Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 17 lipca 2024 r., imieniny Aleksego, BogdanaOstrołęcka firma nawaliła

(Zam: 30.10.2013 r., godz. 15.58)

Gmina Wyszków ma spory kłopot z wykonawcą ciągu pieszo-jezdnego i kanalizacji deszczowej w Rybienku Leśnym. Firma Tyszmark-Pol nie dokończy robót, rozgrzebana inwestycja pozostanie na zimę, a sprawa prawdopodobnie oprze się w sądzie.

Przetarg na inwestycję przy ul. Powstańców (na odcinku od ul. Jagiellońskiej do Batorego) jeszcze w czerwcu wygrała firma Tyszmark-Pol Marka Tyszki z Ostrołęki, która zaoferowała wykonanie zadania za 954 656,05 zł. Konkurowało z nią aż dziewięć podmiotów, Tyszmark-Pol był najtańszy (gmina jako kryterium wyboru oferty zastosowała cenę).
Ostrołęcka firma miała zakończyć inwestycję do końca września, jednak wystąpiła o przedłużenie terminu o kolejny miesiąc – samorząd zgodził się na to, ale ten ruch nie dał większych rezultatów. Zastępca burmistrza Adam Mróz ocenia, że zaawansowanie prac w Rybienku Leśnym nie przekracza 40 proc.
- Firma w naszej ocenie nie zachowała należytej staranności, aby dotrzymać terminu zakończenia inwestycji – mówi.
Zaznacza, że Tyszmark-Pol nie przedstawił wymaganego przez gminę programu naprawczego.
- Poważnie rozważamy odstąpienie od umowy z tą firmą – komunikuje Adam Mróz. – Na razie nie potrafimy znaleźć wyjścia z tej sytuacji, nie widzimy szans, by firma wykonała prace.
Wprawdzie Tymszmark-Pol po raz kolejny wystąpił do gminy o wydłużenie terminu realizacji inwestycji, tym razem do 20 grudnia, ale już wiadomo, że samorząd się na to nie zgodzi. Zdaniem zastępcy burmistrza, ze względu na niuanse prawne, a także porę roku i przeznaczone pieniądze nie będzie łatwo znaleźć nową firmę, która podejmie się dokończenia robót.
- Wiosną wody gruntowe mogą podsiąkać i zniszczyć to, co jest już zrobione – mówi. – Solidaryzujemy się z mieszkańcami ze względu na utrudnienia, które napotykają. Zapewniam jednak, że płacimy wykonawcy tylko za prawidłowo wykonane i zafakturowane prace.
Samorząd spodziewa się, że firma Tyszmark-Pol skieruje sprawę do sądu. Na razie zalała Urząd Miejski stosem pism dotyczących inwestycji.
J.P.

Komentarze

Dodane przez Dron, w dniu 30.10.2013 r., godz. 21.13
Taki stan jak na zdjęciu ma pozostać przez całą zimę. A jak sobie ktoś w tym pierdol... zrobi krzywdę?
Dodane przez Sąsiad, w dniu 30.10.2013 r., godz. 21.45
To za nieuwagę dostanie od burmistrza reprymendę :) :) :)
Dodane przez Anonim, w dniu 30.10.2013 r., godz. 22.41
Znów głównym kryterium była cena. Wyszków nie ma dobrego gospodarza!
Dodane przez luka, w dniu 31.10.2013 r., godz. 13.36
Moim zdaniem nawaliła gmina
...
Dodane przez gery, w dniu 31.10.2013 r., godz. 14.34
Z całą surowością powinni wziąć się za bezmuzgowców urzędujących w gminie. To jest obraz braku wyobraźni i gospodarskiego podejścia do zadań umożliwiających prawidłową ocenę możliwości i skuteczności w sposobie realizacji inwestycji. Tyle lat, tyle spie...ych inwestycji nie nauczyło ich, że najgłupszym kryterium wyboru wykonawcy jest cena. Ile jeszcze potrzeba kasy, ile czasu zmarnowac, by ta oczywista prawda dotarła do ich biednych głów???!!! Myślę, że tak będzie zawsze. Chyba, że ktoś zacznie ich wreszcie rozliczać materialnie za niewydarzone i SZKODLIWE decyzje. A wtedy zobaczycie, że trzeba będzie namawiać delikwentów, by zgodzili się piastować tak ważne, społecznie funkcje.
Dodane przez tolo, w dniu 01.11.2013 r., godz. 16.52
chytry dwa razy traci
fontanny, kwiatki i parostatki
Dodane przez Asia, w dniu 03.11.2013 r., godz. 07.47
Wyszków zasługuje na więcej!!! Mamy kiepskich gospodarzy!
masakra
Dodane przez joł, w dniu 07.12.2013 r., godz. 15.41
szkoda gadac
pseudo brukarz
Dodane przez zcx, w dniu 21.08.2017 r., godz. 15.21
Ten pseudo brukarz nadal działa na rynku ostrołęckim, radzę omijać szerokim łukiem tego człowieka. W jego ekipie pracują ludzie którzy nie mają o niczym zielonego pojęcia a na pewno nie o brukarstwie - zresztą jak on sam. Na stronach www ogłasza się jako BRUKARZ i podaje tylko nr telefonu żeby czasem nie widniała tylko nazwa jego firmy.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta