Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 23 lipca 2024 r., imieniny Apolinarego, BognyT. Michalik: mam nadzieję, że nie zawiodę

(Zam: 04.09.2013 r., godz. 10.30)

Oficjalnie gmina Zabrodzie ma już nowego gospodarza. Uroczyste zaprzysiężenie wójta Tadeusza Michalika odbyło się w ubiegły piątek, 30 sierpnia.

- Obejmując urząd wójta gminy Zabrodzie uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd będę sprawować dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców gminy Zabrodzie. Tak mi dopomóż Bóg – przysiągł T. Michalik.
W tym dniu towarzyszyli mu, między innymi wicewojewoda mazowiecki Dariusz Piątek, starosta Bogdan Pągowski, przewodnicząca Rady Powiatu Justyna Garbarczyk, radni gminni, pracownicy urzędu i kontrkandydaci w wyborach: Agnieszka Sosnowska i Piotr Gajcy.
- Wybory pokazały, że społeczeństwo demokratyczne już mamy zbudowane. Frekwencja ponad 50 procent w drugiej turze świadczy, że mieszkańcy chcieli zadecydować, kto będzie wójtem gminy – powiedział starosta Bogdan Pągowski. – Wiemy, że to nie jest łatwa praca, czasami nawet nerwowa, ale myślę, że jest pan przygotowany, by sprostać tym wyzwaniom. Ze swojej strony, jako zarząd powiatu, deklarujemy współpracę i będziemy robić wszystko, by to był dobry rok.
W podobnym tonie wypowiedziała się Justyna Garbarczyk.
- Jestem przekonana, że Tadeusz Michalik, jako długoletni samorządowiec, radny Rady Powiatu Wyszkowskiego i pracownik tutejszego urzędu będzie dobrze pracował na rzecz rozwoju gminy Zabrodzie – oznajmiła. – Znam go jako wspaniałego człowieka, darzymy go wszyscy dużym szacunkiem.
Ostatni, trudny czas dla mieszkańców i gminy oraz wybory podsumował wicewojewoda Dariusz Piątek.
- Chcę podziękować, że udało się w sposób demokratyczny przeżyć ostatni czas - mówił. – Pokazaliście państwo, że można spokojnie, bez drastycznych wydarzeń, wybrać nowego zarządzającego gminą. Panu Tadeuszowi Michalikowi gratuluję, że potrafił przekonać społeczeństwo do siebie i uzyskać mandat zaufania.
Zaprzysiężenie Tadeusza Michalika to równocześnie czas zakończenia przygody z Zabrodziem dotychczasowego p.o. wójta Adama Łossana.
- Bardzo dobrze mi się tu pracowało. To jest bardzo udana gmina, ciekawa i z przyszłością. Dobrze zarządzana w przeszłości na pewno będzie dobrze zarządzaną w przyszłości – pożegnał się A. Łossan. – Będąc tutaj nie odczułem żadnej niechęci i mam nadzieję, że mój pobyt będziecie państwo wspominać tak dobrze, jak ja swój pobyt tutaj.
Głos zabrał także nowo wybrany wójt.
- Dziękuję za kwiaty, traktuję je jako dowód uznania i dowód wyzwania. Chciałbym państwa zapewnić, że dołożę wszelkich starań, aby współpraca między mną a Radą Gminy układała się bardzo dobrze – powiedział. – Dziękuję wszystkim mieszkańcom, tym obecnym i nieobecnym, za zaufanie dane mi 25 sierpnia. Mam nadzieję, że nie zawiodę państwa oczekiwań. Teraz moją wolą jest, byśmy wszyscy pojechali na cmentarz i złożyli te kwiaty na grobie mojego poprzednika, śp. Adam Ołdaka.
A.B.

Komentarze

Brak działaności w gmnie
Dodane przez Paweł, w dniu 19.08.2014 r., godz. 20.47
Nie jestem osobą ,która mieszka w tej gminie ale moja rodzina się wywodzi z niej . Z tego co udaje mi sie uzykać od rodziny , znajomych oraz sam widzę to w gminie prowadzonej przez Michalika nic sie niedzieje;p Obiekty które kiedyś były przepełnione kursantami ( mowa tu o szkolenie ) stoją puste.... Widać że żadne prace nie sa poczyniane w tej sprawie ( Funusze Unijne ) Jesli chodzi o infratrukure jest przestuj dość długi .... Nie wiem czy osoba która reprezentuje obecny urząd w pełni nadaje na takie stanowsko- sądząc o tabliczce która widniała na drzwiach wójta michalika ,,Wujt Tadeusz Michalik " to chyba załużona nazwa dla tej osoby Pozdrawiam Paweł ps Mam nadzieje że mieszkańcy Gminy w najbliżysz wyborach wyciągął czerwona kartke dla Tadeusza Michalika i poślą Tadka na emerytura bo 60 to już nie pora na rzadzenie tylko na ciepłe kapcie

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta