Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 13 lipca 2024 r., imieniny Ernesta, Małgorzaty50 lat w zdrowiu i chorobie

(Zam: 06.11.2013 r., godz. 16.13)

Czternaście par małżeńskich z gminy Zabrodzie świętowało w tym roku jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. Uroczystość odbyła się w sobotę 19 października.

Tegoroczne obchody pod hasłem „Jedna miłość – jedno życie” rozpoczęły się mszą św. w kościele parafialnym w Niegowie, którą w intencji par i ich rodzin odprawił proboszcz ks. Andrzej Rybicki. Później jubilaci przyjechali do Gminnego Ośrodka Kultury w Zabrodziu, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości.
– Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada lecz przez to kim jest, nie przez to, co ma – lecz przez to, czym dzieli się z innymi, powiedział Jan Paweł II. Państwo jesteście przykładem, że można przez wiele lat dzielić się sobą z drugim człowiekiem – zwrócił się do par wójt Tadeusz Michalik. – 50-lecie małżeństwa to wydarzenie, którym nie każda para może się poszczycić. Państwo mają to szczęście. Udane małżeństwo zależy od dwóch rzeczy: znalezienia odpowiedniego kandydata i bycia dla niego właściwą osobą. Przez te 50 lat daliście z siebie wiele, zarówno rodzinie, jak i całej zabrodzkiej społeczności. Dzisiaj, za to wam dziękuję.
Medalami okolicznościowymi przyznanymi przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego za wieloletnie udane pożycie małżeńskie zostali odznaczeni: Janina i Edward Chmiel z Zabrodzia, Honorata i Szczepan Chudy z Zabrodzia, Stanisława i Antoni Dąbrowscy z Niegowa, Maria Jadwiga i Ryszard Gajcowie z Niegowa, Janina Stanisława i Adam Jędrasikowie z Zazdrości, Janina i Jan Kłębkowie z Zabrodzia, Teresa i Stanisław Malinowscy z Adelina, Danuta i Henryk Oleksiakowie z Mostówki, Wacława i Marian Ostatkowie z Głuch, Marianna i Franciszek Perzanowscy z Choszczowego, Helena Julianna i Kazimierz Sołtysiakowie z Mostówki, Marianna i Marian Staśkiewiczowie z Przykor, Jadwiga Teresa i Józef Mieczysław Sykulscy z Młynarzy oraz Emilia Henryka i Stanisław Ziółkowscy z Basinowa. Wręczyli je: wójt T. Michalik, sekretarz gminy Agnieszka Sosnowska i zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Renata Wiśniewska.
Uroczystość zakończył toast, szczere odśpiewanie „Stu lat” oraz wspólny obiad i występy artystyczne Koła Gospodyń Wiejskich z Zabrodzia i zespołu Pro-Arte z Wołomina.
A.B.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta