WKS zremisował z liderem

(Zam: 29.05.2013 r., godz. 10.30)

Remisem 2:2 zakończyło się spotkanie na szczycie, rozgrywek I grupy warszawskiej A-klasy, w którym WKS Rząśnik zmierzył się w Wyszkowie z Dębem Wieliszew. Bramki dla zespołu trenera Salamona zdobyli Grzegorz Abramczyk i Łukasz Gałązka.

Spotkanie zostało rozegrane w sobotę 18 maja na stadionie WOSiR w Wyszkowie. Mecz, mający bardzo duże znaczenie dla układu górnej części tabeli, nie zawiódł oczekiwań kibiców. Początek należał do gości z Wieliszewa. Już w pierwszych minutach ładną interwencją, swój zespół przed stratą bramki uratował Łukasz Rogulski. Chwilę potem rząśniczanie stracili jednak bramkę po bezpośrednim ,,strzale” z rzutu rożnego. Nietypowa bramka nie załamała jednak drużyny trenera Artura Salamona. W 18. minucie ładne podanie Bartosza Salamona uruchomiło Łukasza Kamińskiego, ten wyłożył piłkę nadbiegającemu Grzegorzowi Abramczykowi, a kapitan WKS-u skutecznym uderzeniem wyrównał stan meczu. Po tej bramce oba zespoły toczyły twardą walkę w środku pola. Do końca pierwszej połowy, żadna z drużyn nie zagroziła już bramce rywali.
Po przerwie w grę ponownie lepiej weszli goście. Piłkarze Dębu w 57. minucie po raz kolejny wyszli na prowadzenie. Tym razem bramka padła po dośrodkowaniu z lewego skrzydła i skutecznym strzale głową. Na szczęście rząśniczanie szybko odpowiedzieli. Już w 64. minucie stan meczu wyrównał Łukasz Gałązka, który zdobył bramkę po ładnym strzale z linii pola karnego. Scenariusz z pierwszej połowy spotkania powtórzył się w kolejnych minutach gry. Oba zespoły mocno zagęściły środek pola, co przyniosło efekt w postaci braku klarownych sytuacji strzeleckich. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Podział punktów wydaje się sprawiedliwym rozstrzygnięciem, jako nieco bardziej aktywny, należy tu jednak wyróżnić zespół z Rząśnika.
WKS Rząśnik – Dąb Wieliszew 2:2 (1:1)
Bramki dla WKS-u: G. Abramczyk 18., Ł. Gałązka 64.
WKS: Ł. Rogulski – Ł. Abramczyk (59. - Ł. Gałązka), P. Kulesza, D. Brejnak (86. - P. Todorowski), Ł. Golianek (82. - Z. Kałek) – A. Borek, B. Salamon, Ł. Kamiński, P. Osowiecki (46. - A. Nikodemski) – G. Abramczyk, P. Ciemerych.
Remis z liderem tabeli można uznać za dobry wynik, aby jednak awansować do Ligi Okręgowej, WKS potrzebuje zwycięstw. Do końca sezonu, drużynie z Rząśnika pozostało jeszcze pięć spotkań. W ostatnim tygodnie nie został rozegrany planowany mecz z zespołem Rządzy Załubice. Powodem był zły stan boiska w Załubicach. W najbliższym tygodniu WKS rozegra dwa spotkania u siebie. W środę 29 maja drużyna trenera Salamona podejmie w arcyważnym meczu ekipę GKP II Targówek, natomiast w weekend zmierzy się z Koroną Jadów.