WKS Rząśnk – mistrz A-klasy

(Zam: 19.06.2013 r., godz. 10.30)

Dzięki wygranej w ostatnim spotkaniu ligowym z Legionem II Warszawa, WKS Rząśnik utrzymał pierwsze miejsce w tabeli rozgrywek A-klasy na zakończenie sezonu. Zwycięstwo w lidze i awans do Ligi Okręgowej to jedne z największych sukcesów Wiejskiego Klubu Sportowego z Rząśnika.

Spotkanie z rezerwami Legionu Warszawa zostało rozegrane w czwartek 13 czerwca na stadionie WOSiR w Wyszkowie. Z powodu nieobecności trenera Artura Salamona (z przyczyn zawodowych), w ostatnim ligowym boju rząśniczan poprowadził były szkoleniowiec zespołu, Łukasz Zalewski. W pierwszej połowie gospodarze byli zespołem zdecydowanie lepszym, jednak ofensywnym piłkarzom WKS-u zdecydowanie brakowało skuteczności. Dobrych sytuacji nie wykorzystali Grzegorz Abramczyk i Bartosz Salamon. W rezultacie do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis.
W drugiej odsłonie piłkarze WKS-u przełamali niemoc strzelecką. Kwadrans po wznowieniu gry do siatki przyjezdnych trafił Piotr Ciemerych, który wykorzystał sytuację sam na sam. W 71. minucie na 2:0 pięknym wolejem podwyższył Abramczyk. Do końca spotkania zupełnie niezagrożony WKS utrzymał dwubramkową przewagę i po ostatnim gwizdku historycznie wygrał rozgrywki A-klasy.
WKS Rząśnik – Legion II Warszawa 2:0 (0:0)
Bramki dla WKS: P.Ciemerych 57., G. Abramczyk 71.
WKS: Ł. Rogulski (77. – P. Rosiński) – Ł. Abramczyk, P. Kulesza, Ł. Golianek – A. Borek, D. Brejnak, B. Salamon, P. Osowiecki (46. – P. Ciemerych) – G. Abramczyk (75. – P. Abramczyk), Ł. Kamiński, A. Nikodemski (72. – Z. Kałek).
Mewa Krubin – Tur Jaktorów 0:3
Wisła Jabłonna – Dąb Wieliszew 0:6
Świt II Nowy Dwór Mazowiecki – Rządza Załubice 2:0
Huragan II Wołomin – GKS Dąbrówka 6:0
Piłkarzom z Rząśnika serdecznie gratulujemy świetnego sezonu. W najbliższym numerze dokonamy podsumowania sezonu w wykonaniu drużyny WKS-u.