Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 23 lipca 2024 r., imieniny Apolinarego, BognyLucynów górą

(Zam: 07.08.2013 r., godz. 10.30)

Jednostka OSP z Lucynowa Dużego zdobyła pierwsze miejsce w IV Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych, które odbyły się w ostatnią niedzielę w Woli Mystkowskiej. Tym samym powtórzyła wynik z ostatnich zawodów w 2011 r.

W tegorocznych zmaganiach wzięło udział 12 drużyn z pięciu gmin powiatu wyszkowskiego. Gminę Wyszków reprezentowały jednostki z Lucynowa Dużego, Kamieńczyka, Gulczewa i Rybna, Zabrodzie – jednostka z OSP Słopsk, Somianka – OSP Somianka i OSP Barcice, Długosiodło – OSP Długosiodło i OSP Jaszczułty, Brańszczyk – OSP Brańszczyk, OSP Poręba i OSP Udrzyn.
- Zawsze jesteście na straży porządku. Pomagacie mieszkańcom swoich miejscowości. Stanowicie ważne ogniwo w systemie ratowniczo-gaśniczym straży pożarnej powiatu wyszkowskiego – zwrócił się do strażaków wicestarosta Zdzisław Bocian. – Nie jesteście zawodowymi strażakami, ale wiem, że wasz kunszt, umiejętności są bardzo ważne. Dzisiaj macie niewątpliwą okazję, by porównać swoje umiejętności.
Niedzielne zawody organizatorzy podzielili na dwie części. W pierwszej ochotnicy konkurowali w sztafecie pożarniczej, w drugiej prezentowali umiejętności bojowe. Mieli za zadanie m.in. skakać przez ścianę, pokonywać rów, omijać przeszkody. W jak najkrótszym czasie musieli zbudować sprawny system do przewodzenia wody, a następnie silnym strumieniem przewrócić pachołki i obrócić specjalną tarczę.
Po pierwszej części zmagań III miejsce zajmowała jednostka z Udrzyna, II z Rybna, a I z Lucynowa. Druga część zawodów zmieniła jednak nieco ostateczną klasyfikację. Na III miejsce awansowała drużyna strażaków z Jaszczułt (Wiesław Nasiadka, Piotr Nasiadko, Jacek Ponichtera, Krzysztof Książek, Sylwester Laska, Mariusz Ponichtera, Grzegorz Moczydłowski, Krzysztof Nasiadko), na II pozycji znalazła się jednostka z OSP Rybno reprezentowana przez Janusza Siatkowskiego, Mariusza Rozenka, Mateusza Świadkowskiego, Mateusza Siatkowskiego, Michała Grzeszkiewicza, Krzysztofa Wróbla, Pawła Karolewskiego, Marcina Skocznia i Adriana Staniszewskiego. Natomiast jednostkę OSP z Lucynowa do zwycięstwa doprowadzili: Mirosław Sowiński, Paweł Oleksiak, Tomasz Ziółkowski, Kamil Ziółkowski, Damian Sowiński, Piotr Oleksiak, Adam Zawisza, Paweł Zaremba i Marcin Zaremba.
A.B.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta