temu forum. Jak tylko zorientowali się, że definicję Szałajdy można im będzie w prosty sposób przypisać, to przeszli do kontrataku. Szydło z worka jednak wychodzi, i nic już na to nie poradzą.
Cytat z "obrażony za szałajdę"
Dodane przez Golem, w dniu 29.01.2014 r., godz. 14.46
...Tym razem nie wymienił żadnego z ich, natomiast wniósł o "natychmiastowe usunięcie z forum internetowego www.wyszkowiak.pl wszystkich komentarzy zawierających słowo "szałajda" i niedopuszczenie do ich publikacji w przyszłości"... Co to ma być, stan wojenny?
:)
Dodane przez Iza, w dniu 29.01.2014 r., godz. 16.40
A słowa Kaczyńskiego o "układzie panującym" też mają zostać "niedopuszczone do ich publikacji w przyszłości"?

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl