Dwa kolejne zwycięstwa i mamy wicelidera!

(Zam: 11.09.2013 r., godz. 10.30)

Bug Wyszków wygrał odpowiednio piąty i szósty mecz w tym sezonie, pokonując u siebie Błękitnych Raciąż 1:0 oraz triumfując w wyjazdowym starciu z drużyną Naprzód Skórzec 2:1. W obu spotkaniach o zwycięstwach decydowały bramki zdobyte przez Damiana Gałązkę.

Mecz z drużyną Błękitnych został rozegrany w środę 4 września na stadionie WOSiR w Wyszkowie. Gospodarze nie lekceważyli rywala, z którym wiosną przegrali u siebie 0:1. Znajdujący się na wyraźnej fali wznoszącej Bug miał optyczną przewagę od początku spotkania. Na szczęście szybko udało się ją udokumentować bramką. W 11. minucie do siatki przyjezdnych trafił Damian Gałązka, który wykorzystał dobre podanie z głębi pola i silnym strzałem na dalszy słupek wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Jeszcze przed przerwą wyszkowianie mogli podwyższyć wynik, jednak zabrakło skuteczności. Rywale raz zagrozili bramce Łukasza Derejki, kiedy uderzona z rzutu wolnego piłka odbiła się od jednego z zawodników. Rykoszet nie zaskoczył jednak wyszkowskiego golkipera.
W drugiej odsłonie obraz gry nie uległ zmianie. Wyszkowianie zdominowali środek pola i raz za razem nękali swoimi atakami blok defensywny przyjezdnych. Dalej brakowało jednak wykończenia. Goście swoją najlepszą okazję w meczu mieli w 89. minucie. W dosyć przypadkowy sposób jeden z zawodników Błękitnych znalazł się w sytuacji sam na sam z wyszkowskim bramkarzem. Ten ostatni po raz kolejny stanął na wysokości zadania i nogą zdołał odbić futbolówkę. Dzięki temu Bug utrzymał korzystny rezultat do końcowego gwizdka.
Bug Wyszków – Błękitni Raciąż 1:0 (1:0)
Bramka dla Bugu: D. Gałązka 11.
Bug (wyjściowy skład): Ł. Derejko – A. Chukwuemeka, A. Wróbel, M. Maciak – P. Augustniak, J. Rejnuś, Sz. Salwin, Ł. Damętko – Ł. Szala, Ł. Kowalczyk. D. Gałązka.
KS Łomianki – Wkra Żuromin 1:2
W sobotę 7 września Bug udał się na wyjazdowe spotkanie z beniaminkiem IV ligi – zespołem Naprzód Skórzec. Niemalże całkowicie anonimowa dla wyszkowian drużyna okazała się zespołem grającym niezłą, kombinacyjną piłkę. Na korzyść miejscowych działało również bardzo specyficzne boisko. Nastawiony ofensywnie zespół trenera Ogrodzińskiego szybko objął prowadzenie. Już w 4. minucie premierową bramkę zdobył strzałem głową Alan Wróbel, wykorzystując dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego. Chwilę wcześniej ten sam zawodnik w bliźniaczej sytuacji trafił w słupek. W kolejnych minutach Bug nadal dominował, jednak po raz kolejny brakowało skuteczności. Dobrych sytuacji do podwyższenia wyniku nie wykorzystali m. in. Łukasz Kowalczyk i Damian Gałązka. Pod koniec pierwszej połowy rywale zaczęli dochodzić do głosu, jednak wynik w pierwszych 45. minutach nie uległ już zmianie.
Druga odsłona od początku należała do gospodarzy. Miejscowi zepchnęli Bug do defensywy i po kilkunastu minutach zdobyli bramkę. Gol padł po uderzeniu z rzutu wolnego z około 18. metrów. Lot piłki zmienił jeszcze nieco jeden z piłkarzy i chwilę później Łukasz Derejko musiał wyciągać piłkę z siatki. Wyszkowski bramkarz w swojej normalnej dyspozycji mógłby obronić to uderzenie, jednak ze słów trenera Ogrodzińskiego wiemy, że Derejko zagrał w sobotę z urazem pleców. W kolejnych minutach rywale, którzy poczuli wiatr w żaglach, nadal napierali. Trener Ogrodziński zmienił ustawienie z 3-4-3 na 4-4-2 i przestawił zespół na grę z kontry. Okazało się to dobrym posunięciem. Bug wytrzymał huraganowe ataki gospodarzy i w końcówce zebrał siły, żeby samemu „ukąsić”. W 82. minucie Damian Gałązka fantastycznym strzałem z dystansu ponownie wyprowadził swój zespół na prowadzenie, wprowadzając tym samym w konsternację miejscowych piłkarzy i ich kibiców. Do końca spotkania Bug zdołał utrzymać korzystny wynik i po ostatnim gwizdku cieszyć się z utrzymania passy sześciu już ligowych meczów bez porażki. Rywalom należy jednak oddać niezły piłkarski poziom, który prawdopodobnie zaskoczy jeszcze niejedną czwartoligową drużynę jadącą po „łatwe punkty” do Skórca.
Naprzód Skórzec – Bug Wyszków 1:2 (0:1)
Bramki dla Bugu: A. Wróbel 4., D. Gałązka 82.
Bug: Ł. Derejko – A. Chukwuemeka, A. Wróbel (65. – M. Rosiński), M. Maciak – K. Kaput (55. – M. Gołębiowski), P. Augustyniak, Sz. Salwin, Ł. Damętko – Ł. Szala (85. – R. Nogaj), Ł. Kowalczyk. D. Gałązka.
Bug obecnie zajmuje drugie miejsce w tabeli rozgrywek IV ligi, tracąc do liderującej Mławianki Mława jeden punkt. Wyszkowska drużyna ma jednak jedno rozegrane spotkanie mniej. W następnej kolejce Bug zmierzy się na własnym stadionie z MKS-em Ciechanów. „Mecz przyjaźni” zostanie rozegrany w sobotę 14 września o godz. 15.00.
Wkra Żuromin – Wisła II Płock 3:3
Błękitni Raciąż – KS Łomianki 3:2
MKS Ciechanów – Polonia Warszawa 1:3
Amator Maszewo – Bzura Chodaków 1:2
Korona Ostrołęka – MKS Przasnysz 2:3
Czarni Węgrów – Narew Ostrołęka 0:4
Mławianka Mława – Ostrovia Ostrów Mazowiecka 2:1
Mazur Gostynin – Błękitni Gąbin 1:2