Inauguracyjne zwycięstwo

(Zam: 14.08.2013 r., godz. 10.30)

Wygraną Bugu Wyszków 1:0 zakończyło się pierwsze spotkanie ligowe zespołu trenera Krzysztofa Ogrodzińskiego w sezonie 2013/2014. Bramkę, która pogrążyła Bzurę Chodaków zdobył strzałem głową Mateusz Maciak.

Spotkanie zostało rozegrane w sobotę 10 sierpnia na stadionie WOSiR w Wyszkowie. Pierwsze minuty należały do ofensywnie nastawionych gości, którzy stworzyli kilka sytuacji bramkowych. W pierwszej z nich, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i strzale z pierwszej piłki jednego z napastników Bzury, dobrym refleksem popisał się wyszkowski bramkarz, Łukasz Derejko. Kilka minut później futbolówka poszybowała w pole karne Bugu po dośrodkowaniu z lewego skrzydła. Piłka trafiła do niepilnowanego zawodnika gości, który na szczęście uderzył minimalnie obok prawego słupka bramki wyszkowian. Bug odpowiedział po 25. minutach gry. Rzut wolny na wysokości pola karnego rywali egzekwował Damian Gałązka. Dośrodkowywana piłka odbiła się rykoszetem od stojącego w murze zawodnika gości. Do spadającej z wysokiego pułapu futbolówki ruszył bramkarz Bzury, jednak został w sprytny sposób wyprzedzony przez Mateusza Maciaka, który głową skierował piłkę do siatki gości. Rywale niespełna kwadrans później odpowiedzieli składną akcją po swojej lewej stronie. Jej finałem było agresywne wejście jednego z piłkarzy z Sochaczewa w pole karne Bugu i strzał, z którym poradził sobie jednak Derejko, dobitka była natomiast niecelna. Jeszcze przed przerwą bliski podwyższenia prowadzenia był Piotr Augustyniak, jednak piłka po jego strzale z około 16. metrów zatrzymała się na poprzeczce. Do końca pierwszej połowy nie padła już żadna bramka.
Drugą odsłonę lepiej rozpoczął Bug. Wyszkowianie atakowali, jednak mimo kilku niezłych sytuacji nie zdołali poprawić swojego dorobku bramkowego. W światło bramki nie trafił będący na czystej pozycji Łukasz Szala. Z kolei po jednym ze stałych fragmentów gry w wykonaniu piłkarzy Bugu, piłka odbiła się od słupka. Rywale z kolei nie wykorzystali gry w przewadze (w drugiej połowie czerwoną kartką za faul został ukarany Tony Chukwuemeka). Piłkarze Bzury najlepsze okazje mieli po stałych fragmentach gry, jednak albo uderzali niecelnie, albo na drodze stawał im niezastąpiony w wyszkowskiej bramce Łukasz Derejko. Ostatecznie Bug wygrał 1:0, tym samym zgarniając komplet punktów na inaugurację sezonu.
Bug Wyszków – Bzura Chodaków 1:0 (1:0)
Bramka dla Bugu: M. Maciak 25.
Bug (wyjściowa jedenastka): Ł. Derejko – A. Chukwuemeka, M. Maciak, Ł. Damętko, Sz. Salwin – K. Kaput, P. Augustyniak, M. Gołębiowski, D. Gałązka –Ł. Szala, Ł. Kowalczyk.
W najbliższym tygodniu Bug miał rozegrać kolejne dwa spotkania ligowe. Tak się jednak nie stanie, ponieważ planowane na środę starcie z Polonią Warszawa z przyczyn organizacyjnych (Polonia nie otrzymała pozwolenia na organizację „imprezy masowej”) zostało przełożone na 15 października. Odbędzie się za to sobotni (17 sierpnia) mecz z rezerwami Wisły Płock. Spotkanie zostanie rozegrane na stadionie WOSiR w Wyszkowie. Początek o godz.15.00, wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy!
KS Łomianki – MKS Przasnysz 0:1
Wkra Żuromin – Narew Ostrołęka 0:0
Błękitni Raciąż – Ostrovia Ostrów Mazowiecka 1:0
Naprzód Skórzec – Błękitni Gąbin 1:1
MKS Ciechanów – Mazur Gostynin 1:1
Amator Maszewo – Mławianka Mława 1:2
Korona Ostrołęka – Czarni Węgrów 2:0