Dziś jest 18 kwietnia 2024 r., imieniny Bogusława, Bogumiły

Camper pokonał Avię

(Zam: 18.12.2013 r., godz. 16.15)

W ostatniej kolejce rozgrywek I ligi siatkarzy Camper Wyszków efektownie pokonał ekipę beniaminka ligi, Avii Świdnik, 3:1. Dzięki zwycięstwu za trzy punkty wyszkowska drużyna zrównała się punktami z trzecim w tabeli KPS-e Siedlce.

Spotkanie z Avią zostało rozegrane w sobotę 7 grudnia w hali sportowej WOSiR w Wyszkowie. Zdecydowanymi faworytami spotkania byli podopieczni trenera Jana Sucha, jednak należało pamiętać, że drużyna ze Świdnika również potrafi napsuć dużo krwi teoretycznie silniejszym rywalom (przykładem może być pięciosetowy bój z Pekpolem, jaki Avia stoczyła w poprzedniej kolejce). Wyszkowianie rozpoczęli spotkanie w składzie: Konrad Woroniecki, Łukasz Kaczorowski, Sebastian Wójcik, Paweł Pietkiewicz, Dariusz Szulik, Waldemar Świrydowicz oraz Adrian Stańczak (libero). Już pierwszy set pokazał, że nie wolno lekceważyć rywali. Avia dobrze weszła w mecz, przez długi czas prowadząc z Camperem dwoma, trzema oczkami. Wyszkowianie mieli problem z ominięciem szczelnego bloku rywali, ci ostatni z kolei bezlitośnie wykorzystywali wszystkie nadarzające się do kontry okazje. W obliczu dobrej postawy gości, trener Such zdecydował się na zmiany. W połowie seta na parkiecie pojawili się Jakub Urbanowicz i Tomasz Rutecki, którzy zmienili odpowiednio Wójcika i Kaczorowskiego. Gra Campera stała się bardziej stabilna, jednak przewagę przeciwników udało się zniwelować dopiero w samej końcówce. Duża w tym zasługa Kaczorowskiego, który chwilę wcześniej powrócił na pakiet. Po emocjonujących wymianach, seta na swoim koncie zapisali ostatecznie wyszkowianie, wygrywając 25:23.
Drugi set również lepiej rozpoczęli goście. Avia szybko wyszła na kilkupunktowe prowadzenie. Świdniczanie nadal straszyli siatkarzy Campera blokiem. Wyszkowianie odgryzali się natomiast skutecznymi atakami Kaczorowskiego i Główczyńskiego. Niestety było to za mało na zwycięstwo. Mimo ambitnej walki do ostatniej piłki, gospodarze musieli uznać wyższość rywali, którzy wygrali drugą partię do 22.
Set numer trzy rozpoczął się dla odmiany od dobrej gry gospodarzy. Camper wypracował sobie dwa punkty przewagi, którą utrzymywał przez dłuższy czas. W połowie partii gra wyszkowian nieoczekiwanie stanęła, rywale zaliczyli długą serię wygranych akcji, dzięki czemu wyszli na wysokie prowadzenie (20:16). Wtedy na parkiecie w ekipie Campera pojawił się Jakub Urbanowicz. Młody przyjmujący, do spółki z Pawłem Pietkiewiczem, podnieśli gospodarzy z kolan. Skuteczne ataki na kolejnych kontrach pozwoliły podopiecznym trenera Sucha na doprowadzenie do remisu po 21. W bardzo zaciętej kocówce, więcej zimnej krwi zachowali gospodarze i ostatecznie wygrali 25:23, wychodząc tym samym na prowadzenie w całym spotkaniu.
Czwarty, a jak się później okazało jednocześnie ostatni, set był mówiąc typowo piłkarskim żargonem „grą do jednej bramki”. Co prawda do pierwszej przerwy technicznej goście próbowali jeszcze stawiać jakiś opór, jednak po niej załamali się całkowicie. Camper zdobywał punkt za punktem, wśród nich wiele po asach serwisowych. Dwoma punktowymi zagrywkami z rzędu partię i jednocześnie cały mecz zakończył również Bartosz Zrajkowski. Camper rozbił Avię 25:13, a tym samym wygrał spotkanie 3:1.
Najlepszym siatkarzem meczu (MVP) wybrano Jakuba Urbanowicza, który powoli zaczyna stawać się „jokerem” trenera Sucha.
Camper Wyszków – Avia Świdnik 3:1 (25:23, 22:25, 25:23, 25:13)
Camper: Konrad Woroniecki, Łukasz Kaczorowski, Sebastian Wójcik, Paweł Pietkiewicz, Dariusz Szulik, Waldemar Świrydowicz oraz Adrian Stańczak (libero), a także: Jakub Urbanowicz, Bartosz Zrajkowski, Tomasz Rutecki, Maciej Główczyński.
AGH 100RK Kraków – Kęczanin Kęty 3:2
Ślepsk Suwałki – KPS Siedlce 3:1
MKS Będzin – Stal Nysa 3:0
Pekpol Ostrołęka – Krispol Września 3:2
Cuprum Lubin – TKS Tychy 3:0
W najbliższą środę (11 grudnia), Camper rozegra kolejne spotkanie w ramach rozgrywek Pucharu Polski. Wyszkowska ekipa zmierzy się w Siedlcach z miejscowym KPS-em. W pierwszym z dwóch spotkań V rundy PP, MKS Banimex Będzin pokonał Cuprum Lubin 3:1. Jeśli Camper wygra z KPS-em to awansuje do VI rundy Pucharu, w której do rywalizacji włączają się drużyny z PlusLigi (z miejsc 7-12 w ostatnim sezonie). W sobotę (14 grudnia) Camper rozegra z kolei następne spotkanie ligowe. Wyszkowska ekipa podejmie we własnej hali Krispol Września. Początek spotkania o godzinie 18.00.