Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 18 czerwca 2018 r., imieniny Elżbiety, Marka

Adam Warpas poważnie ranny w wypadku

(Zam: 15.01.2014 r., godz. 17.29)

Zastępca burmistrza Adam Warpas wciąż jest pod opieką specjalistów z Centrum Urazowego Medycyny Ratunkowej i Katastrof Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. W środę 8 stycznia wieczorem jadąc tzw. zakopianką w Krzeczowie (województwo małopolskie) zderzył się czołowo z TIR-em. W chwili transportu do szpitala jego stan był poważny, zagrażający życiu.

Foto
Do wypadku doszło 8 stycznia około godz. 17.30 na jednojezdniowym, dwukierunkowym odcinku tak zwanej zakopianki
fot. KPP w Myślenicach

Jak już informowaliśmy na naszej stronie internetowej, 8 stycznia około godz. 17.30 w Krzeczowie (gmina Lubień, powiat myślenicki), na drodze krajowej nr 7 (tzw. zakopiance), na jej jednojezdniowym, dwukierunkowym odcinku Adam Warpas jadący do Zakopanego citroenem xarą picasso z nieustalonych dotychczas przyczyn, podjeżdżając pod wzniesienie na łuku drogi w prawo znalazł się nagle na przeciwnym pasie ruchu i zderzył się czołowo z jadącym w kierunku Myślenic ciągnikiem siodłowym Man z naczepą (cysterna do przewozu paliw) na krakowskich numerach rejestracyjnych. Adam Warpas nie miał pasażerów. Kierowca TIR-a był trzeźwy, nie odniósł obrażeń.
Citroen przemieścił się na lewą stronę drogi, dachował. Adam Warpas doznał bardzo poważnych obrażeń ciała zagrażających życiu, m.in. głowy. Został przetransportowany najpierw do niepublicznego szpitala w Myślenicach, a później do Centrum Urazowego Medycyny Ratunkowej i Katastrof Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.
Miejsce zdarzenia zabezpieczali policjanci z Komendy Powiatowej Policji z Myślenic. Jak powiedział nam rzecznik prasowy komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Myślenicach asp. szt. Marian Rokosz, w akcji brało udział pięć zastępów z jednostki oraz trzy jednostki strażaków-ochotników. Na miejscu zdarzenia pracowali od ok. 17.30 do godz. 20.22.
Tego samego dnia oględzin pojazdów dokonał biegły sądowy z zakresu rekonstrukcji zdarzeń drogowych.
Postępowanie w tej sprawie prowadzi Zespół Dochodzeniowo-Śledczy Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach.
– Czynności trwają, jest jeszcze za wcześnie mówić, jaka była przyczyna zjechania citroena, którym kierował zastępca burmistrza – powiedział „Wyszkowiakowi” w chwili zamykania tego numeru rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach st. asp. Szymon Sala. – Czekamy na możliwość przesłuchania poszkodowanego. Osoba, która prowadzi tę sprawę zamierza wystąpić do biegłych sądowych, którzy ocenią, czy jego stan zdrowia będzie pozwalał w najbliższym czasie, by się wypowiedział co do okoliczności zdarzenia.
Myślenicka policja ustaliła świadków zdarzenia, część z nich już została przesłuchana. Szymon Sala przyznaje, że do wypadku doszło na nieoświetlonym fragmencie drogi.
– To wąski odcinek zakopianki, dwukierunkowy, gdzie nie ma oddzielonych od siebie pasów ruchu. To miejsce niebezpieczne, dość często notujemy tam zdarzenia drogowe, które kończą się różnym skutkiem.
Wiadomość o wypadku wiceburmistrza rozeszła się w Wyszkowie w czwartek 9 stycznia rano – tego samego dnia wieczorem w kościele św. Wojciecha w Wyszkowie rodzina, przedstawiciele władz miasta, współpracownicy, koledzy partyjni, mieszkańcy modlili się o powrót do zdrowia Adama Warpasa. Kolejna msza odbyła się w poniedziałek 13 stycznia w kościele Św. Rodziny. Podczas sobotniego meczu Campera Wyszków z AGH 100RK Kraków spiker prowadzący imprezę wspomniał o wypadku Adama Warpasa, który jest wiernym kibicem wyszkowskiej drużyny. Publiczność skandując dodawała wiceburmistrzowi otuchy licząc na jego szybki powrót do zdrowia.
J.P.
Foto
Citroen, którym jechał Adam Warpas, zderzył się z TIR-em, a następnie dachował

Foto
.

Komentarze

Dodane przez Kazik, w dniu 15.01.2014 r., godz. 20.31
Nie przepadam za gościem, ale niech wraca do zdrowia i pełni sił. Do rodziny.
Do rodziny
Dodane przez JFK, w dniu 16.01.2014 r., godz. 16.28
Niech wraca do zdrowia i rodziny, i niech da już sobie spokój z polityką.
Dodane przez zibi, w dniu 16.01.2014 r., godz. 18.25
odcinki dojazdowe do celu podruży bywają najtrudniejsze ( zmęczenie kierowcy,prędkość,mniejsze skupienie). Tir znalazł się w nieodpowiednim miejscu i czasie, życzę v-ce burmistrzowi szybkiego powrotu do zdrowia a rodzinie wiele cierpliwości i modlitwy.
Dodane przez van, w dniu 16.01.2014 r., godz. 20.55
Podobno te xary to bezpieczne samochody
Dodane przez Golem, w dniu 16.01.2014 r., godz. 21.06
Coś w tym jest, skoro pomimo takiej miazgi kierowca przeżył.
Dodane przez Os. Ogródki, w dniu 16.01.2014 r., godz. 22.45
Warpas to twardy chłopak z ogródków. Da radę, trzymamy kciuki.
ad JFK
Dodane przez Kolo, w dniu 16.01.2014 r., godz. 23.20
Dobry pomysł. Niech Warpas po powrocie do zdrowia zajmie się lepiej rodziną a nie polityką. Pomodlę się za to.
Dodane przez Samson, w dniu 19.01.2014 r., godz. 16.58
Trzymam za niego kciuki.
Dodane przez KB, w dniu 20.01.2014 r., godz. 13.49
Królowa Bona również pozdrawia zastępcę Warpasa. Są sytuacje kiedy nawet największe spory należy odłożyć na bok. Najlepiej o nich zapomnieć, wybaczyć. Bywaj zdrów!

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl