Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 maja 2024 r., imieniny Bogusławy, TeodozjiOczami wyobraźni w Paryżu

(Zam: 10.04.2013 r., godz. 10.30)

„Piosenka francuska” jest gatunkiem, który charakteryzuje się literackim tekstem, melodyjną warstwą muzyczną oraz tematyką, nawiązującą do współczesności. W minioną niedzielę, w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik” wyszkowianie mieli okazję wysłuchać recitalu w wykonaniu Iris Munos przy akompaniamencie Mateusza Urbaniaka.

Koncert rozpoczął się o godz. 17.00.
- Wyszkowski Ośrodek Kultury „Hutnik” zamieni się za chwilę w ruchliwą i czarującą ulicę Paryża – tak występ artystów zapowiedziała Małgorzata Wyszyńska.
Iris Munos przed wykonaniem poszczególnych piosenek, krótko o nich opowiadała. Przybyli na koncert wysłuchali m.in. piosenki z filmów, która traktuje o paryskich dzielnicach, mówiącej o życiu pana Williama, opowiadającego o miłości dziewczyny do gangstera.
W repertuarze artystki znalazły się utwory m.in. Edith Piaf, Jacquesa Brela, Barbary, Julietty, Serge’a Gainsbourga.
Wykonany recital powstał w 2011 r. kiedy Iris Munos występowała z Dominikiem Vanderbrouckiem. Repertuar prezentowany przez artystkę łączy w sobie znane i mniej znane piosenki francuskich i francuskojęzycznych artystów. Nazwa recitalu, „Piaffer”, wskazuje na czerpanie z dawnego, francuskiego śpiewania .W 2012 r., akompaniatorem Iris Munos został poznański pianista i kompozytor Michał Ruksza. Podczas niedzielnego koncertu wystąpiła z Mateuszem Urbaniakiem.
M.P.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta