Dziś jest 18 kwietnia 2024 r., imieniny Bogusława, Bogumiły

Biegi w Knurowcu

(Zam: 22.05.2013 r., godz. 10.30)

Już po raz 11. Publiczna Szkoła Podstawowa im. Leśnej Placówki AK „Mrowisko” w Knurowcu zorganizowała Gminne Biegi Przełajowe o Puchar Wójta Gminy Brańszczyk. W zawodach wzięło udział około 70 uczestników z siedmiu szkół podstawowych.

Biegi, z podziałem na kategorie dziewcząt i chłopców, odbyły się na trzech dystansach. Dzieci pięcioletnie musiały pokonać trasę 150 m, uczniowie klasy 0 i I miały za zadanie przebiec 300 m, natomiast uczniowie II i III klasy – 450 m.
Zmagania zawodników rozpoczęły się ok. godz. 10.30. Wśród pięcioletnich dziewczynek najszybsza okazała się Malwina Gałązka z PSP w Białymbłocie, II miejsce zajęła Maja Zglejszewska z PSP w Knurowcu, a III – Paulina Puścian z PSP w Porębie. W kategorii chłopców, pierwsza lokata przypadła Jakubowi Pyśkowi z PSP w Białymbłocie, II miejsce zajął Kacper Roguszewski z PSP w Knurowcu, a III – Kacper Rowiński z PSP w Trzciance.
W kategorii dziewcząt z klas „0” laureatką została Agnieszka Kurowska z PSP w Trzciance. II miejsce wywalczyła Julia Napiórkowska z PSP w Knurowcu, a III – Anna Deluga z PSP w Brańszczyku. Wśród chłopców z klas „0” najszybciej pobiegł Cyprian Paź z PSP w Trzciance. Na II miejscu uplasował się Wojciech Laskowski z PSP w Brańszczyku, zaś III miejsce zajął Dominik Rekieć z PSP w Knurowcu. W kategorii dziewcząt z I klasy, najszybciej dobiegła Ewa Uchal z PSP w Brańszczyku, II miejsce zajęła Maria Wiśniewska z PSP w Białymbłocie, a III – Katarzyna Siatkowska z PSP w Turzynie. Wśród chłopców laureatem został Kacper Drobot z PSP w Brańszczyku, II miejsce zajął Filip Rosiński z PSP w Turzynie, a III miejsce otrzymał Maksymilian Bajor z PSP w Trzciance. W kategorii dziewcząt II klasy, najszybsza była Kamila Tomczak z PSP w Białymbłocie, II miejsce wywalczyła Kinga Zielińska z PSP w Knurowcu, a III otrzymała Kinga Wróbel z PSP w Nowych Budach. W kategorii chłopców pierwszą lokatę zajął Kacper Puławski z PSP w Turzynie, II miejsce przypadło Danielowi Kuleszy z PSP w Porębie, a III – Jakubowi Materskiemu z PSP w Białymbłocie. W kategorii dziewcząt z III klasy, najszybciej dobiegła Kinga Piórkowska z PSP w Knurowcu, II miejsce zajęła Angelika Zalewska z PSP w Porębie, natomiast III miejsce otrzymała Barbara Kimula z PSP w Nowych Budach. W kategorii chłopców, I miejsce zajął Dominik Laskowski z PSP w Brańszczyku, II miejsce otrzymał Sebastian Świercz z PSP w Trzciance, a III – Adrian Zalewski z PSP w Nowych Budach. W zestawieniu punktacji szkół, z liczbą 46 punktów I miejsce zajęła PSP w Brańszczyku. 45 punktów i II miejsce przypadło PSP w Białymbłocie, natomiast III miejsce z 44 punktami zajęła PSP w Knurowcu.
Nagrody zwycięzcom wręczyli wójt gminy Brańszczyk Mieczysław Pękul oraz radny Rady Gminy, Czesław Bębenek, który od kilku lat zajmuje się promocją biegów.