Dziś jest 26 kwietnia 2024 r., imieniny Klaudiusza, Marzeny

Ku chwale ojczyzny

(Zam: 08.05.2013 r., godz. 10.30)

Obchody 222. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3. Maja w Brańszczyku rozpoczęła uroczysta msza św. w kościele pw. św. Jana Chrzciciela. Następnie kilkudziesięciu chętnych biegaczy-amatorów wzięło udział w I Biegu Konstytucji. Patronat nad imprezą objęła przewodnicząca Rady Gminy, Beata Pieńkos.

Organizatorami biegu byli: parafia rzymsko-katolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Brańszczyku, Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Gminy Brańszczyk „Odnowa” oraz Lokalna Grupa Działania „Równina Wołomińska”. Udział w zmaganiach wzięli lokalni mieszkańcy oraz goście, dorośli oraz dzieci. Urodzeni powyżej 2002 r. startowali w obecności opiekunów. Wyścig dla dzieci i młodzieży przewidziano na trasach 222 m w kategorii chłopców i dziewcząt, urodzonych w 2006 r., 1 000 m w kategorii dzieci i młodzieży oraz dla wszystkich chętnych, biegnących na trasie 5 000 m.
Start dla wszystkich zawodników nastąpił o godz. 15.00, a przewidziany limit na ukończenie biegu wyniósł 1 godz. W biegu na 222 m zwyciężyła Barbara Kimula z Brańszczyka, II miejsce zajął Mateusz Szymański z Wyszkowa, natomiast III – Kacper Drobot z Brańszczyka. W kategorii tej wzięło udział 19 osób. W biegu na 1 000 m spośród 40 biegaczy pierwszą lokatę zajął Piotr Krajewski z Długosiodła, II miejsce przypadło Pawłowi Deludze z Brańszczyka, a III – Danielowi Kowalskiemu z Brańszczyka. W biegu na 5 000 m wzięli udział 20 osób. Laureatem został Jan Szymanik z Brańszczyka. II miejsce na podium zajął Przemysław Decewicz z Wyszkowa, natomiast III – Tomasz Klepacki z Warszawy.
Nagrody w postaci pamiątkowych pucharów i nagród ufundowała Beata Pieńkos, natomiast statuetki oraz wyróżnienia, prezes Związku Piłsudczyków, Konrad Wróbel. Specjalne wyróżnienie otrzymał zawodnik, który zajął 13 miejsce w oficjalnej liście klasyfikacyjnej, Urszula Przybylska, biegnąca na dystansie 222 m. Bieg rodzinny zwyciężyła rodzina Laskowskich z Brańszczyka.