Dziś jest 28 marca 2024 r., imieniny Anieli, Sykstusa

Camper – Cuprum

(Zam: 08.01.2014 r., godz. 19.36)

Cuprum Lubin zrewanżował się Camperowi Wyszków za porażkę w I rundzie rozgrywek I ligi siatkarzy i w ostatnią sobotę pokonał wyszkowską ekipę w jej własnej hali 3:2.

Spotkanie drugiej i trzeciej drużyny tabeli toczone było bezpośrednio o pozycję wicelidera I ligi. Początek należał do Campera. Wyszkowianie kontrolowali pierwszą partię od początku do końca. Dobrze funkcjonował blok, regularnie punktował Łukasz Kaczorowski. Gospodarze wygrali 25:18 i objęli prowadzenie w meczu.
W drugiej odsłonie od samego początku nieoczekiwanie przeważali lubinianie. Gospodarze razili nieskutecznością w ataku. Mimo ambitnej walki Camper musiał uznać wyższość gości i ostatecznie uległ 20:25.
Podobny przebieg miał trzeci set. Od początku przeważali goście, którzy utrudniali wyszkowskim siatkarzom życie potężnymi zagrywkami. Camper uległ 18:25, tym samym oddalając się od zwycięstwa w meczu.
W czwartej odsłony wyszkowianie odzyskali inicjatywę i od początku prowadzili. Tak jak w pierwszym secie, dobrze funkcjonował blok. Wyszkowianie kontrolowali przebieg partii i ostatecznie wygrali 25:22.
Tie break był niezwykle zacięty. Przez cały przebieg walka toczyła się punkt za punkt. Przy zmianie stron Camper prowadził 8:7. O zwycięstwie w secie ostatecznie zadecydowała walka na przewagi. Tę wygrał ostatecznie Cuprum 16:14, tym samym wygrywając 3:2 i utrzymując drugie miejsce w tabeli.
Camper Wyszków – Cuprum Lubin 3:2 (25:18, 20:25, 18:25, 25:22, 14:16)
Camper: Konrad Woroniecki, Łukasz Kaczorowski, Sebastian Wójcik, Paweł Pietkiewicz, Dariusz Szulik, Waldemar Świrydowicz, Adrian Stańczak (libero), a także: Dominik Zrajkowski, Tomasz Rutecki, Jakub Urbanowicz, Maciej Główczyński.
Następne spotkanie wyszkowianie rozegrają już po Nowym Roku. Ich rywalem w sobotę 4 stycznia będzie Pekpol Ostrołęka.