Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 20 czerwca 2024 r., imieniny Bogny, FlorentynyMieszkańcy bloków, zadbajcie o zamki

Ikona
(Zam: 23.11.2010 r., godz. 12.56)

Niewłaściwe zabezpieczenia mieszkań stają się okazją dla złodziei. Wyłamują pojedyncze zamki i włamują się do lokali, które od niedawna są zamieszkane przez właścicieli i jeszcze nie mają zamontowanych nowych zabezpieczeń.

Policja zwraca się z prośbą o zabezpieczenie mienia poprzez montaż dobrych, atestowanych zamków w drzwiach wejściowych. Sprawcy mogą bowiem łatwo pokonać przeszkodę w postaci tylko jednego zamka podklamkowego.
Doświadczył tego właściciel lokalu w jednym z nowych bloków w centrum Wyszkowa przy ul. 1 Maja. Po powrocie z pracy zastał otwarte drzwi, które miały wyłamaną wkładkę, tylko w jednym istniejącym zamku. Z wnętrza mieszkania skradziono różne przedmioty, m. in. biżuterię i laptopa. Z sąsiedniego lokalu, gdzie w taki sam sposób złodzieje pokonali zamek, zginął aparat fotograficzny. Do zdarzeń doszło w piątek w godzinach przedpołudniowych, kiedy mieszkańców nie było w domu.
Osoby mieszkające w blokach powinny również zwracać uwagę na zamykanie przez lokatorów i ich dzieci drzwi wejściowych do bloku. Choć wejście jest zabezpieczone domofonami i zamkami szyfrowymi, czasami drzwi pozostają niedomknięte, podparte kamieniem, bo ktoś np. coś wnosił.
− Jeśli jesteśmy w ciągu dnia w mieszkaniu, to interesujmy się tym, co dzieje się w pobliżu bloku, na klatce schodowej. Informujmy policję o wszelkich niepokojących wizytach podejrzanie zachowujących się obcych ludzi, akwizytorów oraz oferentów różnych usług. Nie wpuszczajmy nikogo, kto nie przychodzi do nas, a usilnie przekonuje, że przyszedł do kogoś, kto tu mieszka, lecz zapomniał numeru mieszkania. Czujny sąsiad to jedno z najlepszych zabezpieczeń − instruuje nadkom. Anna Jaworska.

Oprac. E.M.
Na podstawie informacji KPP Wyszków

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta