Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 17 kwietnia 2024 r., imieniny Klary, RobertaGmina chce wziąć prawie 10 mln zł kredytu

(Zam: 08.01.2014 r., godz. 20.27)

Prawie 10 mln zł kredytu chce w tym roku zaciągnąć gmina Wyszków. Jednak według burmistrza, radni woleli w tym roku budować, niż zacisnąć pasa.

Podczas dyskusji nad tegorocznym budżetem gminy Wyszków słowo „kryzys” padało wielokrotnie.
– Nie było jeszcze tak trudnego budżetu jak w 2014 r. – mówił burmistrz Grzegorz Nowosielski podczas sesji Rady Miejskiej 30 grudnia. – To kolejny rok kryzysu, według ekspertów w gospodarce polskiej najtrudniejszy, w 2015 ma być już odbicie. Konsultując wielkość kredytu, radni opowiadali się za zwiększeniem zakresu inwestycji albo zapisaniem w budżecie kolejnych, a nie za tym, żeby zmniejszać limit tego kredytu – podkreślił.
Zgodnie z uchwałą radnych (wstrzymał się od głosu jedynie Adam Szczerba), gmina chce wziąć z banku do 9 960 515 zł – pieniądze mają iść na sfinansowanie budżetowego deficytu oraz spłatę wcześniej zaciągniętych pożyczek i kredytów. Nowy kredyt samorząd zamierza spłacać do 2021 r.
Wojciech Chodkowski to zwolennik jeszcze odważniejszej polityki budżetowej. Zwracał uwagę na czynniki sprzyjające inwestowaniu – łatwiej dostępne kredyty i korzystne ceny uzyskiwane przez gminę w przetargach w stosunku do sytuacji na rynku panującej kilka lat temu.
– Nie możemy sobie pozwolić na to, żebyśmy w ogóle nie inwestowali. Ten budżet zawiera w sobie rys rozwojowy, ale również jest w nim duża asekuracja – powiedział W. Chodkowski. – Gdybym był na miejscu burmistrza, to w tym okresie, kiedy łatwo o kredyt i są korzystne ceny na wykonywanie usług budowlanych, bym dużo śmielej podszedł do inwestycji. Ten budżet to kompromis, który jest równowagą między możliwościami a aspiracjami nas wszystkich.
– Czy jest sens robić te wszystkie inwestycje, skoro we wcześniejszych latach mówiliśmy, że pilnujemy wysokości zadłużenia, rezerwujemy środki na większe przedsięwzięcia? – zastanawiał się Adam Szczerba. – Co będzie jak w nowym budżecie unijnym dostaniemy dofinansowanie w wysokości 50 proc. kosztów, a resztę będziemy musieli wyłożyć sami? Czy będziemy wtedy dysponowali środkami? Powinniśmy inwestycje robić, ale czy w takiej sytuacji nie jest ich za dużo?
Przypomnijmy że w ubiegłym roku, gmina Wyszków nie zaciągała nowych kredytów.

Bez zmiany dobrych chodników na lepsze
Założenia budżetowe przedstawiał skarbnik gminy Dariusz Korczakowski. Wydatki w 2014 r. mają wynieść 103,4 mln zł, dochody szacuje się na 96,1 mln zł. Nie wiadomo, jak będą spływać podatki dochodowe od osób fizycznych i prawnych – planując budżet prognozuje się jedynie ich wysokość, która w dużej mierze zależy od stanu gospodarki. Wśród zaplanowanych inwestycji znalazła się budowa m.in. ul. Turystycznej w Skuszewie (250 tys. zł), Piaski w Kamieńczyku (400 tys. zł), Tumanek-Fidest (1 mln zł), Zakolejowej w Wyszkowie (900 tys. zł, odcinek od ul. Pułtuskiej w stronę ul. Leśnej), boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkół w Rybienku Leśnym i Rybnie (łącznie 800 tys. zł), kanalizacji sanitarnej w Rybienku Nowym (1 mln zł), chodników przy ul. Centralnej w Łosinnie (200 tys. zł), ul. Sowińskiego w Wyszkowie (500 tys. zł), drogi serwisowej do ul. Pułtuskiej (600 tys. zł). Gmina dołoży też powiatowi na przebudowę kolejnego odcinka ul. I Armii Wojska Polskiego (1,3 mln zł).
Do budżetu radni wpisali również przebudowę ul. 11 Listopada – według wstępnych zapewnień wojewody, gmina dostanie jednak na ten cel dofinansowanie w ramach tak zwanej schetynówki (pierwotnie projekt nie znalazł się na liście rankingowej kwalifikującej do realizacji). Na wkład własny gmina zarezerwowała 1,2 mln zł. Według burmistrza, to właśnie projekty, na które udało się pozyskać pieniądze miały pierwszeństwo przy wpisywaniu ich do realizacji w tym roku.
– Na ul. 11 Listopada nie będziemy rozbierali dobrych chodników, by położyć jeszcze lepsze – zapewniał G. Nowosielski odnosząc się do opinii wielu mieszkańców, że droga jest w dobrym stanie. – Tam się pojawią elementy, których nie ma, jak miejsca parkingowe, których ciągle brakuje w centrum, będzie ścieżka rowerowa, bardzo dobre oświetlenie uliczne.
Samorząd zgłosił ul. 11 Listopada do schetynówki ze względu na czynniki, które pozwalają wyżej oceniać projekty, m.in. skrzyżowanie z drogą wyższej kategorii.

„Dokonujemy dobrych wyborów”
Według burmistrza, budżet na ten rok to kontynuacja dotychczasowej polityki samorządu. Znalazły się w nim także pieniądze na budowę miejskiego monitoringu, modernizację hali sportowej, miejskiego parku, budowę małej infrastruktury czy przebudowę trybuny na stadionie WOSiR. Adam Szczerba dopytywał o inwestycję na stadionie przypominając, że burmistrz ma w planach budowę nowego obiektu przy ul. Pułtuskiej.
Zdaniem burmistrza, remont jest konieczny.
– Nowy stadion będzie kosztował od 20 do 40 mln zł w zależności od zastosowanych rozwiązań, a na remont obecnego stadionu przeznaczamy 300 tys. zł. Stadion musi funkcjonować cały czas, bo odbywają się na nim rozgrywki – powiedział.
Samorząd ma zamiar też projektować kolejne przedsięwzięcia.
– Wykładamy pieniądze na kolejne projekty, więc najprawdopodobniej będziemy je realizować w kolejnych latach, ale co z tymi, które już są gotowe? – mówił Adam Szczerba. – Przewidzieliśmy budowę ul. Turystycznej w Skuszewie, a co z projektami, które na realizację czekają dłużej?
– Bardzo nierozsądne byłyby, gdyby samorząd nie miał projektów inwestycji gotowych do wdrożenia od zaraz – stwierdził Grzegorz Nowosielski. – Są programy, z których można uzyskiwać dofinansowania, ale jeśli nie ma się dokumentacji, to nie można aplikować o pieniądze. W ciągu roku z rozmaitych przyczyn, często niezależnych od nas, inwestycje nie są realizowane i wtedy pieniądze mogą być przełożone na inne przedsięwzięcia. To nie jest tak, że zrobimy projekt i odkładamy go da półkę, one są cykliczne wykorzystywane, ale nie uważam, że czynnikiem decydującym o czasie realizacji powinna być kolejka.
Adam Mickiewicz mówił o 156 wnioskach do budżetu, z których przy większości z nich pojawiła się adnotacja „nie uwzględniono w powodu braku środków”.
– Można by skorzystać z doświadczeń innych samorządów, które przeprowadzają sondaż społeczny, ankiety i to mieszkańcy decydują, które inwestycje mają być realizowane – proponował.
– To my jesteśmy przedstawicielami mieszkańców i myślę, że dokonujemy dobrych, mądrych, rozsądnych wyborów – uznała Elżbieta Piórkowska.

„Nie ma szans, by dogodzić wszystkim”
Jedną z inwestycji, której w tym roku nie będzie jest budowa boiska przy Szkole Podstawowej nr 1 – na przeszkodzie stanęły planowane obchody 100-lecia I Liceum Ogólnokształcącego, które funkcjonuje po sąsiedzku. Według przewodniczącego komisji finansów Rady Miejskiej Jana Abramczyka, Komitet Organizacyjny uroczystości poprosił o udostępnienie placu przy SP nr 1 na parking dla gości.
– Sołtysi, mieszkańcy złożyli wnioski na inwestycje, których realizacja kosztowałaby ok. 90 mln zł, a my możemy sobie pozwolić na 13 mln zł – podkreślił J. Abramczyk. – Były osoby które czuły niedosyt, ale nie ma szans, by dogodzić wszystkim – dodał.
– Może nie jest to budżet, pod którym w całości się podpisuję, bo w trochę innych kategoriach go widziałem, ale jestem w stanie uznać ten kompromis – podsumowywał burmistrz. – Demokracja zwyciężyła, większość radnych opowiedziała się za takim kształtem budżetu i myślę, że on jest najbardziej adekwatny do czasów, jakie będą w 2014 r.
J.P.

Komentarze

Weźcie dwadzieścia,
Dodane przez 101, w dniu 08.01.2014 r., godz. 20.37
tym obłąkanym łażącym do wyborów i tak wszystko jedno ile do spłaty mają.
Dodane przez JFK, w dniu 08.01.2014 r., godz. 20.47
Jaki jest wskaźnik zadłużenia gminy?
Dodane przez Osevatorre, w dniu 08.01.2014 r., godz. 21.44
Chodkowski - chciałbym zauważyć, że te pańskie inwestycje w żadnym prawie stopniu nie przyczynią się do pozyskiwania nowych podatków. Nowy stadion będzie bublem jakości wiaty przystankowej a w dodatku wielkim obciążeniem przyszłych budżetów, na który nie będzie miał już waść wpłyu, bo wraz z końcem kadencji, POżegnasz się ze stołkiem w Radzie. Obsługa wyszkowskiego zadłużenia staje się coraz większym problemem, stąd mamy nowe pożyczki na spłacanie starych kredytów. To nic innego jak Początek bardzo niebezpiecznej spirali zadłużenia. więc nie wciskaj nam kitu ekspercie od 7 boleści
Dodane przez Zdzich, w dniu 08.01.2014 r., godz. 22.10
W mojej ocenie jest to budżet POd publiczkę, czysto wyborczy.
Ja do pani Piórkowskiej.
Dodane przez Arogancja, w dniu 08.01.2014 r., godz. 22.56
-To my jesteśmy przedstawicielami mieszkańców i myślę, że dokonujemy dobrych, mądrych, rozsądnych wyborów - uznała Elżbieta Piórkowska. - Szybko obrosła pani w "piórka". Zauważmy, że gmina to ok 38 tys. mieszkańców. Pani i reszta zebraliście pewnie nie więcej niż 10 % głosów tej liczby. Pani osobiście coś koło 200. Dlatego te aroganckie oświadczenie jest na wyrost. Co do tych mądrych, rozsądnych... wyborów, to przyznajmy, że bywa z tym różnie. Chociażby opłaty za śmieci w pierwszej wersji, za która pani ochoczo i bezkrytycznie zagłosowała. Wymieniać dalej?
Dodane przez Bożena, w dniu 08.01.2014 r., godz. 23.22
Widzicie sami, ze zadłużenie kosztuje coraz więcej i hamuje rozwój. Spirala długów to dobre określenie na coś w co się staczamy. Ile dokładnie z tego kredytu pójdzie na spłatę długów? A może zaczniecie w końcu myśleć o cięciach własnych niepotrzebnych wydatków. Jakie szanowna "opozycja" odnotowała oszczędności? Muszę stwierdzić, że jestem przeciwna takiej POlityce.
Dodane przez Obywatel, w dniu 09.01.2014 r., godz. 01.59
Oni robią cukrowe inwestycje pod zastaw przyszlych podatków. Jak nie starczy to się podniesie, innej matematyki nie znają. Wymyślenie inwestycji która przyniesie korzyść to ponad siły naszych urzędników. Tak więc szanowni Państwo, za te wszystkie pomysły typu nowy stadion, piękny ratusz dla ich własnej wygody zapłacimy wszyscy, a najwięcej właściciele nieruchomości. Tych obedrzeć ze skóry najłatwiej. Tą pożyczką chcą sobie zapewnić kolejną kadencję. Dosyć już!
Dodane przez Ja, w dniu 09.01.2014 r., godz. 10.35
Inwestycja w ul. Stolarską nie przysporzy nowych inwestorów. Wygląda na to, że za nasze ciężkie pieniądze władza zrobiła dobrze tym co mieli całkiem nieźle. Wpływów do budżetu z tego niestety nie przybędzie.
Porażająca zarozumiałość Róży Luksemburg
Dodane przez Kidman, w dniu 09.01.2014 r., godz. 12.34
"To my jesteśmy przedstawicielami mieszkańców i myślę, że dokonujemy dobrych, mądrych, rozsądnych wyborów - uznała Elżbieta Piórkowska." No cóż ta wypowiedź świadczy o tej pani nadzwyczaj dobitnie. Społeczeństwo to my, najmądrzejsi my, nieomylni my, my naj, naj, naj. Społeczeństwo jest po to aby takiego bufona przyniosło w lektyce i uniżenie prosiło o pokierowanie tym motłochem. Mam nadzieję, że w nadchodzących wyborach wyborcy nie pomylą się oddając głos na tę zarozumiałą madrale. W wyszkowskim samorządzie miejskim wychodowano współczesną Różę Luksemburg
Dodane przez Hajke, w dniu 09.01.2014 r., godz. 13.17
W samym jej życiu też różnie bywało.
Nabierani na wizję pałacu-ratusza
Dodane przez Królowa Bona, w dniu 09.01.2014 r., godz. 14.25
Nie rozumiem zupełnie tego chorego podniecania się jakimiś wizjami ratusza. Ubzdurało sobie towarzystwo kandydatów, że lud niczego bardziej nie oczekuje jak nowej siedziby dla swoich zaborczych włodarzy. Prześcigają się w wizjach tego przedsięwzięcia, tylko nikt się nie zastanawia, że to tworzenie luksusów pod siebie. Ja i większość mieszkańców niewiele na tym skorzystamy. Coraz większe podatki opłacam w obecnej siedzibie i nie potrzebuje zmiany.
Dodane przez Lokis, w dniu 09.01.2014 r., godz. 15.43
Tematy zastępcze jak ratusz czy nikomu nie potrzebny nowy stadion, to odwracanie uwagi od inwestycyjnych porażek związanych z zaprzepaszczeniem dotacji na III etap obwodnicy śródmiejskiej, stratą terenów po byłym rubelplacu itd. Dajcie sobie panowie spokój. Pan doradca Chodkowski jak taki ochoczy na kredyty, to niech dalej rozbudowuje swój "Biały Dom", wygląda jak niedokończony. Kredyt tani, siła robocza jeszcze tańsza, na co czekać?
Dodane przez Zołza, w dniu 09.01.2014 r., godz. 18.20
Taki kredyt pan mądrala musiałby sam spłacać, a w gminie tak czy siak, spłatą obciąży się ogół wyszkowskiej społeczności. Dlatego POdziękujmy takim doradcom. Za 10 miesięcy będzie idealna do tego okazja.
Dodane przez imprezowicz, w dniu 09.01.2014 r., godz. 21.47
a ile szanowni nieomylni radni z burmistrzem zaklepali na imprezki w 2014r? Trzeba się jakoś lansować przed wyborami a mieszkańcom ciemnogrodu dać uciechę. Ciekawy jestem komu i ile umorzy burmistrz w tym roku. Pewnie jak zwykle lokalni biznesmeni na tym skorzystają a teraz przed wyborami - ho, ho
Dodane przez Grześ, w dniu 09.01.2014 r., godz. 23.02
Tak jak Sobczak określił to w powiecie, tak i tu mamy budżet typowo wyborczy. I 10 mln kredytu. Staropolskie zastaw się a postaw się. Błazenada
Dodane przez Jan4P, w dniu 10.01.2014 r., godz. 13.30
Dziw w tym wszystkim brak konsekwencji. Pod wiejską publiczkę buduje się wioskowe chodniki, które w żaden sposób nie przyczynią się do wzrostu podatków, nowych inwestycji itd. A prestiżowa jak dotąd sprawa tzw. "dzielnicy przemysłowej" potraktowana został po macoszemu. Co znaczy, że ul. Zakolejowa "pociągnięta zostanie" kawałkiem od Pułtuskiej w kierunku ul. Leśnej. Co się stało panowie Mróz i Nowosielski z waszymi priorytetami w tej strefie, waszym oczku w głowie? Fragmentami to było sobie budować, ale półprywatną ul. Stolarską. Co na to znachor Chodkowski?
a skąd kasę wezmą?
Dodane przez Filip z filipin, w dniu 10.01.2014 r., godz. 14.31
Ciekawe skąd oni to spłacą, nie chce straszyć, ale jak nie będzie wpływów to będziecie ciemno, zimno i głucho w Wyszkowie w 2015 roku.
Dodane przez Golem, w dniu 10.01.2014 r., godz. 15.24
Właśnie! Zakolejowa to przynajmniej ulica przelotowa, z której korzystają mieszkańcy. Stolarska jest ślepą dla kilku prywaciarzy. Lada moment huczne Mroza "Forum Gospodarcze Wyszków - Cała Ukraina" a w przemysłowej inwestycji, ze hoho!
Dodane przez knom, w dniu 10.01.2014 r., godz. 17.33
Ile od zakładanej wcześniej kwoty dopłacono do Stolarskiej. I czy wszystkie, pomimo dopłaty, założenia zostały zrealizowane. Mnie wydaje się, ze miało być tam również nowe oświetlenie. Z tego co widać od AWP, jest stare i koślawe. W dodatku nie wszystkie lampy świecą. Coś ni wypaliło?
Dodane przez Biały, w dniu 10.01.2014 r., godz. 20.33
Takie kredyty na inwestycje, a ulica Komunalna dalej w błocie stoi. Niech się więc Rabe nie ośmiesza.
do obywatel
Dodane przez sklepikarz, w dniu 10.01.2014 r., godz. 21.55
siedzę w zimnym sklepie,bo nie wyrabiam z opłatami tak kiepsko mi idzie,a podatek do gminy za lokal,który postawiłem za własne pieniądze prawie 300 zł miesięcznie zapłacić muszę.Najbardziej obciążają opłatami właścicieli lokali usługowych,a nie zawsze są na nie chętni lub prowadzona w nich działalność przynosi zyski.Wystarczy rozejrzeć się po mieście ile stoi pustych i czeka na najemcę
Dodane przez Fan, w dniu 11.01.2014 r., godz. 00.11
Nawet w zwykłym gospodarstwie domowym, nie jest dobrze kiedy kredyt spłaca się kolejnym kredytem. Dziwię się temu prawie bezkrytycznemu poparciu.
kasa dla sprzataczek
Dodane przez c2h5oh, w dniu 11.01.2014 r., godz. 00.49
pieniadze dla jednego wice-burmistrza 250 tysi rocznie.machniom?(4-rej pancerni i pies)
Dodane przez R, w dniu 11.01.2014 r., godz. 10.13
Idą wybory, więc w tyłkach POwinniśmy mieć tę ofertę stawiania nowych stadionów czy ratusza. Zwykły człowiek zostanie na te fanaberie opodatkowany. Ktoś taki jak Mróz nie jest w stanie POzyskać na to marnej złotówki. Nowosielski liczy się tylko z Borkiem.
Dodane przez Troskliwy, w dniu 11.01.2014 r., godz. 16.53
Zeby oczyścić z zarzutow solidnych włodarzy,Nalezy zainteresować CBS ich praca i wynikami.Wyniki pokontrolne beda zaskakujące.A więc do dziela.
Dodane przez Anonim, w dniu 11.01.2014 r., godz. 22.34
A Stolarska jak się nie broniła tak się nie broni!
Brązowe języki
Dodane przez ..., w dniu 12.01.2014 r., godz. 06.53
Jarosław Kaczyński: "UKŁAD PANUJACY" - to jest coś szerszego niż układ rządzący" - SZAŁAJDA - "samorządowo-urzędniczo-prywatno-partyjno-medialny układ, żerujący na dobrach publicznych, charakteryzujący się nepotyzmem, hipokryzją i brakiem jakichkolwiek zahamowań w dążeniu do zapewnienia sobie i swoim towarzyszom nieograniczonego dostępu do władzy, stanowisk i przywilejów." Aż dziwi to, że inne wyszkowskie mendia sprawę kontrowersyjnej POżyczki POtraktowały bardzo marginalnie.
do "..."
Dodane przez Lokis, w dniu 12.01.2014 r., godz. 22.31
Jest tak dlatego, że wszystkie inne media są opłacane przez "władzunię" w taki lub inny sposób. Jak nie ogłoszenia całostronicowe to ulotki, widokówki, plakaty. Wystarczy wziąć ostatnie gazety do ręki i widać gdzie idą pieniądze za ogłoszenia. W jednej gazecie całe strony ogłoszeń w innych NIC. Do tego organizacje różnych imprez np. rajdów rowerowych. Wszyscy słuchają tego samego tylko nie wszyscy słyszą to samo :)
Dodane przez TD, w dniu 13.01.2014 r., godz. 00.59
Gadowski: mamy takie dziennikarstwo, na jakie zasłużyliśmy. Nie pilnowaliśmy tej dziedziny, nie patrzyliśmy na ręce kapusiom, zdrajcom, obcemu kapitałowi...
Dodane przez C14, w dniu 13.01.2014 r., godz. 09.21
Rok wyborczy, znów zaczną się szmacić. Zleconko, kampania...
Dodane przez Samson, w dniu 13.01.2014 r., godz. 13.03
Panie Nowosielski i sztabie, skoro jest tak dobrze jak w niemieckiej gadzinówce piszecie, to dlaczego musicie się zadłużać na aż takie pieniądze? Tym bardziej, że nie widać tu jakiś specjalnych inwestycji. Czy to etyczne robić sobie kampanię zadłużając gminę?
Dodane przez yyy, w dniu 13.01.2014 r., godz. 14.24
Zmarnowane pieniądze na prywatną ulicę Stolarską.
Dodane przez Bożena, w dniu 13.01.2014 r., godz. 16.19
Półprywatną ulicę Stolarską, a na dodatek niepełnowartościową, bo ślepą ulicę. Ale nie dziwmy się mając takich speców od inwestycji jak sam Adaś M. Jak widać żadna z zapowiadanych inwestycji nie przyczyni się bezpośrednio do ściągnięcia do miasta inwestora strategicznego, który da ludziom pracę. Grzegorz zamierza zostawić swojemu następcy gminę wciągniętą w spiralę zadłużenia.
Dodane przez Iza, w dniu 13.01.2014 r., godz. 17.59
Jedne gazetki mają monopole na realizację ulotek, folderów, prospektów, pocztówek. To nic innego jak kupowanie sobie przez władzunię przychylnych opinii na własny temat. Jarosław Kaczyński nazwał to "układem panującym", wyszkowiacy "SZAŁAJDĄ". Oba określenia są bardzo trafne.
Dodane przez oobserwator, w dniu 14.01.2014 r., godz. 10.49
Jeśli w poprzednim i obecnym roku wydadzą ponad 20 milionów na drogi to władzunia powinna trochę kasy z Unii pozyskać aby efekt był większy. Wyszków jest coraz bardziej zakorkowany. A co brakuje w budżecie? W 2010 roku w budżecie dochody wynosiły 91 mln zł a w obecnym 96 mln zł czyli różnica niewielka. Obecna władzunia nie dba o gospodarkę w Wyszkowie i miejsca pracy. Porażka to zabranie 900 tysięcy z poprzedniego budżetu na kanalizację na Rybienku Nowym. Władzunia nie zauważyła spowolnienia gospodarczego szczególnie w branży budowlanej i zamiast pobudzać rynek inwestycjami np w infrastrukturę, kanalizację , wodociągi, w turystykę (chyba te pozyskane 0,5 mln nie przeznaczą na nowe stanowiska), wybudować ratusz i uporządkować ten chaos w centrum miasta i częste zmiany planów w tym obszarze. Władzunia buduje sobie drogi i chodniczki, można i tak ale co z pracą. Jeszcze jeden element, na który zwrócił uwagę Adam Mickiewicz. Wpłynęło ponad 150 wniosków, które zostały rozpatrzone negatywnie. Ciekawe czy w ogóle przeczytali te wnioski? Na sesjach o budżecie nie rozmawiają, o komisjach ludzie nawet jak zbiorą dużo podpisów nie sobą informowani i pewnie nie są zapraszani. Władzunie pewnie nie chce, żeby jej przeszkadzać, przy kawce przyklepują swoje inwestycje, żeby mieć się czym pochwalić przed wyborcami. Ile to z naszych podatków wybudowali. Liczę, że nowa ekipa, Marek Głowacki, Garbarczykowa czy inni pogonią tą władzunię.
Obudź się narodzie, zmiany są możliwe!
Dodane przez K, w dniu 14.01.2014 r., godz. 11.16
Owsiak zebrał sporo mniej. Ta tendencja będzie już normą. ludzie mają dosyć obłudy, fałszu, zbydlęcenia. Zmiany zachodzą na wielu frontach. Drugi to już rok kiedy nie dałam na lewactwo ani złotówki. Pomagam na wiele innych sposobów mając większą satysfakcję.
Dodane przez Lokis I, w dniu 14.01.2014 r., godz. 18.39
Nie zaglądał człowiek tu kilka dni i dowiaduje się, że ktoś przybrał sobie jego pseudonim. Tak dla wyjaśnienia informuję, że "Lokis" z dn. 12.01.2014 r., z godz. 22.31 to podróbka. Pocieszający jest w tym wszystkim fakt, że sam komentarz zawiera wiele prawdy.
Dodane przez Anonim, w dniu 14.01.2014 r., godz. 20.39
Ślepy na potrzeby mieszkńców Burmistrz remontuje ślepą ulicę Stolarską.Nie tędy droga mos panie.
ad Lokis I i Lokis
Dodane przez Golem, w dniu 14.01.2014 r., godz. 20.54
Jakaś gazeta organizuje gminie rajdy rowerowe?
Dodane przez Anonim, w dniu 14.01.2014 r., godz. 21.03
Widziały gały że na Stolarskiej teren kupowały.Za te pieniądze należało się zrobić coś dla ludzi a nie ślepą ulicę.
Dodane przez Observer, w dniu 14.01.2014 r., godz. 21.54
Ciekawostką w naszej otaczającej rzeczywistości jest fakt, że rząd, w naszej sytuacji samorząd, może zadłużać państwo/gminę lub powiat i nie ponosić z tego tytułu żadnej odpowiedzialności. Niekontrolowane zadłużanie się, a za takie uważam branie kredytów na spłatę innych kredytów, jest działaniem na szkodę samorządu i powinno być ścigane z urzętu. To tyle strona rządzących, bo inaczej rzecz się na w przypadku "ludu". Przykładowo kodeks spółek handlowych mówi, że za działanie na szkodę spółki grozi od 3 do 5 miesięcy. Kodeks karny określa, że za szkodę wielkich rozmiarów (powyżej 1 mln zł) grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Politykom łatwo zaciągać jest kredyty, niestety to my je spłacamy. Zlikwidować Straż Miejską i mamy już 700 000 na chodniki lub spłatę kretytu :)
Dodane przez O.N.A., w dniu 14.01.2014 r., godz. 22.11
Tylko w skorumPOwanym Wyszkowie przechodzą takie cuda. Prawie 2 mln na ślepą Stolarską, a tam gdzie stacja uzdatniania wody i produkcja spożywcza z mleka mamy stare betonowe płyty na jezdni, żużel i tony błota.
Przepraszam Lokisa za nick, już zmieniam :)
Dodane przez Lolos, w dniu 14.01.2014 r., godz. 22.33
Organizują pseudoportaliki "internetowo-burmistrzowe". Jeden rajd co to organizator się doliczyć nie może uczestników i z trzydziestu dwustu się zrobiło, drugi natomiast poskakać na BMX lubi za kasę z gminy.
Dodane przez Ja, w dniu 14.01.2014 r., godz. 22.53
Jak widać burmistrz celuje w elektorat wiejski, w końcu jego nazwisko mówi samo za siebie :) Chełpi się dobrym wynikiem w ostatnich wyborach, ale chyba wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że osiągnął go z powodu braku silnego kontrkandydata. "Czarny Bocian" nie był jeszcze na tyle opierzony żeby mu czymkolwiek zagrozić. Decyzja Mroza o niekandydowaniu ocaliła mu wtedy stołek, bo przecież wszyscy wiemy, że Nowosielski w bezpośredniej z nim konfrontacji poległ by z tą swoją śmieszną kampanią i wiejskim elektoratem w pierwszej turze.
do Lolos
Dodane przez Ja, w dniu 14.01.2014 r., godz. 22.59
Rajdziki POd gburmistrza Mroza i galę mordobicia POd Nowosielskiego. Na jesieni POwtórka z rozrywki, a może przy okazji jakiś POdszkolony za gminne pieniądze dresiarz POd jakąś dyskoteką doprowadzi kogoś do samobójstwa POprzez np. utopienie w zimnych wodach Bugu?
Więcej boksu i botoksu.
Dodane przez Bolo, w dniu 15.01.2014 r., godz. 15.14
Prymityw i gawiedź w dresach Nowosielski z Chodkowskim celują w swój elektorat.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta