Dziś jest 25 kwietnia 2024 r., imieniny Jarosława, Marka

Pułtusk i Płock pokonane

(Zam: 12.06.2013 r., godz. 10.30)

Nadnarwianka Pułtusk oraz Wisła II Płock to rywale, z którymi Bug Wyszków zmierzył się w ostatnim tygodniu w rozgrywkach IV ligi. Podopieczni trenera Ogrodzińskiego pokonali oba zespoły, odpowiednio 2:1 i 3:0.

Spotkanie z Nadnarwianką zostało rozegrane w środę 5 czerwca w Pułtusku. Był to zaległy mecz 19. kolejki. Spotkanie, określane jako lokalne derby, dodatkowo zmotywowało zawodników obu zespołów. Nadnarwianka walczy już jedynie o honorowe pożegnanie się z IV ligą (zespół nie ma żadnych szans na obronę przed spadkiem do „okręgówki”), Bug natomiast po słabych występach w ostatnich trzech meczach również miał coś do udowodnienia. Pierwsze dziesięć minut należało do gospodarzy. Potem inicjatywę przejął Bug. W 25. minucie wyszkowianie przeprowadzili bardzo dobrą akcję. Karol Skoczeń prostopadłym podaniem wyprowadził Damiana Kaputa sam na sam z bramkarzem, i młody piłkarz Bugu otworzył wynik spotkania. Do końca pierwszej odsłony wyszkowianie kontrolowali przebieg gry. W tym czasie dobrej okazji na podwyższenie nie wykorzystał Skoczeń, który będąc około 10. metrów od bramki uderzył prosto w golkipera gospodarzy (znanego z występów w Wyszkowie, Erwina Saka).
Drugą połowę zdecydowanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy odważnymi atakami zaskoczyli zbyt pewnych siebie wyszkowian. Kosztowało to naszą drużynę stratę bramki. W 69. minucie jeden z piłkarzy Nadnarwianki padł w polu karnym Bugu po niefortunnej próbie interwencji w wykonaniu Kaputa. Sędzia podyktował jedenastkę, która chwilę później przyniosła gospodarzom remis. Stracony gol podziałał na podopiecznych trenera Ogrodzińskiego jak przysłowiowy „kubeł zimnej wody”. Bug agresywnie zaatakował rywala na jego połowie, spychając drużynę Nadnarwianki do głębokiej defensywy. W samej końcówce przyniosło to upragniony efekt. Po dośrodkowaniu Alana Wróbla ze środkowej strefy boiska, futbolówka spadła na głowę Mateusza Maciaka, który stojąc tyłem do bramki skierował do niej piłkę nad zaskoczonym Sakiem. Chwilę później na 3:1 mógł podwyższyć Łukasz Kowalczyk, jednak w sytuacji sam na sam uderzył w bramkarza.
Nadnarwianka Pułtusk – Bug Wyszków 1:2 (0:1)
Bramki dla Bugu: D. Kaput 25., M. Maciak 90+1.
Bug: Ł. Derejko – M. Maciak, A. Wróbel, A. Chukwuemeka, K. Wiśniewski (75. – K. Kaput) – Sz. Salwin, M. Rosiński, K. Skoczeń, J. Rejnuś, D. Kaput (90. – K. Rosa) – Ł. Szala (60. – Ł. Kowalczyk).
Bzura Chodaków – Huragan Wołomin 3:1
W terminowo rozegranym meczu przedostatniej kolejki sezonu 2012/13 Bug zmierzył się z rezerwami płockiej Wisły. Spotkanie zostało rozegrane w sobotę 8 czerwca w Płocku. Wyszkowianie rozpoczęli spotkanie w bardzo osłabionym składzie, jedynie z trzema rezerwowymi (w tym bramkarzem) na ławce rezerwowych. Cieszy fakt, że po kontuzji wrócił do gry w dobrym stylu Mateusz Gołębiowski. Wyszkowianie od pierwszej minuty kontrolowali grę. Bardzo dobra dyspozycja poszczególnych formacji Bugu długo nie przynosiła jednak efektów bramkowych. Przełamanie nastąpiło w ostatniej minucie odsłony. Pierwszą (właściwie jedyną w całym meczu) groźna sytuację stworzyli sobie gospodarze. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego jeden z płocczan bardzo mocno uderzył piłkę głową, instynktowną paradą popisał się jednak Łukasz Derejko. Wyszkowianie odpowiedzieli szybką akcją, którą pięknym półwolejem zakończył Szymon Salwin. Bug zszedł do szatni prowadząc 1:0.
W drugiej odsłonie wyszkowianie w pełni kontrolowali przebieg spotkania. Świetny mecz rozgrywał Łukasz Kowalczyk, który na samym początku drugiej części gry podwyższył na 2:0. Mimo dwóch kolejnych okazji, wynik meczu ustalił dopiero w 85. minucie Damian Gałązka, wykorzystując świetne podanie Gołębiowskiego. Rywale przez całą odsłonę ani razu nie zagrozili bramce Bugu.
Wisła II Płock – Bug Wyszków 0:3 (0:1)
Bramki dla Bugu: Sz. Salwin 45., Ł. Kowalczyk 47., D. Gałązka 85.
Bug: Ł. Derejko – M. Maciak (70. – M. Gołębiowski), A. Wróbel, A. Chukwuemeka, K. Skoczeń – Sz. Salwin, J. Rejnuś, D. Kaput, K. Kaput (70. – N. Hakobyan) – D. Gałązka, Ł. Kowalczyk.
Kasztelan Sierpc – Mazur Gostynin 1:6
W ostatniej kolejce Bug zmierzy się na własnym stadionie z Kasztelanem Sierpc. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę 15 czerwca. Początek o godzinie 17.00. Zachęcamy kibiców do przybycia i podziękowania piłkarzom za grę w kończącym się sezonie.
Na kolejkę przed zakończeniem wiadomo już, że do Ligi Okręgowej spadną zespoły Nadnarwianki Pułtusk, Kasztelana Sierpc i Bzury Chodaków. W barażach o utrzymanie zagra natomiast zespół KS Łomianki. Do trzeciej ligi wchodzi Huragan Wołomin. Bug ma nadal szansę na trzecie miejsce na zakończenie rozgrywek. Aby zrealizował się ten scenariusz, wyszkowianie muszą pokonać Kasztelana, natomiast swoje spotkania muszą przegrać Mławianka Mława i Błękitni Raciąż. Zespoły te zmierzą się odpowiednio z Mazurem Gostynin i Wisłą II Płock.