Dziś jest 01 maja 2024 r., imieniny Anieli, Jeremiego

Mateusz Tryc zadebiutował w rankingu AIBA

(Zam: 10.07.2013 r., godz. 10.30)

W opublikowanym 1 lipca rankingu Międzynarodowego Stowarzyszenia Boksu (AIBA) zadebiutował Mateusz Tryc. W kategorii wagowej 81 kg wyszkowianin został sklasyfikowany na 21 lokacie.

Dobra postawa podczas rozegranych w białoruskim Mińsku Mistrzostwach Europy (Tryc dotarł tam do ćwierćfinału), pozwoliła Mateuszowi na uzyskanie 250 punktów rankingowych. To z kolei pozwoliło wyszkowskiemu bokserowi na zajęcie 21 miejsca w prestiżowym rankingu AIBY. Warto wspomnieć, że pogromca Mateusza z ME, Holender Peter Mullenberg (ostatecznie wywalczył srebrny medal ME) uplasował się na 11 lokacie wśród 34 sklasyfikowanych w tej kategorii wagowej zawodników.
Mateusz jest jedynym polskim bokserem, który znalazł się w lipcowym rankingu AIBY (w sumie, we wszystkich kategoriach wagowych sklasyfikowano 312 zawodników).