Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 19 lutego 2020 r., imieniny Konrada, Marcelego

Konrad Dąbkowski wygrał etap wyścigu Bałtyk-Karkonosze

(Zam: 29.05.2013 r., godz. 10.30)

Kolarz rodem z Wyszkowa, Konrad Dąbkowski, zaliczył kolejne dobre występy w barwach grupy BDC MarcPol Team. Wyszkowianin wygrał VI etap wyścigu Bałtyk-Karkonosze Tour, etapy II i V kończył na drugim miejscu.

Wyścig Bałtyk-Karkonosze organizowany jest od 1993 r. W obecnej edycji, kolarze startowali w Kołobrzegu, a kończyli rywalizację w Karpaczu. Wyścig składa się z ośmiu etapów. Pierwsze dwa etapy tegorocznego wyścigu należały do sprintera Grzegorza Stępniaka z grupy CCC Polsat Polkowice. W drugim etapie, liczącym 114 km, tuż za jego plecami metę przekroczył Konrad Dąbkowski, również specjalizujący się w finiszu w postaci masowego sprintu. W trzecim i czwartym etapie Dąbkowski zajął miejsca w środku stawki. Do czołówki wrócił w V części wyścigu, zajmując ponownie drugie miejsce, ponownie za plecami Stępniaka. Wyszkowianin przełamał dominację kolarzy z grupy CCC, wygrywając po efektownym finiszu VI etap wyścigu. W VII etapie, typowo górskim, Konrad uplasował się na dalszej pozycji, a w ostatniej części wyścigu nie wystartował. W całej imprezie triumfował ostatecznie Mateusz Taciak z grupy CCC Polsat Polkowice przed swoim klubowym kolegą, Nikolayem Michaylovem. Trzeci był Kamil Gradek z zespołu BDC MarcPol Team. Wyszkowianin zajął ostatecznie dalszą lokatę w klasyfikacji ogólnej, po raz kolejny jednak pokazał, że na szosie ma równie wielki potencjał co w wyścigach torowych. W następnym numerze naszego tygodnika ukaże się rozmowa, w której o swoich ostatnich startach osobiście opowie sam Konrad.
Turu

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl