Dziś jest 23 kwietnia 2024 r., imieniny Jerzego, Wojciecha

Przebłysk z Bobrem

(Zam: 06.11.2013 r., godz. 16.49)

Piłkarze WKS-u Rząśnik nadal nie potrafią złapać formy w rozgrywkach Ligi Okręgowej. Podopieczni trenera Artura Salamona zanotowali jednak trzecią wygraną w sezonie, pokonując na stadionie w Wyszkowie Bobra Tłuszcz 1:0.

Przed meczem z Bobrem WKS zajmował ostatnie miejsce w tabeli, rywale natomiast lokatę numer trzy. Mimo dysproporcji punktowych, w pierwszej połowie WKS postawił faworyzowanemu rywalowi twarde warunki, nie pozwalając zawodnikom z Tłuszcza na stworzenie choćby jednej klarownej sytuacji podbramkowej. Zespół z Rząśnika kilkukrotnie odważnie zaatakował pole karne gości, żadna bramka jednak nie padła.
W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Nadal większe posiadanie piłki mieli goście, nic z tego jednak nie wynikało. W ostatnim kwadransie spotkania zawodnicy z Tłuszcza nieco się otworzyli i odważniej zaatakowali pole karne WKS-u. Zaowocowało to kilkoma niebezpiecznymi sytuacjami, z których jednak obroną ręką wyszła defensywa Rząśnika. Podopieczni trenera Salamona odpowiedzieli w 83. minucie akcją, która zadecydowała o losach meczu. Po przejęciu piłki w środkowej strefie boiska, na strzał zza pola karnego zdecydował się Piotr Ciemerych i z lekką asystą bramkarza wyprowadził WKS na prowadzenie. W końcówce piłkarze Bobra rozpaczliwie atakowali, wynik jednak nie uległ już zmianie.
WKS Rząśnik – Bóbr Tłuszcz 1:0 (0:0)
Bramka dla WKS: P. Ciemerych 83.
WKS: Ł. Rogulski – Ł. Abramczyk, P. Kulesza, D. Brejnak, P. Osowiecki – M. Krawczyk, Ł. Deptuła (62. – P. Ciemerych), B. Salamon, A. Nikodemski – G. Abramczyk (90. – P. Borys), Ł. Kamiński (73. – P. Todorowski).
W najbliższej kolejce rząśniczanie zmierzą się z Mazurem Radzymin. Mecz zostanie rozegrany w niedzielę 3 listopada na stadionie WOSiR w Wyszkowie. Start o godzinie 13.30. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy!