Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 17 lipca 2024 r., imieniny Aleksego, BogdanaBędzie Armagedon, ale najpierw remont

(Zam: 30.10.2013 r., godz. 15.59)

To już pewne – ruch tranzytowy niebawem znów zaleje Wyszków. Objazdy spowodowane remontem mostu Grota w Warszawie będą wiodły przez nasze miasto. Zarządca ul. Kościuszki zdecydował się szybko ją wyremontować, by zdążyć przed naporem ciężkiego ruchu.

Choć ruch na ul. Kościuszki (droga krajowa) jest intensywny, a jej stan opłakany, zarządca drogi Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie kwapiła się z przebudową tłumacząc się brakiem pieniędzy. Dziś jest wyraźnie pod ścianą, bo ciężkie samochody niebawem rozjadą i tak będącą w kiepskim stanie krajówkę. W ubiegłym tygodniu podczas konferencji prasowej lokalnej Platformy Obywatelskiej jej przewodniczący, zastępca burmistrza Adam Mróz poinformował o swoim spotkaniu z przedstawicielami GDDKiA i ich decyzji o wykonaniu remontu. Dzień później na konferencji prasowej w Urzędzie Miejskim powtórzył tę informację.
W poniedziałek 28 października wykonawca wszedł na teren robót. Będą to raczej prowizoryczne prace w stosunku do cały czas oczekiwanej gruntownej przebudowy ul. Kościuszki – GDDKiA zamierza bowiem sfrezować nawierzchnię, położyć 9-10 cm nakładki asfaltowej. Adam Mróz zadeklarował, że będzie namawiał przedstawicieli Generalnej Dyrekcji, aby przy okazji wymienili starą rurę kanalizacji deszczowej i zdewastowany chodnik przy internacie I Liceum Ogólnokształcącego. W trakcie robót ma być regulowanych 36 studzienek, wymienionych 250-300 m bieżących krawężnika. Najbardziej uciążliwe dla ruchu prace mają być wykonywane wieczorem i nocą.
GDDKiA zakłada, że muszą się zakończyć przed 8 listopada (piątek) – tego dnia bowiem most Grota w Warszawie ma być wyłączony z ruchu i objazdy uruchomione. Pisaliśmy już o takiej ewentualności miesiąc temu, choć jeszcze wtedy nie było ustalonej organizacji ruchu związanej z remontem trasy AK. TVN Warszawa wieszczył wtedy w tytule swojego materiału „Wielki remont trasy AK. Może być Armagedon”.
Wykonanie nakładki to rozwiązanie na krótko. Władz miejskie deklarują dalsze lobbowanie na rzecz przebudowy ul. Kościuszki wraz z wiaduktem. Zdaniem Adama Mroza ważne jest to, że swoją ważność utrzyma pozwolenie na budowę drogi.
J.P.

Komentarze

Dodane przez gbur, w dniu 30.10.2013 r., godz. 20.26
To teraz wypadałoby 8 listopada wyjść na Kościuszki i zablokować ten ruch tranzytowy, bo porządnej ulicy inaczej nie doczekamy się nigdy. jeśli tranzyt będzie szedł przez Wyszków, to wiosną ulica Kościuszki będzie wyglądała tak jak przed tygodniem
Dodane przez Iza, w dniu 30.10.2013 r., godz. 20.49
Dobre i to. Pierwszy artykuł w "Wyszkowiaku" i komentarze - skutecznie i w porę, uzmysłowiły władzy potrzebę działania. Dziękować z czujność.
Dodane przez Zdzich, w dniu 30.10.2013 r., godz. 21.59
Już teraz na Kościuszki mamy masakrę.
Dodane przez knur, w dniu 30.10.2013 r., godz. 22.58
Tylko dlaczego o remoncie dowiadujemy się dopiero w dniu rozpoczęcia prac ?
Dodane przez Jacek, w dniu 02.11.2013 r., godz. 08.46
Dlaczego Nowosielski utracił miliony na dokończenie "małej obwodnicy"? Jego czas już się skończył i teraz zajmuje się wypompowywaniem pieniędzy poprzez różne podejrzane imprezki.
Dodane przez Kong, w dniu 03.11.2013 r., godz. 16.56
Burmistrzu co z III etapem obwodnicy? Proszę POdać szczegóły tej niewybaczalnej wpadki. POnoć jesteśmy "liderem"
Dodane przez abc, w dniu 03.11.2013 r., godz. 18.20
Nowosielski i Mróz z PO mają mieszkańców Wyszkowa w wielkim poważaniu. Dla Hani, Nowaka z zegarkami i dyrekcji Generalnej w krótkim czasie załatwili rozjazd głównej ulicy naszego miasta.
Dodane przez Jacek, w dniu 04.11.2013 r., godz. 17.31
Niech mi ktoś wytłumaczy co to za zwyczaj wyprawianie przez burmistrza w baśniowej imienin dla dyrektorek przedszkoli. Kto za to płaci, on z własnej kieszeni, czy wypompowuje się gminne pieniądze?
Dodane przez Zdzich, w dniu 04.11.2013 r., godz. 18.48
Bezdomnych nie zaprosi, bo ci zazwyczaj nie chodzą głosować. Im wystarczy patykiem pisane, o ile maja dowód osobisty.
Dodane przez ..., w dniu 04.11.2013 r., godz. 22.07
U Grzesia, na imieninach...

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta