Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 17 lipca 2024 r., imieniny Aleksego, BogdanaCzy nocne Polaków rozmowy są potrzebne?

(Zam: 30.10.2013 r., godz. 15.56)

Być może hasło zawarte w tytule dla każdego znaczy coś innego. Mnie kojarzy się z zatroskaniem o Ojczyznę i z dyskusjami na ten temat trwającymi nieraz do rana. Pamiętam to szczególnie z czasów studenckich.

W czasie studiów człowiek jest z jednej strony już prawie dorosły, choć przeważnie jednak do pełnej dorosłości trochę jeszcze brakuje, ponieważ przeważnie rodzice wspierają zarówno studia, jak i wszelkie życiowe kwestie finansowo. Z drugiej strony w tym czasie ma się przeważnie znacznie więcej swobody i możliwości poznawania świata, czy też kontaktu z różnymi środowiskami. W czasie moich studiów, których początek przypadał na tak zwany festiwal Solidarności (lata 1980-81) obracałem się w środowisku patriotycznym i żywo zainteresowanym sprawami polskimi. Nocne Polaków rozmowy toczyły się u nas przeważnie na tematy – „wejdą, czy nie wejdą” (dotyczyło Sowietów i czy zdecydują się zdusić militarnie Solidarność), jaka okupacja była gorsza – sowiecka, czy niemiecka, co powinniśmy dziś robić, żeby odzyskać niepodległość itp., choć nie brakowało również tematów o śmierci, granicach wolności, kosmosie i innych, niezwiązanych z bieżącą sytuacją Polski i Polaków. Te twórcze dyskusje pamiętam do dziś, zarówno tematy jak i osoby w nich uczestniczące. Dyskusje były bowiem prawdziwe, spontaniczne i wypływające z potrzeby serca. Pomimo konieczności pewnej dyskrecji w niektórych sprawach, część dyskutantów do których i ja należałem prowadziła bowiem podziemną, antykomunistyczną działalność, swoboda zarówno tematów, jak i stanowisk była duża.
Odnoszę wrażenie, że tamten czas, w którym tak dużo dyskutowało się o Ojczyźnie i jej sprawach wraca dziś. W moim przekonaniu jesteśmy na targowisku, wystawieni na sprzedaż. Kto nas kupi – Ruskie, czy Niemce, a może jakaś międzynarodowa korporacja ? A może otrząśniemy się z tego amoku i wejdziemy na ścieżkę rozwoju ? Rządzący twierdzą, że jesteśmy bezpieczni jak nigdy dotąd i mamy wspaniały okres prosperity (śpijcie, śpijcie Polacy, zajmujcie się ciepłą wodą w kranie, jak się obudzicie będzie już za późno). A z drugiej strony straciliśmy w ostatnich latach ok. 2 mln obywateli, przeważnie młodych, którzy emigrowali i nie zamierzają wracać, ponieważ nie mają do czego. Polki rodzą dzieci, ale nie w Polsce tylko w Londynie, a my w naszej Ojczyźnie mamy coraz mniej do powiedzenia, ponieważ jak nie Unia, to Ruskie, jak nie Ruskie, to Niemce krótko i bez dyskusji określają nasze priorytety i możliwości.
Dziś zanikają rozmowy, rośnie niechęć, czasem nawet nienawiść, rozpętywana przez rządzących i związane z nimi media. Niedawno zwolennik rządzącej partii miłości zamordował z zimną krwią pracownika biura poselskiego PiS w Łodzi i żałował, że nie udało mu się zamordować Jarosława Kaczyńskiego. Prowadzona od lat kampania nienawiści przeciwko PiS zebrała krwawe żniwo. Kto następny do zabicia? Wyznaczy go czołowy reprezentant partii miłości Stefan Niesiołowski, a może medialni celebryci – Kubuś Wojewódzki lub Tomaszek Lis? Mamy do czynienia ostatnio z medialną kampanią ze strony głównych mediów przeciwko Kościołowi katolickiemu w Polsce pod pretekstem walki z pedofilią w kościele. Temat problemu pedofilii w kościele jest wałkowany wszędzie i ma rangę wydarzeń o najwyższym międzynarodowym znaczeniu. A problem pedofilii dotyczy ok. 40 proc. homoseksualistów, a jedynie ułamek procenta księży. Dlaczego nie ma w mediach problemu pedofilii w środowiskach pederastów? Kto o tym decyduje, że problem pedofilii w Kościele katolickim staje się nagle zagadnieniem rangi najwyższej ? Czy decyzję podejmują Michnik, Urban, Walter, Solorz, czy nad nimi ktoś jeszcze stoi ? Te pytania stawia sobie każdy logicznie myślący człowiek. Medialne kampanie nienawiści mają dzielić społeczeństwo i rzeczywiście doprowadzają do bardzo głębokich podziałów, a także do tego, że Polacy nie rozmawiają ze sobą. Nie możemy jednak tego stanu akceptować i uważać za normalny. W imieniu Klubu Gazety Polskiej w Wyszkowie zapraszam na spotkanie z nietuzinkowym publicystą i pisarzem Rafałem Ziemkiewiczem. Odbędzie się ono w bibliotece miejskiej 13 listopada o godz. 19.00. Będziemy rozmawiać o Polsce. Temat spotkania – „Nadchodzący przełom w Polsce i perspektywy jego sukcesu”. Liczę na to, że spotkanie będzie inspirujące do dyskusji nie tylko w czasie jego trwania, ale będzie prowadzić do dalszych dyskusji, a nawet nocnych rozmów Polaków, które według mnie są bardzo potrzebne.
Marek Głowacki

Komentarze

Panie Głowacki,
Dodane przez 101, w dniu 30.10.2013 r., godz. 19.21
z tych Waszych rozmów to coś konkretnego wynika?
Dodane przez Iza, w dniu 30.10.2013 r., godz. 20.32
Ja ci odpowiem - wynika. Naród się budzi, a platformie spada POparcie. To nieodwracalny proces.
Dodane przez Pipi, w dniu 30.10.2013 r., godz. 22.17
Kto steruje burmistrzem Mrozem?
Dodane przez Anonim, w dniu 30.10.2013 r., godz. 22.44
on jest szefem :)
do 101
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 31.10.2013 r., godz. 07.45
Czasem wynika, czasem nie. Jak to z rozmów. Uważam jednak, że zatomizowanie spoleczeństwa to główny sukces dzisiejszych rządów Donalda Tuska. Mamy najczęściej relacje obywatel - media, czyli z grubsza to co wylewa się z ekranu telewizorka. A wylewa się totalna manipulacja w stylu goebelsowskim. Jednostka ma małe szanse, żeby się przed tym obronić. Za mało mamy organizacji społeczeństwa, za mało rozmów i ogólnie rzecz biorąc komunikacji, która w prosty sposób obnaża manipulacje rządzących. Oczywiście to tylko jeden z tematów.
Dodane przez Iza, w dniu 31.10.2013 r., godz. 21.40
Jak beznadziejnie przy Panu wypada Nowosielski, o innych elitach nie wspominając. Pamiętam jego kampanię, kiedy chwalił się studiami prawniczymi i pracą w kancelarii w Niemczech. Wyszedł z tego dobry kabaret przy udziale Andrzejewskiego. Jakie były lata młodości naszego burmistrza? Może kiedyś sam nam o wszystkim opowie? :)
Dodane przez Zołza, w dniu 01.11.2013 r., godz. 18.24
Obecne niewiele różnią się od tamtych. Zmieniły się tylko metody.
Dodane przez Miłośnik deskorolki, w dniu 01.11.2013 r., godz. 19.56
Ludzie ograniczają się do siebie samych, widzą czubek własnego nosa, własne sprawy i nic po za tym. Nie chcą docierać do innych alternatywnych informacji, poprostu niechce się im z lenistwa. Myślą że jak jest tyle różnych telewizji i to co tam mówią, to prawda, myślą że jak jest XXI wiek to nie może być kłamstwa w mediach. Ludzie są mega egoistami. Sprawy kraju, Ojczyzny traktują jako nie swoje, nie warte angażu, nie warte nawet dyskusji. Wiem, że to co pisze nie jest nowością. Ciężko jest przekonać egoistę. Najlepszym lekarstwem na egocentryka obywatela jest zderzenie ogólnie mówiąc systemu III RP z jego sprawami na których ciągle traci.
do Miłosnika deskorolki
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 02.11.2013 r., godz. 06.36
Zgadzam się z tą diagnozą. Dodam tyle, że zauważam dwa modele tej obojętności. Jeden wychodzący z biedy. Ludzie ledwie wiążący koniec z końcem są tak utłuczeni, że ich horyzontem jest jedynie dzień powszedni i walka o przeżycie. Sprawy Ojczyzny to jakaś abstrakcja. Drugi wychodzacy z dobrobytu. Tym ludziom z kolei wydaje się, że złapali Pana Boga za skarpetki, zawsze im będzie dobrze i Ojczyzna nie jest im do niczego potrzebna. Publicysta, pan Rafał Ziemkiewicz, który niedługo będzie gościł w Wyszkowie obie te postawy określa mianem "polactwa". Postawa ta to nie zauważanie prostej zależności między pomyslnością i bezpieczeństwem Ojczyzny, a pomyslnością i bezpieczeństwem obywateli. Ostro okresla to dylemat - "albo patriota, albo idiota" - kto nie rozumie tej zależności ten jest idiotą.
Dodane przez Wlad, w dniu 02.11.2013 r., godz. 07.51
Również tu na komentarzach Wyszkowiaka jakaś sfrustrowana POlitycznie osoba "ostrzegała" o możliwości spadnięcia nam na głowę "zabłąkanej kostki" brukowej. W kościele. Panie Marku, niewiele się zmieni kiedy w małych Ojczyznach będą rządzić ci sami ludzie, którzy rujnują i wyprzedają kraj. Odzyskajmy samorządy, odbierzmy je hipokrytom i nepotom wszelkiej maści i przynależności. Wybory za rok, jest więc czas na ich rozliczenie.
Choroba kesonowa
Dodane przez Zdzich, w dniu 02.11.2013 r., godz. 17.45
U nas, czołowi wyszkowscy "intelektualiści" nocne rozmowy przepędzają na pitoleniu o zamulonych parowcach spod Broku. Para w gwizdek, a tymczasem teren PO rubelplacu przeszedł gminie koło nosa, bo przez 10 lat współrządząca w mieście PO nie POtrafiła zainicjować tam wybudowanie choćby bloków TBSu, a była taka możliwość. O tym POdyskutujmy.
Dodane przez swojak, w dniu 02.11.2013 r., godz. 23.55
Widzisz Zdzichu, jedni nocne rozmowy wiodą o parowcach, inni podniecają się tym co wymyśli nowego Maciarewicz w swoim kabarecie zwanym "ZESPOŁEM".
do Wlada
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 03.11.2013 r., godz. 06.25
W mojej ocenie III RP od samego poczatku była republiką kolesi. Składła się na to postsowiecki, esbecki biznes i banki, a także merdia.Do tego dołożyło się zjawisko określane przez Ziemkiewicza jako "polactwo", czyli rozpowszechniona u nas postawa i mentalność małych cwaniaczków, którzy zajmują się jedynie tym, żeby coś szarpnąć dla siebie. Oczywiście mając przy tym pełne usta o służbie poświęceniu dla spraw publicznych. Tego typu postawy niestety dominują również u nas w Wyszkowie. Wytworzony u nas układ władzy jest tej chwili półmafijny. Niewątpliwie jedynie aktywność obywatelska może to zmienić. Z pewnością dyskusje na forum Wyszkowiaka i późniejsza aktywność internautów "w realu" może się do tego przyczynić.
PiS-iorskia nowomowa
Dodane przez aaa, w dniu 03.11.2013 r., godz. 10.18
Panie Głowacki, pod pozorem intelektualisty uprawia Pan nic innego jak PiS-iorską nowomowę. Nikt inny nie podzielił Polaków na prawdziwych i nieprawdziwych jak PiS z chorym prezesikiem na czele. Niewiele jest organizacji tak pazernych i obłudnych jak Kościół, który w imie Boga wykorzystywał przez wieki zwykłych ludzi po to by groamdzić majątki. I wcale nie uwazam, ze media ojca dyrktora swiecą przykładem obiektywizmu. Przemawia przez Pana ślepa i bezkrytyczna nienawiść a układa Pan do tego ideologię umęczonej i prześladowanej grupy społeczeństwa.
Dodane przez Zdzich, w dniu 03.11.2013 r., godz. 11.07
Co POwiesz o utracie terenu po rubelplacu, dlaczego nic tam nie powstało choć mogło? Co do Macierewicza to przypomnę, że podczas wyszkowskiego spotkania z nim sala w Hutniku pękała w szwach. Ty pacjencie z Pułtuskiej zorganizuj sPOtkanie np. z Niesiołowskim w tej samej sali, dobrze będzie przyjrzeć się jego wyszkowskiej widowni.
Jedyne co PO-trafi wyszkowska PO - to opluwać kościół.
Dodane przez Jan4P, w dniu 03.11.2013 r., godz. 12.22
Tu nie ma pozorów, Pan Głowacki jest intelektualistą w odróżnieniu od niedoszłego "senatora" Mroza, który POmimo zdobytego "naprędce" wykształcenia jest mniej niż mierny. Wystarczy obejrzeć wideo, gdzie dopadnięty przez portal TUBA Wyszkowa, w stresie mało co nie wyrwał sobie palca z obrączką. POcił się przy tym strasznie... Masz trollu jakieś rzeczowe argumenty, jak nie to uciekaj na nowokomucha... Zdzichu strzał w dziesiątkę z tym POmysłem sPOtkania wyszkowskiego zaplecza PO. Otworzyłby je chory z pazerności przewodniczący... Panie Głowacki, tych wyszkowskich cwaniaczków, którzy tylko czekają aby coś wyszarpać POd siebie jest całkiem sPOro. Szałajda opanowała PWiK (łącznie z Sobczakiem, Mrozem, kacykiem Z. Wiśniewskim, Jastrzebską); Hutnik z "cieciem" Kowalskim; WOSiR z braciszkiem kacyka PZPR M. Wiśniewskim; TBS z Siekierskim; Radę z jej przewodniczącym Chodkowskim. POliczmy ich tzw. "Dobra Osobiste" wynikające z przynależności do "układu rządzącego". Niech wszyscy wiedzą ile ta miernota nas kosztuje. P.s. Administratora proszę o temperowanie trolla, kiedy jeszcze raz zacznie opluwać Kościół
Dodane przez O.N.A., w dniu 03.11.2013 r., godz. 14.03
POziom adwersarzy jest żałosny i śmieszny. Niech dalej opluwają Kościół (niech też maja odwagę się POd tym POdpisać). Z tego co wiem księża nie kandydują, za to oni tak. Wiem, że ręka POdniesiona na Kościół uschnie.
do aaa
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 03.11.2013 r., godz. 16.11
Posługuje się Pan/Pani zmanipulowaną, kłamliwą wypowiedzią pani Kolendy Zalewskiej, dziennikarki z TVN. Jarosław Kaczyński podczas jednego z Marszów Pamięci nie mówił nic o żadnych "prawdziwych" Polakach, a na drugi dzień w mediach mętnego nurtu aż huczało i wszyscy powtarzali tę jego rzekomą wypowiedź. Był jednak mały problem - chociaż wystąpienie było nagrywane i filmowane nikt nie mógł znaleźć takich słów. Wystawia sobie Pan/Pani nie najlepsze świadectwo uczestnicząc w takich manipulacjach i powtarzając te kłamstwa.
Czy wyszkowski PiS to grupa krętaczy?
Dodane przez Zniesmaczony, w dniu 03.11.2013 r., godz. 16.55
Sobczak też uczestniczy w tym podziale łupów. Koniec świata. Mówi co innego robi co innego. Szef PiS powiatu wyszkowskiego to jednak dno. Sobczak inni na twoim miejscu zapadliby się pod ziemie. Tak robić z gęby cholewę. Wstyd, wstyd i jeszcze raz wstyd.
Dodane przez abc, w dniu 03.11.2013 r., godz. 18.12
Muszę się zgodzić z Janem. Nasze PWiK to taki KGHM w pigułce gdzie chłopaki pod czujnym okiem Nowosiela, rozdzielają polityczną kasiorkę. Czas pogonić partyjki i Nowosielaka, który zachowuje się jak Tusek.
Dodane przez Wanda, w dniu 03.11.2013 r., godz. 18.34
Tyle się mówi o politycznej korupcji na Dolnym Śląsku, a przecież podobne mechanizmy funkcjonują także w Wyszkowie. Stołkiem za poparcie zapłacił Nowosielski Wiśniewskiemu. Inaczej zatrudnienie tego pseudoeksperta nie miało żadnego racjonalnego uzasadnienia. Jakim ten pan jest fachowcem, możemy wywnioskować z jego kompromitujących go wypowiedzi. Przed wyborami samorządowymi temat powróci, a słynna "reprymenda" obróci się przeciwko tym, którzy nie widzieli w całej tej chorej sytuacji problemu i nie potrafili zamknąć właściwie sprawy. Panowie: Mróz, jako przewodniczący Rady Nadzorczej i Nowosielski, jako główny "nadzorca" nawet w najmniejszym stopniu nie zagrozili "dobrom osobistym" wiceprezesa Wiśniewskiego, ochronili jego stołek nie podejrzewając, że taką postawą jeszcze bardziej podcinają swoją własną, topniejącą pozycję. Będzie im to ujemnie procentować do końca.
Dodane przez JOW, w dniu 03.11.2013 r., godz. 21.53
Czołowy opozycjonista w powiecie - Sobczak, coś niechętnie spogląda na niesprawiedliwość w gminie. To się nazywa hipokryzja. Jego milczenie w sprawie afery w PWiK, jest ciosem w oblicze wyszkowskich struktur Prawa i Sprawiedliwości. Zgadza się "abc", czas pogonić te POsadkowe partyjki i Nowosiela. Nowy system Jednomandatowych Okręgów Wyborczych (JOW) ułatwi nam to zadanie. Nie będą potrzebne partie ani przekroczenie 5% progu wyborczego. Zasada będzie jedna -w jednym okręgu wygra jeden - najlepszy!
Hipokryta Sobczak
Dodane przez A. Z., w dniu 04.11.2013 r., godz. 11.37
A ja temu hipokrycie Sobczakowi wierzyłem. Sobczk postępujesz jak ostatni ..... Mamona cię zaślepiła. To już ci za mało płatnch posadek w biurach poselskich. Nie masz prawa oceniać kogokolwiek. Jeżeli cały wyszkowski PiS prezentuje taki poglądy to czas naświetlić wyborcom z kim mamy wątpliwa przyjemność.
Dodane przez Chef, w dniu 04.11.2013 r., godz. 14.26
Panie Waldku pan się nie boi, cały Lucynów za pańskim PiSem stoi!
do Marek Głowacki i Jan4P
Dodane przez aaa, w dniu 04.11.2013 r., godz. 16.05
Niech Pan mnie nie rozśmiesza tymi zarzutami. Ja nie nawiązuję do wypowiedzi Pani Kolendy Zalewskiej i jednego z wystąpeń wodza Jarosława, ale do całości postepowania PiS. (proszę czytać ze zrozumieniem drogi INTELEKTUALISTO) :))))))
do Jan4P
Dodane przez aaa, w dniu 04.11.2013 r., godz. 16.09
O widzę, że "prawdziwy" katolik przelał miłość do bliźniego na forum.
do Marka Głowackiego
Dodane przez Anonim, w dniu 04.11.2013 r., godz. 16.56
Obszernie komentuje Pan stan władzy w gminie. A jak Pan ocenia sytuację w starostwie?
Dodane przez Zdzich, w dniu 04.11.2013 r., godz. 18.41
Ja się wyPOocę. Wolę na stołku Pągowskiego z Bocianem, od Mroza z Sobczakiem. Tyle mojego.
do Zdzicha za godz.18.41
Dodane przez Anonim, w dniu 04.11.2013 r., godz. 20.41
Zdzichu, mam wrażenie, że albo jesteś kolegą Pągowskiego i Bociana albo ich w ogóle nie znasz
Dodane przez O.N.A., w dniu 04.11.2013 r., godz. 20.53
Oj panowie, kaski na głowy! Zaraz zaczną fruwać "zabłąkane kostki". Ten "golas" z Pułtuskiej, do żadnego się jeszcze koryta nie załapał, to chce swoim niewyparzonym ryjem sobie na nie zasłużyć. Wizytówka wyszkowskiej PO.
Przytulał i pieścił genitalia Chrystusa. Poseł PiS obużony!
Dodane przez TD, w dniu 04.11.2013 r., godz. 21.26
Na Onecie można znaleźć artykuł POd takim tytułem. Treść doskonale oddaje to, co z naszym krajem robią POmioty POkroju Trolla z Pułtuskiej. Co na to nasz świętojebliwy? " Od 7 września w warszawskim Centrum Sztuki Współczesnej prezentowana jest wystawa "British British Polish Polish: Sztuka krańców Europy, długie lata 90. i dziś". Składa się na nią m.in. film Jacka Markiewicza - "Adoracja Chrystusa" z 1993 roku. Na filmie nagi Markiewicz leży obok figury obnażonego Chrystusa na krzyżu. Przytula go, ociera się o niego genitaliami oraz pieści." Rząd PO-PSL wspiera i sPOnsoruję tę "sztukę"
Dodane przez Zdzich, w dniu 04.11.2013 r., godz. 21.56
Nie znam Pągowskiego i Bociana, wiem co nieco o Mrozie i Sobczaku. To mi wystarczy, wybieram mniejsze zło? Jak coś wiesz to POdPOwiedz
Dodane przez Moher, w dniu 04.11.2013 r., godz. 22.24
Niech POdobni temu "artyście" głosują na PO. Kto szmaci naszą Ojczyznę? Chodkowski jest z PO!
wPolityce
Dodane przez TD, w dniu 04.11.2013 r., godz. 22.33
"Liczba patologii, jakie targają partią rządzącą, przekroczyła już stan alarmowy nawet w oczach tak sympatyzujących wcześniej z władzą ekspertów, jak Aleksander Smolar, który pozwolił sobie na ostatnio na uszczypliwości pod adresem Donalda Tuska, sugerując w TVN24 (sic!), że winę za korupcję na najwyższych piętrach władzy w PO premier zwali tradycyjnie już na - PiS."
Dodane przez ..., w dniu 04.11.2013 r., godz. 23.25
Słyszał ktoś jakieś protesty w tej sprawie? Można by się ich sPOdziewać z ust Wojtka. Ale on milczy, gdy jego rząd opłaca takie spektakle. Dziwne.
Dodane przez Zen, w dniu 04.11.2013 r., godz. 23.45
POlacy sami się szmacą.
PiS-owi w żłoby dano
Dodane przez Arkadiusz Sowiński, w dniu 05.11.2013 r., godz. 06.26
Podjęcie pracy w przechowalni politycznej (PWiK) przez Sobczaka świadczy tylko o tym, że wyszkowski PiS wspiera i dalej ma zamiar wspierać dotychczasowy układ polityczny. Jest im z tym dobrze, czerpią z tego profity - chociażby Sbczak, Warpas i inni. Nic to, że miasto jest źle zarządzane, samorząd jest tylko dla bogatych i działa na korzyść bogatych mainpulując pozostałymi. PiS to akceptuje a jego działacze czerpią z tego osobiste profity. I tak historia opozycji zatoczyła koło - opozycja nie istnieje, opozycja zaprzedała się za przysłowiową "michę". PiS z Sobczakiem na czele sprzedali pokładane przez społeczeństwo nadzieję za dostęp do koryta tak jak dawna opozycja z Wałęsą na czele dogadała się komunistami oszukując społeczeństwo. Jeżeli w Wyszkowie PiS miałby coć znaczyć to uważam że należy osobników typu Sobczak i jemu podobni z PiS-u wyeliminować. To tak ku rozwadze członków PiS.
do aaa
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 05.11.2013 r., godz. 06.51
Staram się oczywiście rozumieć kontekst każdej wypowiedzi. Różnimy się jednak zasadniczo w ocenach naszej rzeczywistości. Mówi Pan, że przemawia przeze mnie ślepa i bezkrytyczna nienawiść. Może Pan to uzasadnić jakimś cytatem z mojej wypowiedzi ? Czy świadczy o tym fakt zauważenia przeze mnie emigracji 2 mln Polaków z naszego raju III RP, czy może odnotowanie wściekłego ataku na nasz Kościół realizowanego w ostatnich tygodniach przez media mętnego nurtu ? A może inna sprawa ?
Dodane przez Bożena, w dniu 05.11.2013 r., godz. 08.11
Czy na kogoś tu działa straszenie Prezesem, albo próba deprecjacji Macierewicza? Chyba nie, prezes jest klasa w sobie a Macierewicz skutecznie ośmiesza rządowych ekspertów od brzozy (pancernej) Nic tu ME nie wskórasz. Dajesz tylko dowód, że w dyskusji nie masz żadnych argumentów. Jak ci się nudzi, to ściągnij razem z Chodkowskim do Wyszkowa ten film Markiewicza. Przyjrzałabym się waszej widowni.
Szałajda - klub oburzonych :)
Dodane przez Wanda, w dniu 05.11.2013 r., godz. 09.27
Ubawiła mnie lektura dzisiejszego "Wyszkowiaka". Kto by POmyslał, że słowo "Szałajda" tak skutecznie wystraszy naszych burmistrzów. Tak burmistrzów, bo Warpas zdaje się, został do swej roli wydelegowany przez resztę, która nie chciała narażać się na POśmiewisko. Powoływania się na art. 212, który czeka, uwaga!, POdpisany przez wszystkie kluby parlamentarne na delegalizację. Jest wbrew prawom człowieka i demokratycznej wolności słowa. Panika Pokazuje, kim ów pan jest w rzeczywistości. Słowem nie zająknął się, kiedy nicpoń ME notorycznie opluwa prezesa Kaczyńskiego, ośmiesza Macierewicza i w ogóle rzuca błotem na wszystko co związane z PiS albo Kościołem. Dziwi mnie ten brak zaangażowania w tej sprawie. Zabolała jakaś nieokreślona do końca "Szałajda". Świetnie, zamieszanie wokół tego jeszcze bardziej otworzy ludziom oczy na to, z kim mamy do czynienia. Wcielę się panie podrzędny POlityku z Prawa i Sprawiedliwości w role Kasandry. Pański POlityczny koniec jest nieuchronny, a pańscy zleceniodawcy nigdy już nie będą mieli przy budżetowym korycie tak dobrze jak teraz. Wszyscy doskonale zdajecie sobie z tego sprawę. Pańską Postawę "chłopcze" odbieram jak tchórzostwo i zapowiadam, że do końca wytrwale będę krytykowała wszystkie wasze urzędnicze "Pomyłki". Reakcją na burdel w PWiK POkazaliście (łącznie z sobczakowym PiS) im tak naprawdę jesteście. Sen z oczu spędza panu również wyczekiwany system wyborczy JOW, który zakłada, że w jednym okręgu wygra tylko jeden. Doskonale pan wie, że nie jest pan swojego okręgu faworytem. Nie pozdrawiam!
Biegnij niewiasto biegnij, twój koniec już widać
Dodane przez Zdzich, w dniu 05.11.2013 r., godz. 10.14
Ostatecznie na konfidentce nikt dobrze nie wychodzi. Na myśl przyszedł mi pewien obrazek, który widziałem kiedyś w jednej z gazet - za stołem obrad w kształcie koryta zasiadają ubrane w garnitury postacie o świńskich głowach. W szczycie stołu pod jakimś godłem i herbem zasiada ich szef. W korycie flasza i kieliszki. Ważniak z poważna miną mówi - POwiadają, że piję, a przecież świnie nie piją!
Dodane przez :), w dniu 05.11.2013 r., godz. 10.40
A mnie dziwi to, że chłopcze nie zażądało IP samego Marka Głowackiego!
Za Prawo i Sprawiedliwość! Są z tego niezłe lody...
Dodane przez Szałajda, w dniu 05.11.2013 r., godz. 11.22
Ładne kwiatki w świeżym wydaniu Wyszkowiaka. Bardzo interesujące są "dobra osobiste" pana Sobczaka. Nieźle się ten niski człowiek ustawił. Oszczędności ma: 97 tys. zł (lokaty) 10 tys. zł (ROR?) w gotówce zaledwie 150 zł. Nieruchomosci: mieszkanie 60 m, kw. wartość 150 tys. zł działka budowlana ogrodzona z materiałami budowlanymi 61 tys. na dodatek trzy działki o łącznej wartości 247 tys. zł. Dochody w roku: 37 tys. - emerytura 12 tys. dieta radneg, 15 tys. zł udzialy w PWiK (udziały?) akcje PKO BP - 1026, 46 zł. Mienie ruchome: Skoda Octavia z 2008 r warta 30 tys. zł. Soro tych "dóbr osobistych" Już wiem dlaczego Warpas tak się Was wystraszył. POgonić tą klikę i nie patrzyć czy to PiS czy PO! Siebie warci.
Dodane przez Anonim, w dniu 05.11.2013 r., godz. 12.14
Pan Waldek zapomniał, że jest jeszcze posiadaczem małego składaka. Kiedy przyjdzie namawiać mnie na poparcie go w wyborach, to nie zaponę zapytać, co on właściwie z tego ma? Już teraz jestem ciekawy odpowiedzi.
Dodane przez Asia, w dniu 05.11.2013 r., godz. 14.12
...co on właściwie z tego ma? - chociażby udziały w PWiKa! :)
Ad Wandy
Dodane przez TD, w dniu 05.11.2013 r., godz. 15.31
...Znaczna część spraw skazanych z art. 212 KK ląduje w Trybunale Sprawiedliwości w Strassburgu, który uchyla wyroki polskich sądów, psując poważnie statystyki naszemu wymiarowi sprawiedliwości. Niestety, droga do usunięcia niechlubnego artykułu wydaje się jeszcze długa.
Dodane przez Zołza, w dniu 05.11.2013 r., godz. 16.31
Panie Warpas, Powinien pan zmienić partię na PZPR, do twarzy będzie z tym panu. Już wcześniej Nowosielski sądem straszył mieszkańców w sprawie referendum. Teraz następny, POd POzorem dóbr osobistych chciałby zakneblować miastu usta.
Dodane przez Sanctus, w dniu 05.11.2013 r., godz. 17.17
Więcej tych oświadczeń poproszę. Chcemy poznać także "dobra osobiste" wynikające z budżetowego koryta pana Warpasa.
Dodane przez nn, w dniu 05.11.2013 r., godz. 17.26
Ten artykuł to opis kompromitacji jednego z burmistrzów, na zamówienie innego członka PiS, który ma duże ambicje. Nie wierzę aby główny pijarowiec, jak sądzi Wanda, pchał się w taką sprawę. Forum Wyszkowiaka to jednak małe forum, nawet jeśli rozwija się dynamicznie i jest hałaśliwe.
Dorobek Sobczaka
Dodane przez dociekliwy, w dniu 05.11.2013 r., godz. 18.42
Pamiętam jak Sobczak kilka lat temu -zanim zaczął politykować w PiS- starał się o zasiłek pomocy społecznej. Jak to możliwe aby kolejarz emeryt w tak krótkim okresie czasowym pozyskał tyle (ujawnionych) dóbr. A może by tak naczelny sprawiedliwy frochę na ten temat powiedział. Jeżeli nie to może jakis organ państwowy wyjaśni te cudowne rozmnożenie dóbr materialnych i tak moim zdaniem wartościowo niedoszacowanych, panie emerycie Sobczak.
Dodane przez Edward P., w dniu 05.11.2013 r., godz. 18.50
Jako nowicjusz na tym forum proszę Pana Marka Głowackiego o podanie miejsca spotkania z redaktorem Rafałem Ziemkiewiczem. Być może jest to stała siedziba Klubu którego adresu nie znam. Chciałbym być na tym spotkaniu.
wielki mały człowiek i dumny jak paw
Dodane przez warchoł, w dniu 05.11.2013 r., godz. 19.11
Oświadczenie pan Sobczaka daje dużo do myślenia, w odpowiednim czasie trzeba je będzie przypomnieć.
do Anonima
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 05.11.2013 r., godz. 19.59
Dużo stykałem się ze sprawami samorządowymi na poziomie gminy. Jako kandydat PIS na burmistrza, a później jako przewodniczący Rady Miejskiej i radny. Od tego czasu generalnie śledzę sprawy samorządu gminnego. Stąd wypowiadam się często na te tematy. Jeżeli chodzi o starostwo to uważam, że to zbędny urząd. Reforma samorządowa w tym punkcie strzeliła kulą w płot, tworząc niepotrzebną biurokrację. Rozrasta się ona zresztą od lat na wszystkich poziomach i we wszelkich dziedzinach. Biurokracja to nasza prawdziwa zmora. Naszą władzę powiatową oceniam krytycznie. Panuje tam w mojej ocenie marazm i brak wizji. Ostatnio zresztą nasi samorządowcy powiatowi zaliczyli sporo wpadek. Choćby ostatnia historia z funduszami unijnymi, które służą głównie zgarnianiu kasy przez urzędników, czy też wykonywanie remontów dróg metodą natryskową w nieodpowiedniej porze roku. Pozdrawiam.
do Edwarda P.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 05.11.2013 r., godz. 20.02
Spotkanie odbędzie się w bibliotece miejskiej. Dziękuję za zainteresowanie i zapraszam.
Dodane przez Bożena Szałajda, w dniu 05.11.2013 r., godz. 20.07
Czy Warpi zamierza również karać za niewypowiedziane myślenie o "szałajdzie" ? Jakiej będzie żądał za to kary? Pana Głowackiego zapytam o PiS, ale dopiero jutro wieczorem pod właściwym artykułem.
Dodane przez Miłośnik deskorolki, w dniu 06.11.2013 r., godz. 00.48
Pan Sobczak sprzedał się. To kolaborant PO, który niszczy piękną partię PiS, która daje nadzieję na zmiany. Panie Sobczak jeśli czytasz te wpisy to przyjmij do wiadomości i swej świadomości, że zostałeś rozkodowany przez mieszkańców kim jesteś. Wypisz się z PIS a zapisz do PO albo ich sojuszników tj SLD i PSL.Mało kto na Ciebie cyniku zagłosuje w wyborach 2014. ZOSTAŁEŚ ROZKODOWANY - ROZUMIESZ. Od 2015 nie będziesz Pan istniał jako nasz lokalny polityk, bo kto zagłosuje na kolaboranta PO - partii w której są krętacze, karierowicze i kochankowie bogactwa, przepychu i pogardy.
szyld, niewiele wiecej
Dodane przez O.N.A., w dniu 06.11.2013 r., godz. 07.47
Parafrazując Zdzicha. Mogłam widzieć taki obrazek... przy korycie siedzi grono średnio-sympatycznych postaci, jedna z nich mówi: - powiadają, że jesteśmy hipokrytami i nepotami, - jak to?, odzywa się druga, - przecież jesteśmy z prawa i sprawiedliwości :)
Dodane przez szałajda, w dniu 06.11.2013 r., godz. 10.12
Staje pan, panie Adamie, PO stronie gdzie "oni" wtedy stali...
Dodane przez Anonim, w dniu 06.11.2013 r., godz. 12.43
Jedno wielkie zaprzeczenie

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta