Dziś jest 26 kwietnia 2024 r., imieniny Klaudiusza, Marzeny

Siedlce za mocne

Ikona
(Zam: 09.11.2010 r., godz. 11.35)

Po pewnym zwycięstwie w Hajnówce, nieoczekiwanie dotkliwej porażki u siebie doznali siatkarze Campera Wyszków. Wyszkowianie ulegli po bardzo słabym meczu ekipie KPS- Siedlce 0:3 (16, 21, 17).

Mecz z Siedlcami został rozegrany w hali WOSiR, w sobotę 6 listopada. Po zaciętym, pięciosetowym boju w Pucharze Polski, spotkanie zapowiadało się na bardzo interesujące. Gospodarze rozpoczęli mecz w składzie: Rafał Sędek, Maciej Alancewicz, Robert Iliński, Maciej Główczyński, Dominik Zalewski, Przemysław Gniewek, Daniel Saczko (libero). Początek pierwszego seta należał do gości z Siedlec. Rywale zdominowali grę na środku siatki i wyszli na kilkupunktowe prowadzenie. Dwa asy serwisowe Alancewicza doprowadziły jednak do remisu przy wyniku 8:8. Potem inicjatywę przejęli ponownie goście i nie oddali jej do końca partii. Siedlczanie na czele z Maciejem Krzaczkiem bezlitośnie wypunktowywali drużynę Campera. Nie pomogły dwie przerwy, o które poprosił trener Szulc, jak również zmiany. W końcówce seta na boisku pojawili się Krystian Kruk oraz Daniel Lenc, nie zdołali oni jednak odwrócić losów premierowej partii, którą wyszkowianie przegrali 16:25.

Drugą odsłonę od mocnego uderzenia rozpoczęli wyszkowianie. Cztery punkty Lenca, który pozostał na boisku już do końca spotkania oraz punktowe bloki środkowych dały wyszkowianom prowadzenie 8:3. Rywale szybko otrząsnęli się ze stagnacji i po kilku kontrach, i zupełnie niewymuszonych błędach siatkarzy Campera to oni prowadzili 11:10. W kolejnych minutach walka toczyła się punkt za punkt. W drużynie gospodarzy punktował głównie Alancewicz, z kolei w ekipie gości bezsprzecznie prym wiódł Krzaczek. Przy stanie 20:20 w drużynie gospodarzy coś się zacięło. Cztery kolejne akcje zakończyli swoim zwycięstwem goście, a seta potężnym atakiem ze środka zakończył właśnie Krzaczek.

Początek trzeciej odsłony był wyrównanym widowiskiem. Do stanu 9:9 walka toczyła się punkt za punkt, a żadna z drużyn nie osiągała przewagi. Potem jednak gospodarze popełnili długi szereg błędów, które ostatecznie odebrały im szanse na zwycięstwo. W środkowej fazie seta wyszkowianie zepsuli 5 zagrywek z rzędu, oddając rywalom tyleż samo punktów za darmo. Dalej nie funkcjonował środek, rywale z kolei coraz częściej zatrzymywali blokiem naszych skrzydłowych. Ostatecznie bardzo słaba w wykonaniu wyszkowian partia zakończyła się 17:25 na korzyść gości, a tym samym zwycięstwem Siedlec 3:0.

Bezsprzecznie jako najlepszego zawodnika meczu należy wskazać Macieja Krzaczka z KPS-u, który we wszystkich setach zdobył łącznie prawie 20 punktów. W wyszkowskiej drużynie na małe wyróżnienie zasługuje jedynie Maciej Alancewicz, który zagrał spotkanie na dobrym poziomie.

Camper Wyszków – KPS Siedlce 3:0 (-16, -21, -17)

Camper: Rafał Sędek, Maciej Alancewicz, Robert Iliński, Maciej Główczyński, Dominik Zalewski, Przemysław Gniewek, Daniel Saczko (libero) oraz: Krystian Kruk, Daniel Lenc, Robert Kiwior.

Kolejnym rywalem wyszkowskiej drużyny będzie zespół Wilgi Garwolin. Mecz zostanie rozegrany w sobotę 13 listopada w Garwolinie.