Dziś jest 26 kwietnia 2024 r., imieniny Klaudiusza, Marzeny

Bug na fotelu lidera

(Zam: 20.11.2013 r., godz. 16.59)

W sobotę 9 listopada w Przasnyszu odbyło się starcie miejscowego MKS-u z Bugiem Wyszków, w ramach rozgrywek grupy północnej, mazowieckiej IV ligi. Podopieczni trenera Krzysztofa Ogrodzińskiego wygrali 1:0, po pięknej bramce Mateusza Gołębiowskiego.

Pierwsza połowa spotkania należała do wyszkowian. Piłkarze Bugu stworzyli sobie kilka okazji bramkowych, jedną z nich wykorzystując w 15. minucie. Po dośrodkowaniu z lewego skrzydła piłka spadała w okolicach 11. metra wprost pod nogi nabiegającego Mateusza Gołębiowskiego. Pomocnik Bugu, który ostatnio błyszczy dobrą formą, bez zastanowienia uderzył futbolówkę z powietrza, a ta chwilę później załopotała w siatce bramki miejscowych. Do przerwy Bug powinien prowadzić jeszcze wyżej, niestety zabrakło skuteczności. Rywale ani razu nie zagrozili bramce Derejki.
W drugiej odsłonie mecz się wyrównał. Rywale byli bliscy zdobycia bramki dwukrotnie, w obu przypadkach po bardzo mocnych, ale na szczęście dla Bugu, minimalnie niecelnych strzałach z obrębu pola karnego. Wyszkowianie odpowiadali kontrami. Po jednej z nich w dobrej sytuacji Kowalczyk uderzył wprost w bramkarza. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie. Dzięki skromnemu zwycięstwu Bug utrzymał fotel lidera tabeli i na nim zakończył rundę jesienną.
MKS Przasnysz – Bug Wyszków 0:1 (0:1)
Bramka dla Bugu: M. Gołębiowski 15.
Bug: Ł. Derejko – M. Maciak, A. Wróbel, A. Chukwuemeka, Ł. Damętko – K. Skoczeń (85. – K. Kaput), Sz. Salwin, P. Augustyniak, M. Gołębiowski (80. – Ł. Szala) – J. Rejnuś (70. – D. Gałązka), Ł. Kowalczyk.
Najprawdopodobniej Bug rozegra pierwszą kolejkę rundy rewanżowej jeszcze w tym roku. Taką wolę wyraził Mazowiecki Związek Piłki Nożnej, którego włodarze chcą wykorzystać sprzyjającą tej jesieni aurę i tym samym zminimalizować ryzyko opóźnienia się terminu rozpoczęcia rundy wiosennej (tak jak miało to miejsce w tym roku, gdy z powodu zalegającego do połowy kwietnia śniegu, rozpoczęcie rundy przesunęło się o ponad miesiąc). W takim przypadku, w najbliższą sobotę (16 listopada), Bug rozegra w Sochaczewie spotkanie z miejscową Bzurą Chodaków. Wiosenne rozgrywki drużyna trenera Ogrodzińskiego zainauguruje natomiast szlagierowym starciem z Polonią Warszawa, na stadionie WOSiR w Wyszkowie.
Korona Ostrołęka – Wisła II Płock 1:2
Czarni Węgrów – Amator Maszewo 2:1
Mławianka Mława – MKS Ciechanów 1:2
Mazur Gostynin – Naprzód Skórzec 2:1
Błękitni Gąbin – Błękitni Raciąż 0:1
Ostrovia Ostrów Mazowiecka – Wkra Żuromin 4:1
Narew Ostrołęka – KS Łomianki 0:1
Polonia Warszawa – Bzura Chodaków 3:0