Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 17 lipca 2024 r., imieniny Aleksego, Bogdana„Oberek” z kolejnym sukcesem

(Zam: 26.06.2013 r., godz. 10.30)

Zespół „Oberek” działający w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik” może poszczycić się wieloma prestiżowymi wyróżnieniami. Jednym z nich był laur uzyskany podczas XXXIII Przeglądu Twórczości Artystycznej w Warszawie, organizowanego przez Dom Kultury na Woli, który odbył się 15 czerwca.

Spośród 6 zespołów biorących udział w kategorii zespół seniorów folkloru, „Oberek” znalazł największe uznanie w oczach jury. Grupa łączy pokolenia. Oprócz seniorów, występują w nim także młodsze osoby.
– W styczniu 2013 roku obchodziliśmy jubileusz pięciolecia istnienia, i od pół roku przygotowywaliśmy program – podkreśla kierownik artystyczny i choreograf zespołu Danuta Deptuła. – Podczas przeglądu pokazaliśmy trzy suity – dodaje.
„Oberek” prezentuje program obejmujący elementy kultury Puszczy Białej, Puszczy Zielonej oraz Podlasia.
Zespół zaczął swoją przygodę od przeglądu „Teraz my” w warszawskim klubie „Ikar”.
– Wybraliśmy się tam po dwóch latach działalności, otrzymując pierwsze miejsce – podkreśla Danuta Deptuła. – Przegląd był skierowany do seniorów w kategorii zespołów wokalnych, zespołów śpiewaczych, teatrów, recytatorów, zespołów tanecznych i folklorystycznych.
Podczas drugiego udziału w festiwalu, „Oberek” zajął drugie miejsce. Rok 2010 przyniósł trzecie miejsce na przeglądzie „Barwy jesieni” w Węgrowie, a w 2011 i 2012 roku zespół zajął pierwsze miejsce. W przeglądzie uczestniczyło 14 zespołów seniorskich.
W Warszawie na Zaciszu w 2013 r. zespół uczestniczył w przeglądzie twórczości artystycznej seniorów, zdobywając Grand Prix. W najbliższym czasie „Oberek” planuje udział, wraz z innymi zespołami i grupami z miasta, w pikniku, który odbędzie się pod koniec lipca w Wyszkowie. Następnie zespół weźmie udział w dożynkach w Małkini Górnej oraz w międzynarodowej imprezie w Ciechanowcu.
M.P.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta