Franciszek Prus brązowym medalistą Mistrzostw Polski Juniorów

(Zam: 20.03.2013 r., godz. 10.30)

Zawodnik klubu UKS ,,Polonez” Wyszków, Franciszek Prus, wywalczył brązowy medal podczas Mistrzostw Polski Juniorów w pływaniu, które odbyły się w dniach 1-3 marca w Olsztynie. Wyszkowianin stanął na najniższym stopniu podium po wyścigu na dystansie 100 metrów stylem dowolnym.

W Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów do lat 14 wystartowało 495 najlepszych zawodników ze 114 klubów w całym kraju. Wyszkowski UKS ,,Polonez” reprezentowało czterech zawodników: Klaudia Zdunek, Marta Traczyk, Jan Tymiński i Franciszek Prus. Były to pierwsze tak wielkiej rangi zawody w karierach młodych reprezentantów naszego miasta. Na szczęście wszyscy wytrzymali presję i w komplecie poprawili swoje rekordy życiowe na poszczególnych dystansach. Najlepszy wynik osiągnął Franciszek Prus, aktualnie podopieczny trenera Arkadiusza Kowalczyka (wcześniej trener Małgorzaty Karłowicz), który z czasem 00:55,92 wywalczył brązowy medal Mistrzostw Polski na dystansie 100 metrów stylem dowolnym.
Trenerzy pokładają duże nadzieje w tym zawodniku, który dzięki wrodzonemu talentowi oraz systematycznej pracy stale poprawia swoje wyniki.
My również gratulujemy Frankowi oraz pozostałym zawodnikom UKS-u świetnego występu w Olsztynie. Liczymy na kolejne takie wyniki w przyszłości.