Camper przegrywa w Lubinie i zostaje w I lidze

(Zam: 24.04.2013 r., godz. 10.30)

W decydującym o awansie do najlepszej czwórki I ligi spotkaniu, Camper Wyszków uległ na wyjeździe Cuprumowi Lubin 1:3 i ostatecznie rezultatem 2:3 przegrał rywalizację do trzech wygranych zwycięstw. Tym samym wyszkowianie w najbliższym sezonie na pewno będą występować na parkietach I ligi.

Spotkanie zostało rozegrane w środę 17 kwietnia w Lubinie. Po czterech emocjonujących pojedynkach ciężko było wskazać faworyta tego spotkania. Atut własnej hali nieco bardziej premiował Cuprum. O wszystkim jednak miała zadecydować postawa na boisku. Pierwszego seta lepiej rozpoczęli wyszkowianie, którzy szybko wyszli na prowadzenie 4:1. Rywale po kilku minutach odrobili straty, wykorzystując kłopoty siatkarzy Campera z przyjęciem mocnych zagrywek Daniel Wilka. Ponownie na prowadzenie, podopieczni trenera Jana Sucha wyszli w drugiej części seta, po serii dobrych serwisów Dominika Zalewskiego (18:15). Lubinianie po raz kolejny odwrócili jednak sytuację, odrobili straty, po czym wyszli na prowadzenie. Pierwsza piłka setowa przy stanie 24:21 została przez nich od razu wykorzystana i Cuprum prowadził 1:0 w całym meczu.
Drugą odsłonę od początku do końca zdominowali siatkarze Campera. Po serii potężnych zagrywek Łukasza Kaczorowskiego, wyszkowianie już na samym początku partii wyszli na pięciopunktowe prowadzenie (8:3). W dalszej części seta ich przewaga jeszcze się zwiększyła. Rywale rzucili się do ataku w końcowej fazie partii i zdołali zmniejszyć straty do czterech oczek przy stanie 18:22. W końcówce popis dał jednak duet Wójcik-Kaczorowski, a Camper zakończył seta zwycięstwem 25:19.
W trzeciej partii, walka przez dłuższy czas toczyła się punkt za punkt. Od stanu 8:8 cztery akcje z rzędu zakończyły się jednak zwycięstwem gospodarzy. Jan Such zareagował na to zmianą: w miejsce Konrada Woronieckiego na boisku pojawił się Bartosz Zrajkowski. Wyszkowianie zaczęli stopniowo odrabiać straty i w końcu doprowadzili do remisu przy stanie po 20. Końcówka należała jednak do lubinian, którzy po bloku Michała Żuka wygrali 25:22.
W czwartej, i jak się później niestety okazało, ostatniej partii zespoły zdobywały punkty seriami. Najpierw na prowadzenie wyszli miejscowi (3:1), aby już chwilę później przegrywać 4:6. W połowie seta wyszkowianie osiągnęli dużą przewagę (16:12), którą z kolei szybko roztrwonili, po dwóch asach serwisowych jednego z rywali było już po 16. W samej końcówce rywale mieli dużą przewagę, zdobywając pierwszą piłkę meczową już przy stanie 24:21. Wyszkowianie zdołali obronić dwa meczbole i doprowadzić do stanu 24:23. Chwilę później indywidualny błąd popełnił jednak jeden z siatkarzy Campera, a set zakończył się 25:23. Tym samym Camper przegrał 1:3, 2:3 w całej rywalizacji, a tym samym w sezonie 2012/2013 zajmuje miejsce w przedziale 5-8. Cuprum natomiast, po pierwszej serii meczów z Czarnymi Radom, przegrywa w półfinale rozgrywek 0:2. Tak samo wygląda rywalizacja pomiędzy BBTS-em Bielsko-Biała a Pekpolem Ostrołęka, bielszczanie są o krok od finału I ligi.
Cuprum Lubin – Camper Wyszków 3:1 (25:21, 19:25, 25:22, 25:23)
Camper: K. Woroniecki, Ł. Kaczorowski, S. Wójcik, W. Świrydowicz, D. Szulik, P. Kaczorowski, T. Knasiecki (libero), a także: D. Zalewski, M. Główczyński, K. Kacprzak, M. Pruski, B. Zrajkowski.
Pierwsze wieści z obozu Campera, po odpadnięciu zespołu z fazy play-off są bardzo optymistyczne. W drużynie na pewno pozostają jej dwa filary, Sebastian Wójcik i Łukasz Kaczorowski. Obaj siatkarze podpisali kontrakty na dwa kolejne sezony. O siłę wyszkowskiego zespołu w przyszłym sezonie możemy więc być spokojni.