Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 23 lipca 2024 r., imieniny Apolinarego, BognyPieniądze dobrze wykorzystane

(Zam: 19.06.2013 r., godz. 10.30)

Mieszkańcy, sołtysi, samorządowcy, duchowni i urzędnicy spotkali się 7 czerwca, by oficjalnie otworzyć wyremontowaną świetlicę w Skorkach. Towarzyszyli im eurodeputowany Jarosław Kalinowski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Tadeusz Nalewajk oraz radny sejmiku województwa mazowieckiego i dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Ostrołęce Marian Krupiński.

- Chcę wam pogratulować tego dzisiejszego święta, bo okazuje się, że Unia Europejska do czegoś się przydaje. Ponad 50 proc. środków na realizację tej inwestycji pochodziło z europejskiego budżetu – powiedział Jarosław Kalinowski. – W tej chwili kończymy w parlamencie prace nad budżetem na lata 2014-2020 i choć będzie on mniejszy niż obecnie, to są dwa państwa w Unii, Polska i Słowacja, które będą miały budżet większy niż w tej chwili. Będzie więcej środków na rolnictwo, na politykę spójności i rozwój obszarów wiejskich. Następne lata na pewno nie będą dla Polski gorsze.
Podobnego zdania jest Tadeusz Nalewajk z Ministerstwa Rolnictwa.
- Jarek walczy w Unii o wysokość środków, a ja w resorcie, jak te środki podzielić. W perspektywie 2014-2020 musimy uwzględnić drobnych rolników. Nie chcemy być zapleczem sypialnym dla Warszawy, bo potrafimy pewne rzeczy robić i korzystać z możliwości jakie daje członkostwo w Unii Europejskiej – podkreślił.
Budynek poświęcił ks. infułat Jan Sołowianiuk z Łomży, a wspólną modlitwę odmówił wraz z duchownymi z parafii w Woli Mystkowskiej – ks. Tadeuszem Suchtą i ks. Tadeuszem Staniaszkiem.
Modernizacja świetlicy w Skorkach zakończyła się prawie dwa miesiące temu. W ramach remontu wykonano docieplenie ścian zewnętrznych, wymieniono nieszczelne okna zastępując je plastikowymi, zamontowano nowe drzwi wewnętrzne. Odnowiono również pomieszczenia budynku – zamiast starych podłóg drewnianych położono płytki, wypełniono ubytki w ścianach i pomalowano je wraz z sufitami. Gmina kupiła i zamontowała piec centralnego ogrzewania oraz wykonała całkowitą instalację c.o. w budynku. Do świetlicy wstawiono nowe meble, sprzęt multimedialny, w tym zestawy komputerowe i system nagłośnienia. W budynku jest też klimatyzacja. Najmłodsi mieszkańcy wsi cieszą się szczególnie z wybudowanego tuż obok ogrodzonego placu zabaw, gdzie mogą korzystać z bezpiecznych i ekologicznych wieży, huśtawek, równoważni i piaskownicy. Wszystkie urządzenia są dostosowane do wieku i możliwości dzieci, a sam plac jest dodatkowo zabezpieczony wykładziną poliuretanową.
Koszt remontu, budowy placu zabaw i wyposażenia wyniósł łącznie 460 909,73 zł, z czego 281 000 zł gmina pozyskała z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
A.B.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta