Dziś jest 18 kwietnia 2024 r., imieniny Bogusława, Bogumiły

Pewne zwycięstwo Campera

(Zam: 22.01.2014 r., godz. 16.23)

W sobotę 11 stycznia w hali WOSiR w Wyszkowie rozegrane zostało spotkanie 16 kolejki rozgrywek I ligi siatkarzy pomiędzy Camperem Wyszków a AGH 100RK Kraków. Gospodarze odnieśli pewne zwycięstwo, które pozwoliło im na zrównanie się punktami z wiceliderem rozgrywek, Cuprumem Lubin.

Camper był zdecydowanym faworytem sobotniego spotkania. Akademicy z Krakowa jak do tej pory okupują dolna część tabeli, podczas gdy podopieczni trenera Jana Sucha „biją się” o podium. Wyszkowianie rozpoczęli spotkanie w składzie: Bartosz Zrajkowski, Łukasz Kaczorowski, Sebastian Wójcik, Tomasz Rutecki, Dariusz Szulik, Waldemar Świrydowicz, Adrian Stańczak (libero). Premierową odsłonę od serii mocnych zagrywek rozpoczął rozgrywający, Bartek Zrajkowski. W dużej mierze dzięki niemu Camper prowadził po chwili 3:0. W kolejnych minutach rywale otrząsnęli się z początkowego szoku i zaczęli odpowiadać własnymi, skutecznymi atakami. Na pierwszej przerwie technicznej wyszkowianie prowadzili jeszcze 8:6, ale zaraz po niej wynik zaczął oscylować w okolicach remisu. Tendencję tę przerwał dopiero przy stanie 17:15 Dariusz Szulik, który popisał się pojedynczym blokiem na jednym z rywali. O tego momentu Camper zdecydowanie przejął inicjatywę potwierdzając swoją wyższość wygraną 25:21 w całym secie.
Drugi set miał wyrównany początek. Wyszkowianie przez dłuższy czas nie potrafili przełamać dobrze broniących się rywali. Do stanu 9:9 walka toczyła się punkt za punkt. Skuteczną receptą na gości z Małopolski okazał się blok. Dzięki serii punktów zdobytych tym elementem, gospodarze odskoczyli w środkowej fazie seta na kilka punktów, których Akademicy z Krakowa nie potrafili już odrobić w końcówce. Camper wygrał 25:18 powiększając jednocześnie swoje prowadzenie w całym meczu.
W trzeciej odsłonie rywale pokazali charakter. AGH dobrze rozpoczęła seta, schodząc na pierwszą przerwę techniczną przy wyniku 8:5. Po wznowieniu gry, goście zaczęli jednak popełniać bardzo dużą liczbę błędów, które skrupulatnie wykorzystywał wyszkowski zespół. Na drugiej przerwie technicznej to Camper prowadził trzema punktami (16:13). Po powrocie na parkiet wyszkowscy siatkarze, jak się zdawało, pewnie zmierzali do zwycięstwa. „Jak się zdawało”, ponieważ nieoczekiwanie w końcówce rywale po raz ostatni zmobilizowali się do walki. Od stanu 23:17 na korzyść Campera, goście zdobyli 5 punków z rzędu, łapiąc kontakt przy 23:22. Bardzo emocjonująca końcówka została na szczęście rozstrzygnięta na korzyść Campera, który wygrał 25:23, a tym samym 3:0 w całym meczu.
MVP sobotniego spotkania został środkowy Campera, Waldemar Świrydowicz. Dzięki zwycięstwu za trzy punkty, wyszkowska drużyna zrównała się punktami z wiceliderem tabeli, Cuprumem Lubin (który przegrał w ostatniej kolejce ze Ślepskiem Suwałki).
Camper Wyszków – AGH 100RK Kraków 3:0 (25:21, 25:18, 25:23)
Camper: Bartosz Zrajkowski, Łukasz Kaczorowski, Sebastian Wójcik, Tomasz Rutecki, Dariusz Szulik, Waldemar Świrydowicz, Adrian Stańczak (libero), a także: Konrad Woroniecki, Maciej Główczyński, Jakub Urbanowicz, Dominik Zalewski.
W następnej kolejce Camper zmierzy się z liderem tabeli, Banimexem Będzin. Szlagierowe spotkanie zostanie rozegrane w sobotę 18 stycznia o godz. 20.15 w hali WOSiR w Wyszkowie. Wszystkich kibiców zapraszamy! Osoby, które nie będą mogły być w hali, będą miały szansę obejrzeć mecz w telewizji, bowiem bezpośrednią transmisję przeprowadzi stacja Orange Sport.
MKS Będzin – Pekpol Ostrołęka 3:0
Ślepsk Suwałki – Cuprum Lubin 3:0
Kęczanin Kęty – TKS Tychy 2:3
KPS Siedlce – Krispol Września 2:3
Stal Nysa – Avia Świdnik 3:0